Skocz do zawartości
Tofik

Jak obniżyć rachunek za prąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie, czy jest taka opcja, że mam normalną stawkę i bulę drogo - 60gr za 1KWh, czy jest w w ogolę coś takiego, jak pakiety, albo inne taryfy aby dało się obniżyć rachunek?

Ojce ma duży dom, w nim żyje cała moja rodzina a więc zapotrzebowanie jest spore.

Ja mam kawalerkę, żeję sam.

Prądu pobierało akwarium słodkowodne nie więcej jak 100W na godzinę.

Mikrofalówki nie mam, jedye co używam to laptop, światło w kiblu i kuchni od czasu do czasu itp. Mój rachunek wychodzi 60zl! - miesięcznie.

Ojciec za cały miesiąc zapłaci z 120zl a prądu zużywa nieporównywalnie więcej. - fakt miemieszka w Białymstoku, a w Bielsku Podlaskim.

I jemu za 1khw nalicza mniej więcej 40 groszy

Pewien kolega z Białegostoku co ma 500L morskie mówił, że rachunek wychodzi coś koło 200zl może trochę więcej.

ja zlikwidowałem akwarium słodkowodne i jak podliczyłem pobory mocy łacznie oraz wyliczyłem ile jedna KWH kosztuje to mi koszt samego akwa wyszedł 80zl, a pewnie i więcej ciągnie...

A przecież mam mniejsze akwa, mniej prądu na samym oświetleniu.

Pytanie jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz kto jest Twoim dostawca prądu, na ich stronie www zobaczysz jakie maja taryfy

na rachunek składa się abonament + naleznosc wg zużycia

W przypadku Krakowa gdzie mieszkam zmiana dostawcy energii to fikcja

oczywiście mozna zmienic ale na droższego np. "ekologiczna zielona linia" :googleye

Jesli boli Cie wysokosc rachunku mozesz podłączyc sprzęty domowe do listw ktore bedziesz na noc wyłączać

kazdy sprzed po kilka W konsumuje w trakcie czuwania, a tv w zaleznosci od generacji duzo wiecej moj np 20w


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem co masz na myśli - niewidzialni pożeracze prądu, czyli np ładowarki telefonu które chociaż nie ładują to poobierają prąd, albo zasilacze np w laptopoie, ale i tak trwogę budzi we mnie wizja niedopłaty 300zl :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie do tej pory miałem ponad 16zł miesięcznie stałych opłat (bez względu na zużycie prądu). Od miesiąca czy dwóch te opłaty spadły do ok. 11-12zł.

Jeśli u Ciebie są podobne opłaty to jak widać sporą część rachunku masz po prostu ustaloną z góry i jej nie przeskoczysz.

Te 60gr/kWh to jak obliczyłeś? Bo to też całkiem sporo. U mnie wychodzi niecałe 46gr/kWh.

Chyba, że po prostu podzieliłeś kwotę rachunku przez ilość kWh :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewidzialni pozeracze pradu...

Moj wlaczony telewizor ciagnie 260 W a wylaczony 45 !

Te listwy naprawde sie zwroca.

Jeszcze tylko w akwarium i lodowce ich nie mam.:googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, nad zegarami czasowymi :googleye - zwykle kładę się spać po 24 a rano na uczelnię i tak do 14-16 - po co ma mi jeść prąd, kupiłbym takie :)

i to wcale nie jest głupie o 30dni po 6h odłączone zasilanie od telewizora, to powinno w teorii przynajmniej obniżyć koszta.

Nie wiem ile mój telewizor pobiera na czuwaniu ale załóżmy, że 20W, i przy założeniu że zegar czasowy będzie go odłączał na noc to 12x20W * 30 dni * 6 miesięcy = 43200 czyli aż 43,2 KWh, przy założeniu, że zasilacz z laptopa ciągnie tyle samo (na razie ręcznie go odłączam od tygodnia) dawało by to nam jakieś 86,4KwH, czyli w moim przypadku płaciłbym mniej o około 52zl :D

Kwestia tylko ile taki zegar czasowy pochłania prądu?

Koszt 1KWh policzyłem dzieląc ostateczną sumę przez ilość zużytych kilo watogodzin.

Swoją drogą to debile są te dziwne opłaty - z 10 opłat nie widmo na co, a to konserwacji, a to przesyłu a to odbioru durnota kompletna. Ba jak dobrze pamiętam, to płacę nawet za sam fakt przyłącza - uch, szara polska rzeczywistość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar wiem o tym, tylko co to zmieni że będę znał realną wartość zużycia prądu?

Na Rachunek to nie wpłynie. - ale dziękuję za link

A czy np lampka taka na biurka która w sobie ma transformator - bo ciężka :googleye to tak zgaduję, jak jest wyłączona też pobiera prąd? w sumie nie powinna bo przecież pstryczek nie zamyka obwodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem! Dziękuję!

Jutro zadzwonię do mojego dostawcy i zapytam czy jest możliwość wykupienia jakiegoś abonamentu który zapewni tańszy prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, raczej bym się nie łudził. Jest możliwa negocjacja cen, ale w wypadku gdy jesteśmy dużym odbiorcą prądu. Innym rozwiazaniem jest taryfa nocna, ale to też trochę przejść, a prąd mamy zancznie tańszy od 22 do 6 rano i od 13 do 15 w dzień.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300737 tomasz :

Niestety, raczej bym się nie łudził. Jest możliwa negocjacja cen, ale w wypadku gdy jesteśmy dużym odbiorcą prądu. Innym rozwiazaniem jest taryfa nocna, ale to też trochę przejść, a prąd mamy zancznie tańszy od 22 do 6 rano i od 13 do 15 w dzień.

ale za to w pozostałe godziny jest droższy niż przy liczniku jedno taryfowym


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki

przez ostatnie 5 miesięcy postanowiłem wyeliminowywać zbędny prąd w postaci pożeraczy i tym podobnych.

Tak jak inmar napisał kupiłem elektroniczny miernik prądu - dokładnie taki 40 zł w leroyu.

To co odkryłem jest na prawdę zdumiewające:

-telewizor 32 lcd na czuwaniu 4 W

-dvd na czuwaniu 3 W

-LISTWA prądowa EVER z niczym nie wpiętym WŁĄCZONA 2 W

-ładowarka do noki 3 W

- zegar czasowy elektroniczny 2 W bez niczego wpiętego

- laptop na czuwaniu 8 W

- modem kablowy- internet UPC 5 W

- elektroniczne wyłączniki na pilota z niczym nie wpiętym 3 W

- zasilacz wentylatorów 12 v wpięte w gniazdko z wyłączonymi wentylatorami 4 W

- zasilacz LED 12 V wpięty w gniazdko z wyłączonym oświetleniem 4 w (kuchnia, akwarium)

i to co mnie najbardziej zszokowało o zgrozo.

ciśnieniowy ekspres do kawy SAECO WYŁĄCZONY z wtyczka wpiętą w gniazdko 5 W! ( wszystko wyłączone niby zgodnie z instrukcją obsługi NIE jest to stand by)

aby wyeliminować nieco zbędne pożeracze wykonałem:

listwa elektryczna z wyłącznikiem pod telewizor i dvd

listwa elektryczna z wyłącznikiem pod modem kablowy, laptop i wszystkie zasilacze od rzeczy komputerowych jak głośniki, ruter itp

wyłączniki elektroniczne które są niewykorzystywane wypiąłem

pilnowanie aby ładowarki od telefonów, ładowarki do baterii jeśli są nieużywane aby nie były wpięte w gniazdka :D

oczywiście ekspres do kawy jest wypięty z prądu.

A także poprawiłem wszędzie wyłączniki przy zasilaczach na ledy, wentylatory tak aby były PRZED zasilaczami.

Dodatkowo w domu pozmieniałem żarówki

- łazienka nad lustrem z halogenów 3 x 60 W zmieniłem ma 80led 2,5 W. Nie trzeba nikomu chyba mówić jaka różnica 180 W kontra 7,5 :D oraz 75 W ogólna na osram 11W

- kuchnia nad szafkami mieliśmy G4 halogeny 4x25 = 100W teraz jest 4 x 1,1=4,5 W :googleye

Nie ukrywam na zmiany wydałem lekko 400 zł - listwy Legrand, żarówki led, żarówki energooszczędne, wyłączniki na liniach elektrycznych.

Nie liczę na super zwroty bo nie o to tu chodzi ale na zmniejszenie bezsensownego zużycia prądu - chociażby pozostawienie na standby laptopa, telewizor dvd, ekspresu oraz powiedzmy 4 zasilaczy led to zużycie 40 W i teraz pomnóżmy to przez 7 h nocy i 9 h kiedy jesteśmy w pracy to 0,64 kWh na dobe - 30 dni to 19 kWh puszczone niepotrzebnie :) czyli jakieś 12 zł

Czyli w roku 144 zł straty :D

Ponieważ moje zmiany trwały trochę w czasie - nie zamontowałem wszystko w jednym terminie - prawdziwie wyniki przedstawię za jakieś 3 miesiące :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#300740 Tofik :

A myślisz że prosty licznik potrafi odróżnić czy jest noc czy dzień?

Bo ja wątpię - pewnie trzeba taki dodatkowo założyć

Liczniki dwu taryfowe mają w sobie zaprogramowany zegar czasu


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podpiszesz umowę na 2 taryfy to Ci taki założą. Ale IMHO małe szanse przy "domowym" zużyciu.


Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek, tez pobawilem sie takim miernikiem zuzycia wat,

oprócz oczywistych rzeczy typu tv, najbardziej zszokowała mnie moja drukarka.

Podlaczona w spoczynku pobierała 5W, ale co 2 minuty obciązenia skakało na pare sekund do 300W !!

Ale tez byly pozytywne sprawy, np. pralka przez 1h prania nie zużyła nawet 1KWh


30L 30x30x35 aquael nano reef,koralia nano, preis, 4kg LR, 4,5kg LS Natures Ocean White

Rhodactis,Zoa,Protopalythoa,Pseudogorgonia,Clauvaria,Capnella, Glony&Algi&Gąbki

Akwarium w pracy http://it-nanoreef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze ocieplic akwariuim steropianem:clowning

A tak bardziej serio to listwy naprawde pomagaja. U mnie tlewizornia (4 wtyczki) na czuwaniu brala sobie 47W.

Ladowarki tez wyciagam z gniazdek juz nie tak z oszczednosci. Grzeje sie to chinskie cholerstwo boje sie zeby kiedys pozaru nie bylo. Warto rowniez pamietac o lodowce zeby byla regularnie rozmrazana miala odpowiednia wentylacje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tej telewizorni to chyba najbardziej pradozerny jest dekoder n-ki czy tam cyfry - potrafil kolo 30W na czuwaniu ciagnac :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder to nie zużywa ani 1 kwh rocznie :googleye

Dlaczego?

Bo to zwykły wieszak na ubrania :) - mam pięknie tvp1, tvp2, tvn, polsat i tvp info oraz tvp białystok :D

Czego więcej chcieć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, tej tv Białystok to Ci aż zazdroszczę


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie ma dobra lokalizacje to i na wieszaku cyfrowa jakosc sie zlapie :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak wiecie patrzę wciąż na tą moc pomp obiegowych itp.

Moze czegoś nie wiem, ale na pewno mnie wyprostujecie:

ja bym trochę skomplikował sumpa, żeby uniknąć pomp dla filtrów z węglem i tego drugiego z zeolitem, czy innymi peletkami.

Otóż ja bym zrobił na tyle wysoką komorę z odpieniaczem, zeby woda przechodząc do komory z pompą powrotu z sumpa miała na tyle duże ciśnienie, wynikające z różnicy poziomów, aby ta woda płynąc przez komorę filtracyjną mogła unosić kawałki węgla czy peletki, bo zakładam ze to dość lekkie media.

Ilość pomp w morszczaku przeraża :)a każda ona ogrzewa wodę co rodzi problemy z chłodzeniem baniaka latem, o prądzie nie mówiąc.

Co do oświetlenia to niewiele poradzimy, LEDy muszą jeszcze stanieć, co może sie nie zdarzyć, gdyż Chińczycy zmierzają do monopolu na rynku metali ziem rzadkich wiec za chwilę będą dyktować ceny całemu światu.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.