Skocz do zawartości
GRAFNET

Atak terrorystyczny na moje 850litrów -niestety nikt nie przeżył

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę Wam tu niestety smutną historię.

Moj baniaczek 850 litrowy hulał juz 1,5 roku ( http://www.grafnet.eu/akwarium/akwarium.html )- gdy pewnego dnia moj 2 letni syn wziął ze stołu butelkę denaturatu i wlał ją do zbiornika (dobrze ze nie wypił)

Oczywisice szybki zryw i podmiana ile się dało i w sumie wyglądało ze wszystko bedzie ok bo po 12 godzinach ani sladu jakis ubocznych skutków. Jednak to co stało się potem trwało bardzo szybko. Woda zrobiła się w mleko, rybki przy tafli łapały powietrze a wszystko co żyje w piachu wyszło na wierzch (nawet nie wiedziałem ze takie dziwadła mam w zbiorniku) Dalsza podmiana, falowniki przy powierzvhni zeby natlenic wode ale nie dało to oczekiwanego rezultatu i w sumie wszystko co miałem padło ryby - korale i wszystko co żyło.

Wszystko pokryło sie taką białawą mazią przypominjącą kisiel - pewnie bakterie mialy niezłą pożywkę.

Obecnie wiec zaczynam od zera - oczyszczona skala powoli zalewana jest wodą co przy wydajnosci filtra RO zajmie chyba tydzien - no ale cóż nie poddaje się i dalej będe z Wami :)

pozdrawiam Grzesiek


840l 240x70x50 3xLED 240W, PrizmDeLuxe 1400+ReefOctopus,STA1,DoserOne,UV+O3 Hailea-100,3xJVP,Salinity&Ph monitor 2771, LR ze 100 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

O kurde, nieciekawie :/ Ale dobrze ze nie odpuściłeś sobie morszczyzny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304104 GRAFNET :

Opiszę Wam tu niestety smutną historię.

Moj baniaczek 850 litrowy hulał juz 1,5 roku ( http://www.grafnet.eu/akwarium/akwarium.html )- gdy pewnego dnia moj 2 letni syn wziął ze stołu butelkę denaturatu i wlał ją do zbiornika (dobrze ze nie wypił)

Oczywisice szybki zryw i podmiana ile się dało i w sumie wyglądało ze wszystko bedzie ok bo po 12 godzinach ani sladu jakis ubocznych skutków. Jednak to co stało się potem trwało bardzo szybko. Woda zrobiła się w mleko, rybki przy tafli łapały powietrze a wszystko co żyje w piachu wyszło na wierzch (nawet nie wiedziałem ze takie dziwadła mam w zbiorniku) Dalsza podmiana, falowniki przy powierzvhni zeby natlenic wode ale nie dało to oczekiwanego rezultatu i w sumie wszystko co miałem padło ryby - korale i wszystko co żyło.

Wszystko pokryło sie taką białawą mazią przypominjącą kisiel - pewnie bakterie mialy niezłą pożywkę.

Obecnie wiec zaczynam od zera - oczyszczona skala powoli zalewana jest wodą co przy wydajnosci filtra RO zajmie chyba tydzien - no ale cóż nie poddaje się i dalej będe z Wami :)

pozdrawiam Grzesiek

.. masz farta ze nie jestem prokuratorem ...bo bym ci kibel za to załatwił !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, to zawsze szkoda.

Dobrze, ze syn nie wypil :)

Co tam, za poltora roku bedzie ladniejsze i majac doswiadczenie, napewno ustawisz inne i inaczej korale.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek ...ty pało !!! bede interweniował w mojej sprawie!!!

Piona. Żegnam. Pisz do Przemka - ode mnie banan. Kultury troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, denaturat to nie kret, to tylko gorsza wódka zaprawiona czymś takim, żeby nie dało się skonsumować. Oczywiscie powinien być z daleka od dziecka, ale nie przesadzajmy to nie garnek z wrzątkiem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba deczko z tym piętnowaniem przesadzacie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadaj, bo gdyby się wszyscy 40 lat temu zachowywali jak Ty teraz, to 80% rodziców by trzeba było do opieki społecznej zgłosić... dzieciaki zjadające mydło i pumeks, taplające się w farbie olejnej (lamperie kiedyś się nią malowowało), bawiące potłuczonym szkłem... nadgorliwośc i nadopiekuńczość jest gorsza od sabotażu. Pozostawienie tego "trunku" było lekkomyślnością, ale nie patologią, do [...] nędzy. Do opieki zgłasza się patologie a nie pojedyncze błędy. Inaczej byś teraz musiał zamknąć co drugiego rodzica. No chyba, że hołdujesz zasadzie wychowania pod kloszem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu może sie zdarzyć, że zostawi przypadkowo denaturat na stole przy jakieś wykonywanej pracy ! A, że dziecko miało 2 lata to jeszcze nie myśli i już ! Nie przesadzajcie ! Ciekawe czy Ty bibik był byś taki mądry jak tobie się to przydarzyło...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jak 2 letnie dziecko może dostać do akwarium ? Lata ? Może kolega napisze jak to junior zrobił ?

Natomiast kolego bibik z nieobecnym już kolegą Pioną - rozumiem upomnieć, pouczyć ale takiego chamskiego zachowania dawno nie widziałem!

Proszę panujcie nad słowami bo chyba lekko was nosi dzisiaj!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszni jesteście z tym "piętnowaniem" kolegi GRAFNET Wy oczywiście (o ile macie dzieci) trzymacie je w sterylnych warunkach w pokoju bez klamek... popadacie w paranoje jakąś... i nigdy ale to przenigdy się nic małemu nie stało, np włączona kuchenka z zupą w garnczku również nadaje się do opieki.

Wracając do tematu od siebie życzę szybkiego powrotu zbiornika do zdrowia.


Kierowca bombowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma małe dziecko, to na wszystko sie uważa i zabezpiecza, ale naprawdę nikomu i nigdy nie zdarzyło się ,ze dziecko było krok od niebezpieczeństwa? Uważam że zostawienie na stole likieru,było by bardziej niebezpieczne, bo to mogło by posmakować :) W końcu denaturat nie jest żrący, w sensie,że nie bardziej niz wódka.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaa ja wam opowiem co ja robiłem jak mialem 3 lata;d Zatankowałem dziadzia malucha wodą;d wypiłem paliwo z kosiarki, lekarze kazali poczekać aż samo wyparuje;d zjadłem szminki mamusi;d bawiłem się kombinerkami i jakimś sprejem, zaginałem u dołu spreja dno ąz wybuchło mi po oczach... i jest takich historii mega dużo, ale to już tylko rodzice są w stanie opowiedzieć bo ja niestety nie pamiętam;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziecko dwuletnie potrafi byc szybsze od predkosci swiatla i wspaniale rejestruje co sie wokol niego dzieje...pewnie widzial tate wlewajacego cos do akwarium i probowal to nasladowac...jakbysmy chcieli chowac przed dziecmi wszystkie potencjalnie niebezpieczne rzeczy to pewnie na nic innego w zyciu nie mielibysmy juz czasu...zle sie stalo ze denatur byl w zasiegu reki dziecka ale to nie powod by reagowac jak Bibik...po prostu przypadek,wypadek...jeden ze zdarzajacych sie codziennie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Sebastiuan, nasi rodzice byli nieodpowiedzialni, jak miałam 6lat chciałam przejść na 3 balkon po kredki-nawet przyniosłam stołek bo jakos barierke było trudno pokonać:) uwielbiałam bawić sie rtęcia z rozbitego termometru, i owielbiałam swieczki i ogień:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL: akwaria z reguly sa nisko, ale wiekszosc sumpow jest w zasiegu 2-latka bez problemu, wiem bo jak corka miala tyle to szafke pod akwa zaczalem zamykac na zamek :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304140 Iceberg :

...dziecko dwuletnie potrafi byc szybsze od predkosci swiatla i wspaniale rejestruje co sie wokol niego dzieje...pewnie widzial tate wlewajacego cos do akwarium i probowal to nasladowac...jakbysmy chcieli chowac przed dziecmi wszystkie potencjalnie niebezpieczne rzeczy to pewnie na nic innego w zyciu nie mielibysmy juz czasu...zle sie stalo ze denatur byl w zasiegu reki dziecka ale to nie powod by reagowac jak Bibik...po prostu przypadek,wypadek...jeden ze zdarzajacych sie codziennie...Pozdrawiam...

Dokładnie tak u mnie były trzy priorytety, których NIGDY nie złamałam zabezpieczone kontakty, brak dostępu do gotujacych się rzeczy i zabezpieczone okna i balkon. i tyle...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo z rtęcią też była przygoda jak chciałem oszukać że jestem chory, by nie pójść do szkoły;d;d;d podstawiłem pod farelkę i rtęć spadła na parkiet.. nie chciałem sie przyznać, ale po chwili tato sie kapnął że coś nie tak i mnie tak opierniczył...a przy okazji wytłumaczył co to rtęć;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to w ten sposób - akwarium jest wbudowane w ścianę i z jednej strony jest pokój mieszklany z drugiej strony firma reklamowa. Denaturat stał na stole bo często z niego kożystamy - kto ma dziecko w tym wieku ten wie ze wyjscie na taboret na nie nie stanoiwi dla niego zadnego problemu. Nigdy nie mial on tendencji zeby spijac cos z butelek wiec o to jestem spokojny. W momencie gdy ja wyszedłem na 30 sekund on w tym czasie wszedł , wziął butelkę ze stołu wszedł na taborek który stał pod akwarium i wlał. Akurat dzrzwi do firmy nie byly zamknięte na klucz - bo klamkę to on sobie bez problemu otwiera


840l 240x70x50 3xLED 240W, PrizmDeLuxe 1400+ReefOctopus,STA1,DoserOne,UV+O3 Hailea-100,3xJVP,Salinity&Ph monitor 2771, LR ze 100 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz tylko napisz do czego go używacie (tzn ja się domyślam patrząc na profil Twojej firmy) ale napisałeś Denaturat stał na stole bo często z niego korzystamy - zaraz Bibik pomyśli że pijecie do obiadu :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik - jak leczysz tak, jak piszesz - szybko, byle odwalić, niechlujnie, obym nigdy nie został Twoim pacjentem :)

// chyba poniosły Cię emocje, lekarzy, którzy przejmuja sie pacjentami tak wielu nie ma, dyskusja to jedno, możesz sie nie zgadzać z poglądami, ale szanujmy się na forum wszyscy!

Odniosłem się przede wszystkim do ortografii - ale skoro zostałem niewłaściwie zrozumiany - przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma reklamowa - używamy do przemywania przed naklejaniem naklejek. A jak ktoś z tych co tak piętnują chciałby zobaczyć jak sprytny i szybki jest 2 latek to zapraszam do popilnowania go przez godzinę.


840l 240x70x50 3xLED 240W, PrizmDeLuxe 1400+ReefOctopus,STA1,DoserOne,UV+O3 Hailea-100,3xJVP,Salinity&Ph monitor 2771, LR ze 100 kilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.