Skocz do zawartości
thomas kay

Pokarm JBL KorallFluid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłęm taki pokarm jak w tytule. Na opakowaniu jest napisane że dawkuję się ok 2 krople na 40l wody. Czy to dobra dawka? Ktoś go już używał? Kiedy karmić w dzień czy w nocy? Czy on wogóle "działa" Jak wynika z waszych doświadczeń? Z góry dzięki pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam 10 kropli na 400 l. LPS-y szaleją. Podaję w dzień.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 krople co drugi dzień, po zgaszeniu światła ale nie wiem czy to ma jakieś zasadnicze znaczenie nawiązując do Włodka :) Myślę, że warto!

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok:) dzieki za odpowiedzi. w takim razie rozpoczynam karmienie, chociaz za duzej obsady to narazie nie mam. pozdro

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlewam cala pipete od CV raz na 3-4 dni (800 litrow), wieksza reakcja wg mnie jest na reefpearls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302962 KIDULT :

ja wlewam cala pipete od CV raz na 3-4 dni (800 litrow), wieksza reakcja wg mnie jest na reefpearls

Myślę, że to całkiem prawdopodobne;) zważywszy na fakt, że jest troche droższy:D Ale napewno zainwestuje jak w baniaku będzie na tyle korali żeby warto je aplikować. Powiedzcie mi czy wyłączacie filtr(odpieniacz) albo cyrkulację po aplikacji? Jeśli tak to na jak długo? Pozdro

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem w Polsce,zawsze go kupuje i uzywam wg instrukcji,dobry pokarm,w Uk nie do dostania:banghead


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 250 daje 1 cm3 codziennie i juz sie przyzwyczailem chyba i nie widze zadnej reakcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 cm3 codziennie ??? zalecana dawka to 10 kropli na 200 L ,ALE KROPLI PODANYCH KROPLOMIERZEM KTÓRY JEST SPRZEDAWANY RAZEM Z POKARMEM !Myśle że przekraczasz zalecaną dawke o ok 1000 %.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go uzywam od jakis 2 lat

w tej chwili jednak przestawilem sie na Coral Accel miszanego z Phytoplanem i Zoplanem co drugi dzien

efekt rewelacyjny

ale dzis do tej mieszanki dodalem Captiv-e i Coral V-Power i jeszcze nie widzialem tak dlugij polipow w LPS

PS dzieki Seba za tipa :)


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki mam plan że z czasem zaopatrzę się w kilka różnych i będę stosował na zmianę. To chyba powinno przynieść najlepszy efekt. W końcu każdy z nich jest trochę inny, a różnorodność pokarmu jest w końcu wskazana. Pozdr


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę odświeżę wątek aby nie zakładać nowego:

czy pokarm JBL Korall Fluid nadaje się też dokarmienia miękkich nie-foto i ewentualneo dokarmiania miękkich foto?

I to samo pytanie o Sera Coraliquid 250ml?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL Korall Fluid stosuję od 2 lat i jestem zadowolony.

Widać że wpływa pozytywnie na wszystkie korale a na miękasy szczególnie.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani a dobry ale musi byc w lodowce.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u was też ale ja miałem wrażenie że ten pokarm chociaż bardzo dobry to szybko się starzeje? po kilku-kilkunastu tygodniach tak jakby już mniej na niego korale reagowały, a jak kupiłem nowy to znowu mega pozytywna reakcja, ale może ja go źle przechowywałem


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jak byk: "no preservatives - keep refrigerated after open" - bez konserwantow - po otwarciu przechowywac w lodowce.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani a dobry ale musi byc w lodowce.

Wcale nie taki tani, tylko jedyny sprzedawany w opakowaniu 100ml.

Inne to min. 250ml dlatego droższe.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić i odświeżyć temat:

Próbowałem ostatno nabyć JBL Koral Fluid ale z mizernym skutkiem, w większości sklepów nie ma i prędko może nie być.

Wobec zastanawiam się nad "Sera marin coraliquid". Czy ktoś go stosował? Z jakim skutkiem? Jak się ma do JBL?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić i odświeżyć temat:

Próbowałem ostatno nabyć JBL Koral Fluid ale z mizernym skutkiem, w większości sklepów nie ma i prędko może nie być.

Wobec zastanawiam się nad "Sera marin coraliquid". Czy ktoś go stosował? Z jakim skutkiem? Jak się ma do JBL?

P.

tak czytając forum można raczej odnieś wrażenie że produkty sery nie mają jakiejś szczególnej renomy w w morszczyznie, co innego w słodkim


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.