Skocz do zawartości
azbest

Małe Pterapogony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :waving

W dniu dzisiejszym zostałem szczęśliwym posiadaczem malutkich Pterapogonów, z samego rana udało mi się złapać samca z małymi w pysku i wrzucić go do kotnika. Już w siatce wypuścił młode z pyska jest ich 8, możliwe że jakiś uciekł boczkiem było ciemno i jeszcze oczy ostrości dobrze nie łapały, tak że nie wiem ile ich mogło łącznie być :) Maluszki hasają dość żwawo, dałem im do jedzenia wrotka, wydawało mi się że jadły, są takie małe że ciężko zobaczyć czy ruszają pyszczkami, ale pływały z jedzeniem tak że zakładam optymistyczną wersję że zjadły coś.

Wstawiam zdjęcie, sorki za jakość ale ciężko ostrość złapać

5197-ptera1.jpg


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:waving teraz tylko karmić i patrzeć jak rosną.

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie i gratuluje, fajny widok i człowieka cieszy że coś mu się udało :waving


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba! :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto przenieś ten wątek do działu rozmnażanie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wsparcie :waving

Mam pytanie do osób którym udało się odchować Pterapogony. Mianowicie jak to jest z tym karmieniem? Dodajecie jakieś witaminy, kwasy omega, czy małe jadły Wam mrożonki, jeśli tak to jakie?

To drugi raz jak moja parka składa ikrę, za pierwszym razem nawet nie widziałem małych (nie nabrały się na sztucznego jeżowca, ale nie dziwie się im bo daleko mu było do prawdziwego :))

PS.

super widok jak tak sobie pływają stadkiem :)

Jeszcze jedna fotka

5197-ptera2.jpg


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, teraz żeby przetrzymały trudny okres, mój też nosił ikrę ale zeżarł i po rybach.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spóźnione mikołajki :waving heheheh


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azbest, spróbuj podpytać Czeresta.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuwam:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów w karmieniu młodzieży, moje rybki zostały wypuszczone przez samca koło spływu z akwarium i prąd wody porwał je do sumpa. Tam wychowywały się nie mając naturalnych wrogów, nie miałem żadnej wiedzy na temat karmienia więc żywiły się praktycznie resztkami, które spływały z akwa w trakcie karmienia ryb i korali, czyli cyklop a później artemia, kiedy miały około 1 cm zacząłem je dokarmiać artemią i krylem, bardzo dobrze sobie z tym radziły, miałem 11 sztuk narybku i do dziś wychowało się 11 rybek o długości około 5 - 6 cm. Po moich doświadczeniach w wychowaniu młodych Pterapogonów stwierdzam, że nie nastręcza to żadnych trudności:) Życzę powodzenia:)


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zapisałem sobie daty kiedy zobaczyłem samca z ikrą w pysku. Za pierwszym razem było to podczas nowiu 7.10. ale tak jak pisałem z tego miotu nie zobaczyłem małych. Potem samiec miał tylko kilka dni na podtuczenie i znowu miał ikrę w pysku. Nie widziałem jak przebiega to zjawisko bo nie było mnie przy tym, ale czasowo miało to miejsce ok 22-23. A wracając do sedna pytania, samiec miał w pysku ikrę ok 25 dni, później po wykluciu trzymał młode jeszcze ok 3 dni, za pierwszym razem było to dłużej. Tym razem pewnie też by tak było gdybym go nie złapał, wtedy wypluł małe do siatki widocznie w stresie, tak że łącznie ok 28 dni.


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz miałem kilka razy młode,zawsze lądowały w kominie i tam dorastały,młode szybko rosna,nic im nie daje,jak karmię główny zbiornik to czego ryby nie zjedzą ląduje w kominie gdzie pterapogony wyłapują resztę :waving


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stadko bomba:love trzymam kciuki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. :) Ja też mam swoje maluszki, ale u mnie tylko 2. Jeden siedział w sumpie i tam się sam wyżywił. Drugi się uchował wśród wielkich ryb, taki twardziel z niego. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie twarda sztuka :waving ja swoje trzymam w kotniku, tam mają spokój i łatwiej mi podawać jedzonko.


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj samiec znowu "zaciążył", udało mi się uchwycić jego ziewnięcie :waving

Z maluszków niestety jeden zakończył żywot, tak że jest ich teraz 7.

5197-tata.jpg


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podrosną zamawiam:)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.