Skocz do zawartości
roofii1

Po prostu 150L soli;-)

Rekomendowane odpowiedzi

#308675 inmar :

Mierzę laserem,przymiar drewniany składany lub miara zwijana nie jest mi potrzebna :)

Po sprzęcie poznaje się fachowca :)


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27.12.2010r. mija 16 dzień.Woda się ładnie wyklarowała.Mam już za sobą drugie skrobanie szyb.Z wsypaniem piasku jeszcze się wstrzymam.Poczekam do pierwszej podmiany wody(muszę odessać syfek z dna).

Wiem,wiem miałem wstawić fotki w Nowym Roku:goofy .

dsc04437s.jpg

HQI + AKTYNIKA

dsc04445w.jpg

efekty dojrzewania

dsc04452s.jpg

dsc04457i.jpg

dsc04463m.jpg

Na różowo;-)

dsc04475r.jpg

na zielono :)

dsc04459o.jpg

dsc04471y.jpg

Swiecę HQI 3 godzinki dziennie

Aktyniką 4 godz-przed załączeniem hqi 2godz i po wyłaczeniu hqi 2 godz.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są powody do niepokoju(zwłaszcza te brązowe"glony")?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz zdjęcia które zajmują ponad 3,5MB - nie chce mi się czekać aż się załadują zdjęcia i pewnie innym też nie więc komentarzy nie będziesz miał za wiele.

Test otwierania tej strony czy łączu 1mb/s:

testrn.png

Rada:

Przerób swoje wszystkie zdjęcia do formaty najlepiej 800x600, a następnie pozamieniaj je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsi mieszkańcy(niespodzianka od krzysiek26),stomatelle jeszcze dorwę

:clowning

dsc04520u.jpg

Na łące

dsc04492b.jpg

Został zrobiony projekt,oraz realizacja korony-dzięki inmar.

Poznałem kolejnego morszczaka :waving .

Pozdrowionka


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą mieli troszkę roboty:playing

Powodzenia życzę i bez pośpiechu:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dzień dojrzewania(31.12.2010).Po wizycie u kmirka-dzięki:waving.Nastąpił niespodziewany wystrzał glonów:clowning .I przy okazji żywa skała sie przemieściła:tongues(wcześniej skała dotykała bocznych szyb,utrudniało to troszkę czyszczenie.

Mały update

dsc04531z.jpg

dsc04527g.jpg

dsc04536qx.jpg

Na próbę trafiła tez xenia by kmirko

dsc04526c.jpg

Nowy układ skały

dsc04534r.jpg


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja good good pięęękne glonoiska:)ciekawe ile u mnie pociagną,moja juz mowi ze lepsze glony niż korale:D

:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308644 inmar :

Dojrzeje na pewno.Nie chcesz korony na akwarium założyć ? Znam stolarza co robi takie fajne.

Mały update:tongues .Wielkie podziękowania inmar:clapping .Baniak zmienił zupełnie swój image

dsc04627d.jpg

Mija 25 dzień c.d.n

Korona made in inmar(szybka realizacja)


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#311270 krzysiek26 :

ja ja good good pięęękne glonoiska:)ciekawe ile u mnie pociagną,moja juz mowi ze lepsze glony niż korale:D

I dobrze mówi :strutin

#312631 roofii1 :

Korona made in inmar

Chyba made by inmar :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie glony maja się dobrze,co mnie niezmiernie cieszy."IN"czy"By"-j.angielska nie byc trudny:clowning.Czy mógłbym zielony mintaju prosic o nazwy owych makro glonów?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy czerwony to halymenia (dragon's breath), trzeci czerwony to Scinaia complanata (delikatna, wrażliwa na cięcie), zielone to zapewne halimeda (ciągnie sporo wapnia). Drugi czerwony- jeszcze nie wiem, ale jest pikny :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Dobrze wiedzieć co się ma w zbiorniku:waving


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka czy lampa AM nie ma 4 wejsc na zylke ? zeby regulowac kat swiecenia-zeby po galach hqi na wysokosci nie walilo ?

Ta zabudowa nad akwa wygląda wstrenie patrzac po wczesniejszych fotach, nie jestem fanem zabudowy nad kostkami.

Co za żarnik w hqi?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313235 Ben_sage :

Hejka czy lampa AM niema 4 wejsc na zylke ? zeby regulowac kat swiecenia-zeby po galach hqi na wysokosci nie walilo ?

Ta zabudowa nad akwa wygląda wstrenie patrzac po wczesniejszych fotach, nie jestem fanem zabudowy nad kostkami.

Co za żarnik w hqi?

pzdr

Hey.Lampa ma dwa uchwyty na dwie linki.Korona jest po to,żeby po oczach nie dawało-i się sprawdza.Żarnik jest jeszcze oryginalny(150W AM).


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 dzień.Po zebraniu syfku z dna,który ciągle się zbierał,przyszedł czas na zasypanie żywym piachem Nature's Ocean Bio-Activ Live&襦 Aragonite White-ok.godz.22,dziś rano nadal mgła.

No2 na poziomie 0,1ppm.

Kilka fotek

dsc00343o.jpg

krabik-widać zadowolony z piaskownicy

dsc00349rw.jpg

dsc00346x.jpg

dsc00366c.jpg

Dodam,że nie wyłączałem pompy obiegowej,ani cyrkulatorów.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

będziesz tak miał jeszcze z 2 dni ale cierpliwości po tym czasie wszystko wróci do stanu z przed i powinno za 10 dni coś zacząć się dziać - ten żywy piach bardzo przyspiesza dojrzewanie baniaka - przynajmniej u mnie tak zaobserwowałem.

W tym przypadku cierpliwość choć pamiętam że byłem na początku zły sam na siebie że taką czystą wodę zasyfiłem tym piaskiem :waving:waving

oczywiście bakterie Cycle Nutrafin też zrobiły swoją robotę .


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317047 inmar :

Biedny mój krab,depta w mgle.

U mnie jest resocjalizowany,wyjdzie jeszcze na kraba:clowning.Woda dzisiaj wieczorem już jest na tyle czysta,że widać skałę.

Maxymalny-masz rację,troszke zasyfiłem sobie wodę:waving.Czekałem ,aż opadną syfy ze skały.Baniak tylko na starcie widział bakterie.Mam nadzieję,że ten"żywy piasek"wniósł trochę"żywych bakterii".:waving


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyło troszkę życia

dsc00411y.jpg

dsc00380r.jpg

dsc00386jc.jpg


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313235 Ben_sage :

Ta zabudowa nad akwa wygląda wstrenie patrzac po wczesniejszych fotach, nie jestem fanem zabudowy nad kostkami.

pzdr

Podzielam zdanie kolegi.Przez tą korone kostka traci cały swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach Panowie się nie dyskutuje.Ja znów nie wyobrażam sobie baniaka bez korony.Druga sprawa to z prawej strony baniaka stoi kanapa i świecąca lampa mocno raziła po oczach.Mieliśmy u Łukasza spotkanie i nie dało się siedzieć na niej z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318155 inmar :

O gustach Panowie się nie dyskutuje.Ja znów nie wyobrażam sobie baniaka bez korony.Druga sprawa to z prawej strony baniaka stoi kanapa i świecąca lampa mocno raziła po oczach.Mieliśmy u Łukasza spotkanie i nie dało się siedzieć na niej z tego powodu.

Dziękuję Marku za poparcie:kapelusz.Niech każdy pilnuje swojego baniaka i dobytku(inwentarza).Najważniejsze,że mi się podoba i nie razi w oczy.A jak się komuś nie podoba to niech ......,nie ogląda:clowning

Widok na całość(dla zwolenników korony nad kostką)

dsc00447nr.jpg


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.01.2011r.Małe a oko cieszy:strutin.Dziś mija 46 dzień baniaka.Nie odnotowano żadnych strat.

test:No2=0

Szykuje się do drugiej podmianki wody.Leję przy podmianie bakterie cycle nutrafin.Kilka fotek

dsc00523.jpg

dsc00525ez.jpg

dsc00534s.jpg

dsc00536w.jpg

dsc00542v.jpg


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja przygoda z morszczyzną nadal trwa:clapping.Mały update

dsc00828h.jpg

dsc00876e.jpg

dsc00936q.jpg

dsc00959g.jpg

dsc00997r.jpg

dsc01035z.jpg

euphilia.jpg


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.