Skocz do zawartości
cris6

Pompy dozujące

Rekomendowane odpowiedzi

hej czy ktoś używa może się podzielić opinią na temat tych dozowników

BUBBLE-MAGUS BM-T01

http://allegro.pl/pompa-dozujaca-bubble-magus-bm-t01-i1360860933.html

oraz co polecacie z pomp dozujących do Ballinga firmy Aqa-trend mam od nich dolewkę ro i jest spoko a widać ceny mają ok dla mnie temat Balling to coś nowego a chcę sobie już sprawić jakąś pompę dozującą pod choinkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral aquatrend ze wzgledu na serwis na miejscu i producenta pod telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że nie podasz docelowo po kilku miesiącach dawki większej niż 350ml. na dobę każdego z płynów lub nie zmienisz w najbliżzym czasie akwa na większe to go bierz.

Ale bardziej rozwojowy jest ten, daje większą max. dawkę :

http://www.pompydozujace.com/zestaw-dozujacy-sterownik-luxurious-modul-wykonawczy-trzema-pompami-p-26.html


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie tych dozowników z Aqua trend? prawdą jest że nie da się ustawić tylko jednej dawki na 24h i że podaje to samo co 12h??


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#305743 Sienki :

U?ywacie tych dozowników z Aqua trend? prawd? jest ?e nie da si? ustawi? tylko jednej dawki na 24h i ?e podaje to samo co 12h??

Dokladnie tak :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305740 Włodzimierz :

Jeżeli uważasz, że nie podasz docelowo po kilku miesiącach dawki większej niż 350ml. na dobę każdego z płynów lub nie zmienisz w najbliżzym czasie akwa na większe to go bierz.

Ale bardziej rozwojowy jest ten, daje większą max. dawkę :

http://www.pompydozujace.com/zestaw-dozujacy-sterownik-luxurious-modul-wykonawczy-trzema-pompami-p-26.html

tego to nikt nie wie :waving

ale z tego co widzę to można rozbudować w przyszłości o kolejne pompy więc tą dawkę można by podwoić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305743 Sienki :

Używacie tych dozowników z Aqua trend? prawdą jest że nie da się ustawić tylko jednej dawki na 24h i że podaje to samo co 12h??

ja co prawda mam z zegarem 12h więc pompa podaje 2x na dobę. Ale pamiętam, że w momencie gdy ja kupowałam, miał wejść dozownik z zegarem 24h. Najlepiej spytać u źródła.

Ja z czytym sumieniem mogę polecić ten dozownik. teraz przymierzam się do dolewki :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GroTech TEC III

Ilosc podan mozna sobie wybrac, podlaczyc nastepne pompy (sterownik jeden, w tej pierwszej potrojnej wystarczy), mily w obsludze, drogi.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co Stani napisał, GroTech TEC III porównując nawet z Profiluxem wydaje mi się że lepiej wypada możliwością ustawienia dawek i ich częstotliwości, oczywiście mówie tu o jednostce profiluxa 3 x pompa z kontrolerem.

Ale fakt jest taki że nie jest to tanie pudełko ale zato bardzo proste w obsłudze.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam długo dozownik jak i dolewkę od AquaTrendu.Jedyny minus to jak dla mnie jednak dość głośne,nie wiem jak konkurencja bo nigdy w akcji nie widziałem innych dolewek,żona przez to się wścieka.Podaje w miarę dokładnie,ale nie co do ml.Ogólnie jestem zadowolony bo wyręcza mnie w dolewaniu ballinga.Dolewka jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305832 inmar :

Ja już mam długo dozownik jak i dolewkę od AquaTrendu.Jedyny minus to jak dla mnie jednak dość głośne,nie wiem jak konkurencja bo nigdy w akcji nie widziałem innych dolewek,żona przez to się wścieka.Podaje w miarę dokładnie,ale nie co do ml.Ogólnie jestem zadowolony bo wyręcza mnie w dolewaniu ballinga.Dolewka jest super.

hej możesz rozwinąc ten temat głośne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam od 10 m-cy AT Luxiourosa czy jakoś tak i jestem zadowolony. Co prawda wyje ale śpię w innym pokoju.

Pracuje 3 x 7 sek. x 24 razy na dobę co godzina.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 ml podaje około 10 minut.Pierwsze podawanie to 8-9-10-11 godzina a drugie to 20-21-22-23 .Ja o 23 nie śpię a wstaję o 8 bo mnie budzi.

Ps.Jeśli miałbym drugi raz kupić to nie wahałbym się.Zawsze to sporo taniej od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam luxoriusa aqua trend i polecam

ale ten dzwiek :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam i tez poelcam aquatrend. mam 4 kanalowego, a jak bedzie za malo to dokupie kolejny modul wykonawczy do tego sterownika albo wsadze reaktor bo to juz chyba bedzie droga impreza 700ml ballinga na dobe.

doserone ma jeszcze ten plus ze mozna go kalibrowac, a grotecha nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem zasilacz 6V i prawie nie było słychać tych pomp.Minus to dłuższe dolewanie,ale też i mniejsza dokładność.Oryginalny jest u mnie jest 16V,może dam 12V i pogodzę jedno z drugim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar , daj znac jak sie udalo,

własnie przenioslem zbiornik do pokoju w ktorym spie i narazie nie mam podlaczonych pomp, ale za chwile chce to zrobic i juz myslalem nad zrobieniem jakiejs skrzynki wygluszajacej :-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#306040 inmar :

Dałem zasilacz 6V i prawie nie było słychać tych pomp.Minus to dłuższe dolewanie,ale też i mniejsza dokładność.Oryginalny jest u mnie jest 16V,może dam 12V i pogodzę jedno z drugim ?

podłącz najlepiej zasilacz z regulowanym napięciem wtedy się pobawisz i podzielisz się z nami na forum przy jakim napięciu jest optymalnie cicho :waving

Przekonaliście mnie do tego doserone i go łykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.