Skocz do zawartości
sewer

500L - House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

o niebo ładniejsze kolory z ledami :thumbup:

a swoją drogą ile karmisz ryby ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc, bardzo mi sie podoba twoje akwarium :) gratulacje !

P.S. Jakie masz swietlówki założone ?

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :blushing:

Waldi : 8-10 kostek dziennie i przy pelletkach mam problem wyjść powyżej zera z NO3... Ledy to tylko dodatek do tej lampy. Głównie świecą t5. Ledy dodają smaczku :wine:

Grzegorz: Świetlówki giesemann 2xActnic +, aqua blue +, aquapink, Ati blue plusx2, aqua blue special,coral plus

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa ładne pod każdym światłem ;)

fajne korale na piasku się pojawiły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada prawie jak moj reefmax :harhar: piekne kolorki ahhh tesknie za jakims normalnym baniakiem a nie w tej klitce sie mecze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hernio to taki artykuł sponsorowany... to znaczy ja płacę za publikacje żeby zaspokoić moje ego ;) .

Wrzuciłem filmik na reefcentral z nową lampką ATI i pewnie jakiś łowca młodych talentów mnie wyhaczył :)

RS4 (6) Wiesz jak to jest dobrego nigdy za wiele już się wydaje że potrzebuję więcej miejsca w akwa. miałbym 1000l po jakimś czasie też byłoby mało. Co prawda reef-max nawet jak piękny jest dla Ciebie za mały. Pomyśl co byś wyczarował w 500l a co 1500l.... :sorcerer:

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zmontowałem sobie "króciutki" filmik z mojego akwa ze zdjęciami. Miłego oglądania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kapitalny zbiornik :) Mimo faktu, że dane mi go często oglądać zawsze znajdę w nim coś nowego do oglądania. Bogactwo życia, koraliki zdrowe(o ile ich krab nie podjada), piękne kolory - Sewer - masz rękę :D

A filmik the best - oglądałem już 2x :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn i pomyśleć że tak krotko w tym sie moczysz ;) Znalazlem twoje posty jako żółtodzioba gdzieś ostatnio i progress jaki zrobiles wiedza/umiejetnosci jest olbrzymia . Zycze wszytkim aby szli taka droga jak ty poszedles naprawde zbiornik przepiekny i godny do nasladowania . Do zobaczenia wkrotce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs4. Kiedyś sam czytałem te moje posty z początku to faktycznie nie grzeszyłem wiedza :baby:

Pomimo że wcześniej miałem (z 7 lat temu ) zbiornik około 400L to metody, które wtedy stosowałem absolutnie nie nadawały się do zbiorników sps'owych. Dzięki temu forum i kilku znajomym , którzy chętnie dzielili się wiedzą coś nieco się nauczyłem. Mówi się że człowiek się uczy całe życie więc zakładam że dużo przede mną :)

Dzięki za miłe słowa koledzy.

Dozo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałoby się skrytykować, ale nie ma się do czego przyczepić :/

mógłbyś zamieścić fotkę sumpa?

warto bowiem podpatrzeć co trzeba stosować by osiągnąć takie rezultaty :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałoby się skrytykować, ale nie ma się do czego przyczepić :/

to ja podpowiem :) hihi

"sever • 14 hours ago −

Leaonard thank You for appreciation of my tank :)

Here You have new film (1080p) and some information of my system"

Sewer, w jezyku ang nie używamy słowa film :)

Poza tym tak na poważnie, akwarium cudo, chciałbym mieć takie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jesteś w błędzie dlatego ze możemy słowa film uczyć także do określenia filmu


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za literówke użyć miało być.Short film - long movie. Zbiornik rewelacyjny widzę,że muszę nad swoim jeszcze trochę popracować.Pozdro


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer a co z aquaforest lejesz bo się zastanawiam nad przejściem na AQ tylko nie wiem co bym potrzebował na full


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za lekcję angielskiego :baby:

Dzięki za dobre słowo :)

Raf właściwie używam wszystkiego z aquaforest. Na zdjęciu nie ma soli i absorbentu do PO4

Tu masz fotkę. Kiedyś zrobiłem bo mi się spodobała taka bateria :)

Wszystko dawkuję przez pół z tego co zalecane. Oczywiście jak sobie z raz czy dwa zapomnę nic się nie dzieje.

Zawsze miałem niskie KH (6,5) więc dla mnie idealna metoda.

Aquaforest

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego już mnie swędzą rączki do następnych zmian...

Robi się u mnie w akwa ciasno więc wpadłem na genialny pomysł :icon_lampka:

Powiększenia zbiorniczka... Ograniczony jestem ścianami z boku czyli na długość nie poszaleję ale wysokość i szerokość to co innego.

Myślę sobie o podwyższeniu z 60 do 70cm i poszerzeniu z 60 do 80. Zrobi mi to prawie 300 L więcej nie wspominając o większej ilości miejsca pod szafką. Większy odpieniacz i pompa główna. Przerobie sobie hydrauliką żeby dała rady przepuścić więcej obiegu.

Tomek z erybki mi dobrą cenę na zbiornik full opiti zaproponował. Teraz przy tym jego nowym sprzęcie do ciecia i klejenia wyszłoby pewnie cudo...

Tyle że obawiam się nieco takiej przeprowadzki ze względu na skutki uboczne.

Pewnie jak sie sprężymy (z zaprzyjaznionymi akwarystami) to w jeden dzień byśmy temat załatwili.

Zapewne macie doświadczenia z takimi operacjami. Podzielcie się proszę nimi. Na co trzeba uważać itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buzia sie smieje jak widzi sie takie cukierki i zadowolonego morszczaka. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiliście czyżby takich przeprowadzek ... ? :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem .... nic strasznego wbrew pozorom jak sie dobrze przygotujesz . Oczywiscie sluze pomoca . Osobiscie uwazam ze to gra nie warta .... jak u mnie bo niby tylko 300l ale .... to zawsze 300l wiec jak nie straszne ci koszta to czemu nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie koszty to tylko zbiorniczek. Jak sam wiesz Tomek z Erybki dla dobrych klientów robi sensowne ceny ;)

No i koszt całego zamieszania. Hydraulika to nie taki duży koszt. Reszty bym raczej nie ruszał. Na razie ...

Mam tu na miejscu sporo życzliwych kolegów do pomocy więc ciągnąć Cię z Wawy nie przystoi :scooter:

Dzięki za chęć pomocy :thumbup:

Mniej problemu byłoby pewnie gdybym chciał postawić baniak obok ale ja chcę w tym samym miejscu.

Czyli musiałbym opróżnić najpierw zbiorniczek Życie i wodę przenieść gdzieś (beczki,woreczki,wiaderka, trzecie akwa ). Gdzieś również przygotować dodatkowe 300-400 litrów (beczki, czwarte akwa...) Wyciągnąć obecny zbiornik, szafkę, sumpy i na to miejsce wsadzić nową szafkę, zbiornik,sumpy i wtedy dopiero pomieszać wodę, skała i życie. Oczywiście nowa hydraulika wcześniej poklejona i spasowana.... Oj... da się to zrobić ale byłby to zapewne dłuuuugiiii dzień :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.