Skocz do zawartości
cris6

Pompy dozujące

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tego ghla 4 kanałowego i nie słysze kiedy chodzi :)

nie no ten filmik Darkab30,kurna prawie jak szlifierka :waving


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#307320 piter39 :

ja mam tego ghla 4 kanałowego i nie słysze kiedy chodzi :)

nie no ten filmik Darkab30,kurna prawie jak szlifierka :waving

piter39

filmik jest nie mój tylko cris6 :)

a co do GHl to prawda, używałem przez jakiś czas i smiało mogę potwierdzić, że mój egzemplarz był dużo cichszy od DoserOne którego używam obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307273 cris6 :

Po obejrzeniu filmiku z działania pompy dozującej stwierdzam że masakra...

Faktycznie taka głośna czy może mikrofon urządzenia nagrywającego troszkę wyolbrzymił te dźwięki podczas dolewki?

Przymierzam się do pompy dozują i dolewki firmy Aqua trend, ale śpię w pokoju gdzie stoi akwarium.

Wracając po nocy z pracy hałas pompy dozującej czy dolewki może mnie wpieniać.

Sorka za Off-Topic ale czy dolewka Aqua trend też tak wyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307333 sPRYTny :
#307273 cris6 :

Po obejrzeniu filmiku z działania pompy dozującej stwierdzam że masakra...

Faktycznie taka głośna czy może mikrofon urządzenia nagrywającego troszkę wyolbrzymił te dźwięki podczas dolewki?

Przymierzam się do pompy dozują i dolewki firmy Aqua trend, ale śpię w pokoju gdzie stoi akwarium.

Wracając po nocy z pracy hałas pompy dozującej czy dolewki może mnie wpieniać.

Sorka za Off-Topic ale czy dolewka Aqua trend też tak wyje?

kolego właśnie to ta pompa jest na filmie ale jak dla mnie za tą cenę naprawdę jest ok ja na szczęście nie śpię tam gdzie jest zbiornik więc może se wyć w nocy a w dzień i tak mnie w tych godzinach nie ma

Jak bym z chęcią zobaczył filmik z pracy innych dozowników

i w ogóle to fajnie by było jakby kiedyś znalazł się tu taki dział z testami oraz filmami różnego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Automatyczna dolewka SHARK AUTOMATIC LEVEL czy też tak wyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie widzę problemu, przecież pompy dozujące można ustawić na zegarach sterujących żeby pracowały tylko w dzień, ja mam tak ustawioną automatyczną dolewkę od 8 do 21. Akwarium w pokoju gdzie śpimy.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Gro Tech TEC III jest znacznie cichszy...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka jest niesłyszalna,ale hałas z dozownika jest autentyczny.Przenoszę go do innej szafki i będę wygłuszał czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... oczywiście każdy będzie bronił swego jednak nie zamierzam nikomu wmawiać że dozownik Doser One jest niesłyszalny, natomiast wstawianie filmu który ma być wyznacznikiem głośności urządzenia trochę mija się z celem bo np. skąd Stani wie że jego Grotech jest cichszy? Czy autor filmu napisał jaki poziom dźwięku ustawić żeby odwzorować stan faktyczny? - oczywiście nie. Grotech wcale nie jest cichszy, poziom dźwięku jest na tym samym poziomie, co do DHL się nie wypowiadam bo nie słyszałem.

Pompy dozyjące mają to do siebie że są głośne a właściwe ich przekłądnie są głośne.

Generalnie po kilku dniach użytkowania Doser One staje się zdecydowanie cichszy i myślę że zarzut właściwie nie jest do głośności tylko do nieprzyjemnego dźwięku, regularne smarowanie głowic zdecydowanie wpływa na to że pompki pracują swobodniej a przez to i ciszej a przede wszystkim zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia

pozdrawiam wszystkich zadowolonych urzytkowników AT

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzicie ja sam z chęcią bym chciał zobaczyć filmik z pracy tych pomp Gro Tech bo jakby na to nie patrzeć to są ponad dwa razy droższe i jeśli sie okaże że troszkę mniej słyszalne to żadna rewelacja

co do głośności na filmie w tle słychać resztę sprzętu odpieniacz apf i cała masa pomp więc jakiś wyznacznik jest. Co do samego urządzenia w tej klasie cenowej myślę że to był udany zakup i również dziękuję za pozdrowienia :waving

a ja mam pytanko techniczne co ile konserwacje robić smarem sylikonowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na 3-4 tygodnie około 1-2ml do każdej z głowic


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344, naprawde trzeba lac al tyle smaru? Ja podawalem do tej pory po jednej kropelce na glowice, ale nie jestem pewien czy dobrze to robilem. Moglbys to jakos zobrazowac (miejsce smarowania i ilosc)?


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie wszystko opisane jest w instrukcji, smar wtłaczamy przez szczelinę pomiędzy wężykiem santoprenowym a głowiczą , czyli smar musi trafić na rolki głowicy.

SMARU NIE WSTRZYKUJEMY W CENTRALNY OTWÓR W GŁOWICY BO ZALEWAMY W TEN SPOSÓB SILNIK.

Iliość smaru uzależniona jest od intensywności użytkowania i nie da się jej jednoznacznie określić, głowica jest przeźroczysta i łatwo można określić czy smar w środku jest czy go nie ma:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pompy GHL Profilux w zamknietej szawce przy akwa i sa niesłyszalne.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat,otóż z czasem te pompki cichną i teraz już nie przeszkadzają mi już jak kiedyś,ten dodatkowy zasilacz zwalniający jej pracę dawno usunąłem bo zmieszała się możliwa ilość dozowania płynu a dziś stanąłem przed następnym dylematem bo maksymalna ilość dozowania jednorazowo to 175ml a ja już mam potrzebę dolewania 185ml i będę musiał jednak ustawić na dwa dozowania,które jedno na pewno wyjdzie w nocy.Już się Żonki boję :wallbash: Strasznie brakuje tego 24 godzinnego zegara w tym dozowniku.Jeśli zdawałbym sobie z tego sprawę to kupiłbym droższą wersję.Jeśli znalazłby się chętny to sprzedałbym tą co mam a kupił tego Luxora.

Luxoriusa już chyba nie ma,są jakieś PRO,ale dobra wiadomość,że pompy mogą zostać a sterownik tylko kupię nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.