Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zabrałbym się za wieczorny seans zaczynając od prawej strony do lewej, to po dojechaniu do lewej ciekawiłoby mnie już co tak się z prawej strony dzieje :w00t:

Jest na czym oko zawiesić... wielkie brawa :clap:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem nadal nie zrobilem porzadku. Zwir koralowy, ktory dalem na poczatku obrosl glonami wapiennymi i slabo wyglada. Musze jakies grabki wykombinowac i przeczesac to wszystko... nie mowiac juz o zabudowie :)

Skorzystaj z tego pomysłu:

http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=17623233&postcount=4509

I po roku czasu chyba bym się nie odważył czesać od razu całego piachu.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, baniak prowadzony w sposób konsekwentny i miło patrzeć jak korale maja ładne przyrosty.


1250l: 260/75/60 optiwhite + sump, oświetlenie: 2x10x54W= ATI Powermodule Obieg: 2x New Jet 6000 Odpieniacz: Bubble King DeLux Internal 300 Filtracja i cyrkulacja: Tunze - Turbelle Stream 6105: Skała ok 120kg. Start 04.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie...raczej bardzo ładnie.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazla sie dzisiaj chwilka na porobienie kilku fotek wiec maly update z mojej strony.

Z ostatnich zmian to przez weekend rozrobilem sobie prochy do Ballinga w pelnej wersji Balling Light - lacznie z FM Trace Elements. Wydaje mi sie, ze - jesli Fauna Marine rzeczywiscie dobrze dobrali proporcje - to dozowanie powinno byc bardziej zblizone to potrzeb korali. Tym samym wstrzymuje podawanie Grotech ABC. Wzialem sie tez za podbijanie Ca gdyz po zweryfikowaniu testow u kolegi wyszlo, ze dosyc nowy test Saliferta mocno mnie oszukiwal. Najprawdopodbiej od kilku miesiecy mialem Ca na poziomie 360-370... :( Warto co jakis czas u kogos porownac wyniki. Dzieki za pomoc Robert!

Rybka do dzisiaj nie zidentyfikowana. Kupiona jako Naso Vlamingi ale raczej nia nie jest. Moze mlody Unicornis? Jak myslicie?

DSC_0979-001.jpg

DSC_1008-001.jpg

DSC_1000-001.jpg

DSC_1003-001-1.jpg

DSC_0991-001.jpg

DSC_1021-001.jpg

DSC_1026-001.jpg

Co do piasku to jeszcze nie przeczesany ale narzedzie juz jest :) - grabki do czyszczenia kocich kuwet - przez weekend majowy pojda w ruch!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kuba, jak sobie przypomnę niektóre korale ....rok temu to widać dużąąąąąa różnice :clap: :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba z miłą chęcią, zawsze jak jestem u Ciebie to aż żal wychodzić :welcome:

A w załączniku....... zobaczcie jak to wyglądało rok temu :) Widać moc :thumbup:

PS: Zobaczcie jak czerwony talerz urósł :thumbsup::coffee:

post-8473-0-42548400-1335211128_thumb.jp


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote widziałem zbiornik na zywo :thumbsup: jest na co popatrzeć :unworthy:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaliles mnie ta fotka Rafal :) Duzo przez rok moze sie wydarzyc... jeszcze troche i talerzowka przejmie caly baniak... no i jakie ladne - czyste - tlo bylo :lol:

PS: Robert - jesli uda mi sie wychodowac takiego korala jak twoja Tumida to dopiero bedzie na co popatrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam moja Tumida u Ciebie widać po zbiorniku ze masz łape do korali i wogóle akwarystyki :thumbup: chyba nie długo po jakieś rady do Ciebia zapukam.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby czesanie tego piasku, kiedy jest czarny na spodzie to dobry pomysł ?

akwarium piękne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso unicornis to nie jest na pewno bo maja charakterystyczne pyszczki "dziobki" jak wiekszosc pokolcy, ten Twoj Naso ma ewidentnie ksztal pyska-ciala jak vlamingi...dziwne tylko,ze nawet tak maly nie posiada plam charakterystycznych dla n.vlamingi. Dlatego tez wnioskuje,ze Twoj Naso to najprawdopodobniej Naso brevirostris-pewnosc bedziesz mial za pare miesiecy.

Zbiornik bajka :clap:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, jest siła, moc, potęga!!! Lej teraz mikro, może być razem z Ballingiem, karm, niech bujają, a z pół roku, mikro stop, ciutkę dopalaczy od KZ zeby kolorki wyciągnąć jeszcze bardziej i TOTM murowany :smoke:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unworthy: Też bym chciał większe akwarium ,ale mnie z domu rodzina wywali...

80 tys wystarczy na takie cudo? Chwila ja policze na moim przykladzie...

-działka 1000m

-chata 200m

-pokój 6m na 10m

-akwarium 250/80/80h

to mnie takie akwarium wyjdzie jakieś 1,5miliona...hmmm wyniosę puszki do skupu i rozbiję świnkę- mi bedzie potrzeba już tylko... :smoke: ahh jeszcze tylko 198lat zbierania...JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!

zazdroszczę... :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unworthy: Też bym chciał większe akwarium ,ale mnie z domu rodzina wywali...

80 tys wystarczy na takie cudo? Chwila ja policze na moim przykladzie...

-działka 1000m

-chata 200m

-pokój 6m na 10m

-akwarium 250/80/80h

to mnie takie akwarium wyjdzie jakieś 1,5miliona...hmmm wyniosę puszki do skupu i rozbiję świnkę- mi bedzie potrzeba już tylko... :smoke: ahh jeszcze tylko 198lat zbierania...JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!

zazdroszczę... :unworthy:

Akurat pieniądze to nie wszystko by takie akwarium posiadać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, daj spokój z kasą, to trzeba mieć pasje i cierpliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wiedzę podstawową + doświadczenie nabyte własnym baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pasjonatem nie nastawionym na kasę jesteś Ty i kilka innych osób( oprócz jednej) i dlatego jakoś to się kreci i będzie kręcilo. pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne akwarium. Sporo pracy jest tam wlozone, ale warto bylo ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale zdrowe aż miło popatrzec jak dla mnie bomba :thumbsup:


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie troche przez weekend kamera i wrzucilem filmik z akwarium na jutjuba. Dla zainteresowanych link ponizej.

Po calym dniu wgrywania udalo sie nawet wersje 1080p wgrac (1.5GB). Filmik nie byl montowany ani specjalnie przemyslany ale pokazuje dobrze stan baniaka na dzien dzisiejszy. Milego ogladania dla wytrwalych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba rosnie Ci to piknie wszystko i kolorki też ładnie się trzymają, napisz coś o nowych świetlówkach.

ps.Jakoś na tym filmiku wydaje się jaśniej niż w rzeczywistości.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe swietlowki bardzo mi sie podobaja. Wymienilem ATI Blue Plusy na FM Royal Blue. Swiatlo podobne ale wydaje mi sie, ze RB sa ciut bardziej przesuniete w kierunku aktyniki i na pewno sa jasniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.