Skocz do zawartości
cris6

śnieg

Rekomendowane odpowiedzi

W Lublinie masakra. W poniedziałek nawet zamykali drogi wjazdowe do Lublina dla Tirów. A najgorsze że dziś w nocy ma być powtórka z poniedziałkowej rozrywki i do jutra ma napadać kolejne 35cm........:cursin


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak to egzotycznie brzmi...snieg,taki bialy i balwana se mozna ulepic...ja se chyba z deszczu rainmana ulepie...a czy w ogole rainmany istnieja...?...ide lepic,jak ulepie,moze wkleje zdjecie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi dzisiaj jest kiepsko, ale w poniedziałek była prawdziwa tragedia, moi rodzice jechali około 15km z Łodzi do Aleksandrowa przez 7 godzin.

Jutro ma znów sypać, więc będzie powtórka z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamburg czysty. Prawdopodobienstwo "bialych swiat" : 40 %. Zreszta od poniedzialku odwilz (teraz -6)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dzień sniegu to w Warszawie olali totalnie sprawe Warszawa była sparalizowana 2-3 dni temu.Mama z tarchomina wracała na bemowo ok.4godzin wyszła po 18 a była koło 22.

Mnie to nie przeszkadza bo mam dobre opony i było dużo zabawy :) do tego mam garaz w bloku wiec problemy z parkowaniem mnie nie dotyczą.A tak to niech sie martwią ci co glosowali, co prawda Warszawiaków jest może 10% w Warszawie a reszta traktorami śmiga.

Pomijam to że pod gmina bemowo na przystanku i na chodnikach stare babcie miały problemy ale mamy demokracje.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z egiptowa i patrzę biało od razu mi się odechciało tu wracać.Do lublina jechałem z 5godzin bo w nocy była taka mgła od mrozu że strach było przycisnąć pedał gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym Krakowie też ładnie. Jeden WIELKI KOREK. Co dziwne jakiś taki pokojowy- cichy bez trabienia .Ludzie sobie wysiadają, usuwaja snieg, pogadają wsiądą, przejadą kilka metrów... Właśnie obserwuję na Alejach :) Latem słychać by było klaksony,dzwonki zdenerwowanych tramwajarzy a nawet wyzwiska. a tu cicho, puszysto...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na osiedlu nawet płóg przejechał :-)

w dwie strony

raz zgarnal polowe sniegu z drogi usypujac ok 60 cm zaspe za zaparkowanymi samochodami

a za chwile zrobil to samo zasypujac drzwi do garazy

rewelacja


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ale dzieki takiej akcji na ulicach jest mniej samochodow, i latwiej sie jezdzi :) :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, a u mnie w Suchej Beskidzkiej świata nie widać. Wycieraczki nie nadążają z odprowadzaniem śniegu. Dawno już nie widziałem tak zakorkowanego miasta (a mówią że górale zawsze przygotowani są do zimy). Normalny czas jazdy z pracy do domu zajmuje mi max 10 minut, a dzisiaj jechałem godzinę.

Poza tym mamy dopiero początek śniegu, a ja już rzygam od ciągłego wachlowania łopatą. Jak nie odśnieżę podjazdu to nie dojade do domu, a jest tego z 50 metrów. Jakby tego wszystkiego było mało, w piątek szykuje mi się wyjazd do Aleksandrowa Łódzkiego, a w niedziele kolejny wyjazd do Kętrzyna. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak ogarnąć te trasy w miarę szybko i bezpiecznie przy takiej pogodzie.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303498 ziyo98 :

. Jakby tego wszystkiego było mało, w piątek szykuje mi się wyjazd do Aleksandrowa Łódzkiego,

Jak już tu będziesz to wpadnij do akwarysty na kawkę :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w bielsku jechałem odcinek niecałe 4km w ponad 1.5 godziny :banghead

Najgorsze jest to, ze mam kupiony bilet na sobote do warszawy i wyjazd o 7:07 z planowanym przyjazdem do stolicy o 10:34.. jak patrze za okno to watpie, ze bede na czas :) nie wiem co teraz zrobic..

Bo mogę też jechać w piątek wieczorem o 22 i być w wawie w sobote rano o 3, ale co ja będę robił w wawie od 3 do 12, w pociągu nie zasne i później naprany redbullami na konkurs?!? masakra.. jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK chlopaki wogole sobie nie radza:D Kilka centmetrow sniegu i szkoly pozamykali. Polowa ludzi do pracy nie przyszla. Nie dosc ze nie zimowych opon to ludzie wogole nie nauczeni jezdzic w takich warunkach a samochod odpalic, ruszc z dwojki czarna magia. A w nocy moze jakies -5.

Polowa kazdych wiadomosci jest osniegu i przejmowniu sie co bedzie dalej

........jednym slowem smiech na sali a rower dalej najszybszym srodkiem lokomocji


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na dodatek nie odebralem od kolesia kól z oponami zimowymi i mnie wysawil ..............

caly dziej jezdzilem i nigdzie nie moge kupic


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jechałem z Ułanów w Lublinie na Okopową godzinę, wycieraczki nie nadążały, a grzanie tez nie pomagało, bo wszystko zamarzało...temp. komputer pokazywał -11... Auto zjeżdżało na prawy pas samo..pomimo tego że mam nowe opony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ściągało, wycieraczki non stop zamarzały i musiałem wysiadać, żeby je oklepać z lodu. W pewnym momencie wyłączyłem CB bo nie dało się już słuchać tych bluzgów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi przymarzło dziś na wywrotce 5 ton piachu musiałem skuwać kilofem :) ale ogólnie tęskniłem za zimą narty już naostrzone i nasmarowane :)


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Katowicach śniegu nawet, nawet i ogólnie nawet fajnie to wszystko wygląda (tak bajkowo zanim śnieg nie nabierze koloru szaro-czarnego) tylko ten cholerny wiatr który tworzy zaspy i okrutnie potęguje uczucie zimna a jak na razie u mnie za oknem jest ledwie -9 kresek, drogi ogólnie przejezdne tylko na tych "bocznych" uliczkach trzeba uważać by mimowolnie nie uprawiać jazdy figurowej ...:)


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wiosna oprócz przebiśniegów, szumiącego potoczku z wodą spływającą z gór, ptaszkami ćwierkającymi o poranku, kojarzy się z stertami psich odchodów na chodnikach i hałdami petów, które wyłonią się najszybciej! Masakra, na wiosnę muszę sprawić sobie jakieś gumiaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi sypie i wieje. W poniedziałek był totalny paraliż miasta, w głównej mierze dzięki kilku bezmózgowcom w tirach - miszcze kierownicy poblokowali główne skrzyżowania, tory tramwajowe... Komunikacja miejska nie istniała, normą były wycieczki z buta po 5-8 km w śniegu. Rekordzista ode mnie z roboty jechał do domu ~10 km w 7h! Ja na szczęście omijam centrum w drodze do roboty, jak nie pada jadę 9 min., a jak zasypie to 12 :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak winni są bezmózgowcy w tirach, że śniegu napadało i służy drogowe jak zwykle zaspały. Nie mają co robić, to jadą do łodzi skrzyżowania blokować. :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są winni... Dziś do mnie do firmy po 4 dniach dojechał ciągnik ze Śląska z dostawą. Jak obejrzałem opony, to w F1 slicki są bardziej szorstkie, niż te jego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o tym, co działo się w Łodzi, to pogadamy. Choćby o idiocie próbującym skręcić dokładnie tak samo jak jego dwóch już zakopanych kolegów (no bo przecież jemu się uda, reszta to leszcze), który dzięki temu zablokował trzeci - ostatni wolny - pas na jednym z głównych skrzyżowań. Trzy pasy zablokowane przez trzy tiry próbujące wykonać ten sam manewr, z czego dwóch wiedziało co ich czeka! Albo o kolejnym cwaniaku, który zablokował skrzyżowanie marszałków (jedno z głównych na trasie północ-południe wschód-zachód w Łodzi), wyłączając komunikację tramwajową w czterech kierunkach jednocześnie. Duża część kierowców potrafiła z realizmem podejść do warunków na drodze, możliwości samochodu i własnych umiejętności. Niestety zawsze znajdzie się kilku kozaków, którzy wszystko mają w d... i są przekonani o swoich nadnaturalnych zdolnościach. Jak się ktoś maluchem zakopie to pal sześć, spycha się gościa na chodnik i już. Ale tir to nie zabawka, większe zagrożenie - większa odpowiedzialność.

Z okna w pracy widzę, jak działają służby na lotnisku - mają od cholery ciężkiego sprzętu, a odśnieżenie 2,5 km pasa to kilka godzin jeżdżenia non stop 3 ciężkich maszyn (zbyt dużych na użycie w mieście). Wiele razy oglądałem zdjęcia z totalnie zasypanych miast zachodnich, które mimo bardzo dużego zaplecze finansowego i technicznego nie dają rady naturze. Dlatego nie oczekuję cudów po drogowcach, za to używania mózgów przez kierowców - jak najbardziej.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na braku koordynacji służb i pseudooszczędnościach.Solarki i pługi nie jeżdziły dużo w czasie opadów śniegu.Z decyzją czekano jak zwykle w ramach oszczędności na chwilę gdy zacznie mniej padać aby nie zgarniać i sypać solą co chwilę po trochu a sprzątnąć więcej za mniejszą liczbą przejazdów.I w efekcie cała główna akcja ruszyła o 15.00 ,wtedy gdy rozpoczął się szczyt komunikacyjny i wszystko stanęło w jednym wielkim bajzlu.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.