Skocz do zawartości
atrawa

Płyn Lugola - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam krewetek ale faktycznie przyśpiesza wylinki. Do podmianki to robię na bogatej soli AF.

Edytowane przez ArT (wyświetl historię edycji)

https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moment.. czy ja dobrze rozumie że Prodibio Iodi+ można zastąpić płynem lugola z apteki?

A co z gliceryną.. nie zaszkodzi ona zwiwerzakom?

1 g płynu zawiera:

substancje czynne: jod 10 mg, jodek potasu 20 mg,

substancje pomocnicze: gliceryna 99,5%, woda oczyszczona.

@Kyzak, zmień lepiej aptekę:

http://www.doz.pl/apteka/p243-Plyn_Lugola_szklo_20_g

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kropla tygodniowo na l00 litrow wody ,

Probowałem to przeliczać względem normy zawartości jodu - wyszlo mi o połowe mniej: 1/4 kropli na tydzień na 50L, czyli na 100L byłoby 1/2 kropli.

I uwaga: jak szukałem lugola w aptekach to wszędzie był na glicerynie. Dopiero znajoma zrobiła mi na wodzie.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używamy jodu na glicerynie. tylko tzw. "Roztwór wodny jodu"

Roztwór_wodny_jodu.jpg

w aptekach trudno znaleść ale można kupic na necie z ew. dostawą do apteki w mieście zamieszkania trzeba poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no niestety pani w aptece powiedziała że na recepte płyn lugola, gdyż go się robi na zamówienie a kropla alkoholu jeszcze nikomu nie zaszkodziła smile.gif. Ile tego trzeba dozować??

Pozdrawiam

znajdź jakąkolwiek firmę z zaopatrzeniem dla laboratoriów...płyn lugola dostepny, jak dobrze porozmawiasz kupisz...w łodzi jest aquamed i na pewno wiele innych spróbuj...ani to trucizna ani nie zawiera jakiejś strasznej substancji więc myślę że nikt nie zrobi problemu

pani w aptece zrobi ci a jakże ale w cenie leku recepturowego a po co jak są gotowe...chodzi o to że nikt w leczeniu lugola nie używa tylko jodyny...a barwieniu laboratoryjnym już tak ( barwienie osadu moczu, ziaren skrobi itp)


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam płyn lugola na glicerynie i nic sie nie dzieje złego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperałem, i oto mam:

http://www.allecco.pl/produkt-Rany_odlezyny_owrzodzenia_COEL_Plyn_Lugola_28Iodi_solutio_aquosa_roztwor_wodny_jodu_29_40_g-14798,1026.html

Co jest plusem tej apteki? a to że można odebrać sobie u siebie w mieście w aptece :)


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem zrobić 20ml płynu lugola na wodzie i wykasowali mi aż 19 zł. A miało wyjść taniej :)


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w aptece zamówiłem i na następny dzień miałem do odbioru butelkę 50ml za 5 zł

Sent from my iPhone using Tapatalk


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 40ml zapłaciłem 8 zł.

A tu ile to faktycznie powinno kosztować

http://www.cefarm24.pl/22920,plyn-lugola-40-g-coel-roztwor-wodny-jodu-produkt-farmakopealny-.html


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde ten na glicerynie sie nie nadaje ? własnie przynieśli i to chyba bedzie zły.


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poszperać w aptekach internetowych i kupujesz na wodzie i po sprawie. Kosztuje to to kilka złotych za 50 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kce w aptece glownej maja na bazie wody 4,69 zl za 40g. Taki jak wyzej na zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwykłej jodyny 10g buteleczka 2.6zł

Leje już chyba z dwa lata i jest ok, znam jeszcze kilka osób które używają jodyny i wszystko jest ok.

Byłem kiedyś u weterynarza po recepte na płyn lugola, zapłaciłem 10zł za wystawienie recepty a w aptece chcieli jeszcze ok 20zł.

Wyrzuciłem recepte i kupiłem jodyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.