Skocz do zawartości
Warszawiak

Grzałka....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat morze banalny ale nie chce kupić czegoś co nie spełni w pełni swojego zadania, otóż padła mi grzałka w moim ReefMax... była plastikowa AquaEl z termostatem... jaką grzałkę zakupić tak a by było dobrze... znalazłem fajny termoregulator cyfrowy, według producenta wahania w temperaturze to 0,1 st C więc nie dużo.. grzałka to raczej wystarczy najprostsza tak mi się wydaje... o to moja propozycja...

to ten termostat

grzałka

a może taki zestaw

a co wy proponujecie??

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jagera i bedzie git , jak chcesz termostat to tez kup bedziesz mial dwa na wypadek awari jednego to zawsze jest drugi.

Zwróc uwage ,ze do reefmaxa w miejsce gdzie byla orginalna grzalka nie wejdzie Ci zadna inna bo sa grubsze .


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polece Ci nasza rodzima produkcje firmy Skalar z zewnetrznym regulatorem i piaskiem kwarcowym w srodku ktory trzyma temperature dlugo po tym jak grzalka sie wylaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki jest sens bawić się w grzałki bez termostatu.

W tej samej cenie jest z termostatem.

Również polecam Jagera - ja mam 2 ;] Jakby jedna padła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldimas: ale sa chyba bardzo wrazliwe na wilgoc (znaczy te zewnetrzne regulatory), nawet delikatna w szafce pod akwa - mi padly 3 albo 4 skalary z rzedu - owszem, producent je wymienial, ale dla mnie sama wyprawa w celu wymiany grzalki jest niewygodna, i w koncu zrezygnowalem z tych grzalek. Pozostala elektronika w tej samej szafce sprawowala sie bez zarzutu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja mialem podlaczona poza szafka i dzialala az do ja stluklem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jager ma dobrą grzałkę to wiadomo nie od dziś... wasze wypowiedzi utwierdziły mnie w przekonaniu... to że skalar jest podatny na wilgoć... miałem przypadek już że termostat skalara mi padł.. ale nie przypuszczałem że to od wilgoci...

Tofik... grzałkę z termostatem kupisz owszem za ~30 zł i bez termostatu też.. tylko ta z termostatem za 30 zł będzie chodziła do puki woda jej nie zniszczy a zrobi to dosyć łatwo i szybko ponieważ cena świadczy o jakości użytych materiałów do jej produkcji... Sam bimetal użyty w grzałce z termostatem za 30 zł jest dosyć często wadliwy i nie trwały... bo grzałki na elektronice nie kupisz za 30 zł z dobrych materiałów.

Za to kupując grzałkę bez termoregulatora np, z piaskiem kwarcowym w środku przeżyje nie jedną grzałkę nawet jagera... powód jest prosty... prymitywnie skonstruowana grzałka jest łatwa do naprawy gdy zaczyna przeciekać spokojnie można ją rozebrać i uszczelnić sylikonem akwarystycznym a nawet zrobić to jeszcze przed użyciem jej. Jej konstrukcja pozwala na interwencje bez jakichkolwiek innych specjalistycznych narzędzi. Po za tym taka grzałka kosztuje max 25 zł....

A co do termostatu zewnętrznego... są dokładniejsze a przede wszystkim nie są bezpośrednio w wodzie... gdy dobrze o niego zadbamy będzie służył długo... Co do dokładności... to chyba jest kolejny krok do sukcesu w utrzymaniu dobrych parametrów w zbiorniku.

Przemyślę to jeszcze... ale na razie jestem skłonny kupić zewnętrzny termostat i grzałkę z kwarcem...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale majac termostat zewnetrzny + grzalka z termostatem masz dodatkowe zabezpieczenie - szansa ze oba sie zablokuja jest praktycznie zerowa. A dokladnosc regulacji 1 stopien spokojnie wystarcza.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszD masz racje... o tym tez pomyśle...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś pecha z tą grzałką,ja mam dwie i używam od dawna,zero problemu.Mam też weipro,które są niezawodne dla mnie od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ja mysle ze z grzalka to tak samo jak z samochodem. Jeden kupi forda i jezdzi 5 lat wymieniajac olej i opony a drugi bmw i po tyg zaczyna przygode z serwisami. Mnie to osobiscie przeraza czasmi jak urzadzenie kopmlikacja budowy dorownujace cepowi moze tyle problemow stwarzac. W koncu grzalka to najdoskonalszy pod wzgledem wydajnosci produkt czlowieka. A i jednak to dziadostwo potrafi zawiesc.... moim zdaniem nie ma reguly ktora jest dobra a ktora nie. Niektorym jager pada po tygodniu a niektorym chinczyk pol zycia przygrzewa :googleye


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i miałem nie fart w tej kwestii... dla tego postanowiłem zainwestować w zwykła grzałkę kwarcową i termoregulator cyfrowy i postaram się nie umieszczać jego w szafce :googleye dziękuje wszystkim za wyrażenie swojego zdania i pomoc w podjęciu decyzji...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:googleye no to jednak nie jestem sam :) a powiedzcie mi jeszcze jedno czy grzałka wypełniona piaskiem kwarcowym.. ona dłużej trzyma temperaturę po wyłączeniu.. czy to nie będzie dalej podgrzewać wody o 1-2 stopnie do góry??

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie, pojemnosc cieplna piasku kwarcowego w malej w sumie grzalce w porownaniu do calego akwa jest praktycznie zadna.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli spokojnie mogę kupować 100W...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz 100 W to tylko na dwoch termostatach :googleye

Piasek moze dluzej trzyma (o 3 min?) i tak samo o tyle dluzej sie rozgrzewa.

Dokladnosc termostatu wcale nie musi byc "do 0,1 °C". Wahania o 1 stopien w gore lub w dol nie szkodza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam sieczkę głowie.. :googleye


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium nie jest za duze do 100 W grzalki. Jesli termostat sie "pomyli" to w ciagu nocy taka silna grzalka moze zagotowac wode i przez oszczednosci kilku zlotych mozna zalatwic cale akwarium. Drugi, zewnetrzny termostat moze kontrolowac ten pierwszy, w grzalce. Z innej strony, taka silna grzalka moze byc potrzebna, jesli pojedziesz z rodzina na narty i zakrecisz kaloryfery...

Piasek w grzalce ma raczej za zadanie rownomierne rozprowadzanie ciepla. Jego "kondensowanie" ciepla i pozniejsze oddawanie nie ma zadnego znaczenia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Stani za odp..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.