Skocz do zawartości
jaszczomp

Dascyllus vs Hepatus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w zbiorniku bandziora i dokupiłem właśnie Hepatusa, który jest straszliwie prześladowany ze względu na swój młodzieńczy wygląd. Czy to już najwyższa pora na eksmisję Dascyllusa w kierunku WC??


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz następną rybę którą będzie gonił hepatus to też go wywalisz do kibla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne z całym akwarium.............


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlap bandziora na haczyk albo do butelki i oddaj na wymiane do sklepu z morszczyna, dascylusy i persemy to chwasty a nie ryby.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, eksmisja w toku

ps. moja obsada to 2 błazny i hepatus + kilka korali, pomieszczą się. Małemu trzeba dać szansę:googleye


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dascyllusy OK, ale parasemek mi tu nie obrażajcie :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popros kolege wedkarza .. jak masz ,w 5- minut kiedyś wyłapałem stadko 6 szt z mojego akwa ..Haczyk ochotkowy + żywa ochotka=spokój :googleye..Ostatnio tak złapałem 14 cm pokolca...ten był trudnym przeciwnikiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Dascyllusy tez żądzą. Jak kupiłem hepatusa tez go goniły a teraz są kumplami. Jak przybyły dwie nowe rybcie to hepatus był największym obrońcą przeciwko Dascyllusom , ale to kilka może dwa dni trwało

teraz jest to wielka rodzina


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#301153 jaszczomp :

Mam w zbiorniku bandziora i dokupiłem właśnie Hepatusa, który jest straszliwie prześladowany ze względu na swój młodzieńczy wygląd. Czy to już najwyższa pora na eksmisję Dascyllusa w kierunku WC??

Wywalenie ryby do WC + hepatus w 100l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem z ta agresją to można szału dostać. Kupiłem niedawno cztery Clarki, maja po całe dwa centymetry, od razu po wpuszczeniu wpłynęły do sarko w którym mieszkał pomidor - myślałem że wyjdzie z siebie i stanie obok :googleye, nie uspokoił się, a że był wyraźnie większy, to poszedł do kolegi. I teraz te małe zarazy, mając do prawie wyłącznej dyspozycji całe 300 litrów, nie znajda sobie każdy swojego kąta, tylko się żrą w kółko nad jednym pytonem, bo oczywiście pozostałe sarkopytony to są be. Gupie okropnie :/

A z pozostałych rybek, to właśnie parasemka kompletnie nie zwraca na nie uwagi, a cyanea, niby blue devil, ścignęła z ciekawości któregoś clarka przez dwie minuty, potem dała se spokój. I bądź tu mądry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój litraż jak widzę nie pasuje Wam do trzymania w nim hepatusa, ale w planach mam modernizację akwarium i do czasu jego większego wzrostu pewnie zmienię akwarium na większe, zatem powinno się udać. Co do dascullusa, to poranił mi młodego delikatnie, za co noc spędzi w worku, a rano leci do kolegi, którego obsada nauczy go szacunku. Temat do zamknięcia.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dascylusa aruanus i melanurus i hepatusa 3cm i spokój jak makiem zasiał ,czasem ale rzadko garbik przegoni jeden drugiego i tyle. Kazda rybcia ma charakter i mimo ze sa tego samego gatunku mogą sie od siebie różnić swoim zachowaniem spróbuj sobie po prostu wymienić tego dascyla na mniejszego albo innego osobnika z kimś albo w sklepie jakimś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na ... węgiel, świetlówki i pelletki :googleye)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.