Skocz do zawartości
bamboo

Błazen nie chce solowca

Rekomendowane odpowiedzi

Wpuscilem przedwczoraj do akwarium błazna kupionego w sklepie we Wroclawiu. Jest dośc mlody i nie wiem na czym funkcjonował wcześniej. Co kupic dla błazna?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja jestem nowy i się nie znam. Ale mój kolega weterynarz zawsze mówi, że zagłodzić na śmierć to umieją się tylko ludzie i że zwierzęta tego nie uznają. Ja też mam dwa błazny nowe i daję im na przemian solowca i suche spirulina. Tak mi poradzili w acroporze.

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co myslicie zeby im kupic? Spiruline?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wszystko co się wrzuci wcinają (spirulina, plankton czerwony, solowiec, lasonogi, mięso krewetek) a twój to musi się otrząsnąć po wpuszczeniu, zaraz się powinien z solowcem przeprosić bo to chyba im najbardziej smakuje :googleye ale im bardziej urozmaicone żarełko tym lepiej


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niestety spirulina nie rozwiazala problemu. Blazenek nadal nie chce jesc. Dzisiaj cały dzien siedzi w kącie przy piasku. Pozostałe 2 błazny są w swietnej (az za bardzo formie)

Jeść nadal nie chce nic praktycznie. Tak jest od kiedy przywiozłem go do akwarium. Aklimatyzacja 2,5 godziny kropelkowo + wyrównanie temperatury... przez 4 dni pełna energii mimo ze praktycznie nie je. Rzuca sie na jedzenie ale nic nie zjada.

Moze byc tak ze którys blazen go przegania. Raz to widzialem nawet (inny gatunek, Amphirion czarno - biało - żolty), wiekszy.

Co robić? Rybka raczej zdrowa, nic jej nie dolega, nie ma kropek ani nic. Po prostu nie je, a teraz jeszcze siedzi przy piasku w kącie z przodu akwa.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz czerwony plankton ? jak nie to wpadnij do mnie, mam w opakowaniu ostatnie dwie kostki to zobaczysz, może to mu zasmakuje.


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie lubisz schabowego,zjedz cos innego...przeciez mozesz kupic tyle roznych pokarmow ze nie widze problemu...sprzedaja mrozonki mixy,daj taka i zobacz co on je...nie zmuszaj blazna do czegos,czego nie lubi...moj tez nie jadl wielu pokarmow na poczatku...teraz je wlasciwie wszystko...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę cię straszyć ale ja to przeżyłem właśnie z błazankiem i już go nie ma identycznie nie jadł a potem siedział na piasku rano już było po nim ja

Do tej pory podejrzewam że to brak kwarantanny w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa :/ Michu dał mi ikre i kilka innych pokarmów, jednak maluch nic nie zjadł. Rzuca sie na jedzenie ale je wypluwa...

Jutro lece kupic zywe jakies jedzonko aczkolwiek nie mam pewnosci ze bedzie w sklepie dostawa.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj żywe larwy


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Błazenek z hodowli czy z odłowu? Bo miałem już raz parkę z odłowu, niedługo po dostawie i z takimi samymi objawami jak u ciebie. Niestety oba padły :/ Mam nadzieję, że twój błazen zacznie jeść. Powodzenia w przekonywaniu go do jedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam coś musi jeść chyba, wątek zaczął się 10 dni temu. Czy możliwe żeby nic do gęby nie włożył tyle czasu. Moje też czasem wypluwają, ale czasem połykają :) Tą spirulinę musisz rozkruszać w palcach ale w wodzie tzn zanurzasz palce w wodzie i wtedy kruszysz, żeby w toni pływała.

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.