Skocz do zawartości
mrozikulus

Kostka 60x60x50

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladny i przyjemny dla oka ten UP:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rybcia w mojej kałuży Paracheilinus lineopunctatus

Pierwsze dwa dni spędziła w ukryciu , wczoraj było ją widać , a dziś śmiga ,aż miło

DSC_0044-1.jpg

DSC_0047.jpg

DSC_0077.jpg


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach!, piękne.

Oglądam Twoje akwa ,i zastanawiam się czego to jest kwestia , że ono tak pięknie wygląda.

Szyby? , ale napisałeś , ze to float, a nie Opti . Może ten przezroczysty silikon daje efekt takiej przejrzystości, wręcz przezroczystości?, oświetlenie?, umiejętność robienia fotek?.Czy wszystko na raz .Nie wiem. Wygląda to bajkowo.

Miałam zakładać Reefmaxa , ale po Twoich zdjęciach wstrzymałam się z zakupem , siedzę i myślę co mam robić :).

P.S Możesz jeszcze napisac jakiej soli używasz?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę kolejna osoba mi cukruje i chce wzrować się na mojej kostce , nie powiem ,że nie jestem z siebie zadowolony , ale naprawdę nie robię nic niezwykłego , ot zwykłe akwa nawet korale najzwyklejsze.

ona miałem RM i drugi raz nie popełniłbym tego błędu , stawiaj odrazu baniak według własnego projektu.

Ps.

Sól to IO (instant ocean)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją potrzebę Mrozikulus.

Dla mnie badziew :)


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, piękny ten Twój wargacz :) Poczyniłeś jakąś osłonę przeciw skoczkom?

Mała prośba, mógłbyś zrobić rozpiskę wszystkich ryb jakie masz w baniaku?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej osłony przeciw skoczkom , jak wyskoczy to znaczy ,że było mu źle :)

Obsada to:

Zebrasoma flavescens -żółtek ,

Ecsenius midas ,

Amphiprion clarkii ,

2 x Pterapogon kauderni

Gobiodon okinawae

2 x Chromis viridis

Paracheilinus lineopunctatus


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozikulus bo tu nie chodzi o to że masz zwykłe korale tylko że dbasz o to wszystko i potrafisz to wyeksponować. Stąd się bierze że warto na to wszystko u Ciebie popatrzeć i że ja również wziąłem sobie Twój dziennik pod uwagę. Naprawdę jest na co popatrzeć :-)

Powiedz mi, zmieniałeś coś jeśli chodzi o cyrkulację bo coś tam wspominałeś odnośnie problemów z pianką ??? też chcę kupić do swojej kostki 100 L pompę NewJet 2300 i cyrkulację tylko nie wiem która będzie bardziej odpowiednia - JVP 101 (3000) czy 102 (5000) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowisz o 100l i kostce to 5000l/h może zrobić ci pustynie z delikatnego piasku mam w akwarium 3000 i 5000 jvp,zwróc uwage czy jest magnez bo co chwila mi sie odkleja 3000l/h na przyssawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben ale to JVP czyli tak naprawde nie wiadomo ile ona dmucha l/h :D

no i z wargatkiem sie pożegnałem 2 dni temu , znalazłem go jakieś 3 m od baniaka :p

No i 4 miesiące po przeprowadzce z ReefMaxa moja kostka chyba w końcu się ustabilizowała - dojżała , pianka piękna w odpieńku bez fochów , woda pięknie pachnie morzem/oceanem , euphylie mają takie kolorki jakich wcześniej u nich nie widziałem do tego pompują się do granic swoich możliwości , reszta koralików zresztą też , quadricolor z dnia na dzień wraca do swojej świetności , ryby zadowolone (nie licząc wargatka) . Pojawiło się małe skupisko cyjano , ale zwiększyłem cyrkulacje w tym miejscy i sobie poszło. Parametry wody stałe praktycznie od początku , jedynie NO3 było za wysokie 25 teraz 10 przy laniu VSV .


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

powiem ci że 3000l/h napewno lepiej wali niz moja była marea 2400l/h a 5000l/h napewno lepiej wali niz tunze u kolegi 4500l/h a też ma jvp 5000l/h wiec porównanie owe jest :D

Edit:

Heh ja wargatka mialem nie skocznego bipartitusa... do dzis nie wiem czy żalowac czy też nie, ale go sprzedalem... twój jakoś nie był taki piękny więc głowa do góry może tak miało być z natury :p

O odpisałeś przed editem uznalem to za mało istotne więc wyciołem :D

U ciebie jest szlif czy polerka krawędzi chyba jakas lepsza niż w moim float a przezroczysty silikon robi robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do kostki setki polecacie JVP-101 sztuk jedna lub ewentualnie później dołożyć drugą taką samą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys chciał wargatka w zastepswie to d_malisz ma mojego bylego bipartitusa ;) naprawde fajna rybka - fakt ze troche kopie ale wogole nie skakała i naprawde jeden z ładniejszych wargaczy.Gdybyby nie to że wyprowadziłem się i baniak pod opieką ojca to w zyciu bym jej nie sprzedał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben dzieki ,ale "Twój" wargatek był w innej cenie ;)

a poważnie jeśli jest jakiś zapaleniec to niechętnie sprzedam cały ten zestaw ( to nie jest ogłoszenie:P takie tam rozpoznanie terenu)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz sprzedac.?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343248 adamus_23_as :

dlaczego chcesz sprzedac.?

kiedyś wracając do domu po mocno zakrapianym spotkaniu ze znajomymi , na ul. Dobrej zaczepiła mnie piękna brunetka o włoskiej urodzie , pięknej sylwetce etc. Zaprosiła do pubu , i jeszcze chwilę balowaliśmy lecz po jakimś czasie urwał mi się film , dziewczynę znależli pływającą wpław wołającą o pomoc w Wiśle .... na adwokata potrzebuje ;)

a poważnie to pytam na razie z Ciekawości czy ktoś może chętny był by ;)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie waż tego robić, twój baniak jest po prostu rewelacyjny. Poza tym w czym będziesz maczał ręce??:help1 i na kim się będe wzorować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz siły wywal żółka to praktycznie nie bedziesz miał żadnej przy tym roboty.

Baniaczek sam na siebie pracuje korali też trudnych nie masz.Masz zachowany kompromis i rozsądnek tym litrażem - szkoda zamykać - bedziesz miał żal jeśli to zrobisz.Ciążko od tego uciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.