Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

To kilka kontr pytań.

Dlaczego wysokość 60 - patrząc na twoje wymyśliłem wysokość 70

Cyrkulacja typu "closed-loop" ??? a co to.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam wysokosc 65cm. Czasami troszke trudno sie pracuje przy dnie. Gdybym mial 100cm glebokosci zamiast 80cm to wogole bylaby masakra zeby cos zrobic.

W nastepnym akwarium tez dalbym mniej skaly. Cala aranzacja bylaby nizsza a wiecej skaly w sumpie. W akwarium tylko tyle zeby bylo gdzie korale poprzyczepiac i zeby ryby mialy gdzie sie schowac. A nizsze akwarium latwiej doswietlic.

"Closed-loop" - tutaj n.p. bylo omawiane: http://nano-reef.pl/topic/16743-1-do-4-koniec-dla-pomp-cyrkulacyjnych/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiac tyknal. Pare fotek do archiwum :) Porobilem wiecej zdjec ale przy zle ustawionym aparacie i kicha wyszla :).

DSC_1736.jpg

DSC_1796.jpg

Czasu malo przez prace i dzieciaczki ale parametry w normie i wszystko - odpukac - ciagle hula. Chodza po glowie plany na cos nowego ale najwczesniej w przyszlym roku. Wiedzac teraz jak co rosnie, najchetniej bym wszystkie korale wyjal, polowe oddal i poustawial na nowo bo troche ciasno zaczyna sie robic. Ktoregos dnia bede musial z sekatorem przyatakowac baniak i troche poprzycinac chwasty :).

Jesli chodzi o prowadzenie baniaka to bez zmian - ZS3/Zeobak, Full Balling Light i od czasu do czasu Coral Snow i CV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem oczopląsu :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@"Ktoregos dnia bede musial z sekatorem przyatakowac baniak i troche poprzycinac chwasty :)." wiem co czujesz :sweat:

Ale baniak miazga :D

Edytowane przez JanuszD (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba zbiornik pierwsza liga, :czapki z głów:)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacja :thumbsup:


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacja :thumbsup:


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo,nastepny zlot n-r bedzie u Ciebie na kwadracie :thumbsup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne przyrosty, wiedza co rośnie i jak szybko jest bezcenna. Żadne zdjęcia i opisy z internetu tego nie zmienią, nawet gdybyśmy studiowali je przez rok, to bez własnego doświadczenia i dojścia do momentu w którym brakuje w zbiorniku miejsca nie sposób w 100%

zaplanować tego co chce się osiągnąć. Wiadomo jakie korale człowiek chce mieć a jakie trzeba trzymać w ilości minimalnej bo rosną za szybko.

Extra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow :clap:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny miesiac mija. Kolejna fotka do archiwum :). Ponizej FTS z wczoraj wieczorem przy samych T5. Obecnie sa 2 rzedy Fauna Marine Royal Blue i zamiast aktyniki z przodu testuje inna kombinacje. Lewa strona doswietlona jest ATI Purple Plus a prawa KZ Fiji Purple. Sa bardzo podobne ale sklaniam sie ku Fiji.

Po zmianie bakterii na Zeobak udalo mi sie w koncu zejsc do niewykrywalnego poziomu z NO3. Baniak troche zaniedbany ostatnio z powodu wyjazdow, przeziebienia, dzieci, etc. ale te minimum czasu na podmianki, uzupelnianie chemii, karimenie, etc. udaje mi sie wygospodarowac. Lewa strona jest troszke gola w porownaniu do prawej ale pare szczepek ostatnio tam trafilo i moze sie za pare miesiecy wyrowna.

Filozofia prowadzenia tego baniaka jest obecnie maksymalnie uproszczona:

- 2x/miesiac podmiana 15% (ciagle na IO).

- Pelen Balling Light

- Zeostart3 rozcienczony na pompie

- 2x/tydzien Zeobak

- 2-3x/tydzien Coral Vitalizer

W sumpie jest teraz tylko odpieniacz i wegiel (500ml) wymieniany jak mi sie przypomni (co 4-6 tygodni).

DSC_1843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubas , szacun za prostą metodę prowadzenia zbiornika naprawdę robi wrażenie.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratujcje fajnego baniaczka+.Karminsz claulustere jakoś dodatkowo do polipow ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik, z obsady rybnej coś doszło?

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Caulastrei nie dokarmiam. Sam sie czasami dziwie, ze LPSy maja sie u mnie calkiem niezle. Ten kalafior po lewej stronie zaczal od 6-7 polipow. Teraz ma 100+.

Z ryb nic nie doszlo juz od dawien dawna. Chromisy zrobily mi akcje jak z filmu Highlander - Niezniszczalny. Po ok. 18 miesiacach zostal jeden najmocniejszy. Tak ogolnie to bardzo ubogo zarybiony jest baniak. Musze troche drobnicy jakiejs powpuszczac. Pokolce (5) sa te same od poczatku. Jest borsuk, helmon, parka mandarynow, parka ocellarisow, male stadko anthiasow i tyle. No i oczywiscie cala armia krabusow dzikusow, miliony slimakow, wezowidel, pistoletowka, etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie się po szczepki wproszę :thumbsup:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie się po szczepki wproszę :thumbsup:

75% od Ciebie pochodzi wiec sprawa prosta :).

EDIT: Taka fajna S. Caliendrum mam... 6 miesiecy i baniak zarosniety ;)

Edytowane przez Kubaaas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75% od Ciebie pochodzi wiec sprawa prosta :).

EDIT: Taka fajna S. Caliendrum mam... 6 miesiecy i baniak zarosniety ;)

Kuba myślę że nie wcześniej niż w przyszłym roku a Ty dbaj o zbiornik tak jak do tej pory i warto byś pochwalił się Reef Central


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.