Skocz do zawartości
guliwer777

Jaki telewizor ?

Rekomendowane odpowiedzi

46ex500 to model wyprzedazowy i coraz ciezej go kupic :( to to samo co samsung 46c650 :) ale jest mniej awaryjny os samsona, kosztuje ok 3000 zeta o po dolozeniu kilku stow masz o niebo lepsze tv :) pozdr

oj jest jest ale czasem na wyprzedażach można go kupić w dobrej cenie :) w sklepach internetowych również poza tym jakość jest tutaj bez porównania to TV LED


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdtv.com.pl - czlowiek o nicku Kiki, jesli dobrze pamietam prowadzi sklep audiovideo.com.pl - popros o prezentacje TV w domu. Obejrzysz TV u siebie, zobaczysz jak to wyglada z sygnalem z Twojej kablowki, tv cyfrowej, z Twoim sprzetem audio-video, z wlasnej kanapy i wybierzesz ten ktory najbardziej Ci odpowiada. Co do Sharpa - mam jeden z serii Aquos, czern - moge smialo powiedziec ze jest iscie zadawalajaca. Ale popsul mi sie po gwarancji -- dokladnie miesiac po :/ I tu uklon w strone serwisu Sharpa - zrobiono mi go w ramach gwarancji. Ot strzelil inwerter, pozniej zasilacz a pozniej cos co sie zwalo modul T-Con. Odpukac na razie dziala. Ale spotkalem kumpla w serwisie, jak zapytalem go czy to nie on przypadkiem naprawial moj TV tak ze musialem wozic 3 razy - uslyszalem "na szczescie to nie ja szarpie sie z sharpem".

Moze matryca dobra - ale kumpla Sharp (ten sam model co moj) tez byl w serwisie. Troche sie zawiodlem szczerze mowiac.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toshiba-odradzam po 3 latach poszla mi matryca


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plazmy to wydaje mi się że problem głośnej wentylacji dotyczył starszych modeli. teraz nic takiego raczej nie ma.

swego czasu spędziłem sporo czasu na forum hdtv.com.pl , no i wydaje mi się że prezentacja Kikiego kosztuje koło 200zl, co ma raczej sens jak się kupuję drogi TV albo parę sztuk.

co do wielkości do zawsze trzeba brać większy niż się chce :w00t: ,bo później się żałuje. Ja do mieszkanie koło 30m2 kupiłem 50 cali i na tym forum wszyscy mi odradzali, mówili że przy takiej odlegości od Tv to 37 cali maks (według jakiś tam tabelek). Oczywiście tradycyjnie nie posłuchałem się i nie żałuje. Nawet kanały analogowe mój Tv czarodziejsko odbiera tak że spoko się ogląda. Jak postawię pufę 2m przed Tv i odpalę "Kompanie braci" w Hd i kino domowe na maksa. to jak kończę oglądać to nogi mi się trzęsą z wrażenia. Cóż od kiedy mam Tv ten to nie byłem w kinie jeszcze, nie licząc awatara. Ale u mnie awatar wyglądał lepiej:) Tv wisi na ścianie więc wcale miejsca nie zajmuje prawie. Może coś pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panasonicu są tylko i wyłącznie jego matryce i większych bzdur nie czytałem, sony ma w tej chwili powyżej 40" matryce sharpa a poniżej mają takie same jak samsung bo robione w jednej fabryce(i ni to samsunga i to sonego, lg były tylko w lg i philipsach...obecnie philips chiński więc nie wiem czyje, sharp ma swoje ale tylko w tv z serii quatron i tych produkowanych w japoni. Do 4 metrów proponował bym jednak 46" zwłaszcza do analogu. Wentylacja już dawno nie szumi, choć pewnie znajda się i tacy co usłyszą. :whistle: No i trzeba tez pamiętać o tym, że ten analog to już niedługo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie sharpa dobrze piszesz warto ale 40 cale i wiekszy,choc pamietajmy ze nasze oko widzi tylko 3 podstawowe kolory wyswietlania czyli wszystkie te ktore sa ogolnie dostepne tzn czerowy niebieski i zielony, owszem sharp ma jeszcze zolty jako jedyny producent ale tak szczerze to roznica jest prawie niezauwazalna ,, co do szajsunga to nie ma wiekszego badziewa :) philips w 42 calach ma dalej matryce lg , zaden tv nigdy !!!!!nie doscignie plazmy pod wzgledem odswierzania matrycy, i kontrastu a to 2 najwazniejsze rzeczy w tv , nie pisze juz o full hd i 100 hz bo to teraz podstawa w juz sredniej klasie tv,

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za opinie :)

O "szumieniu" plazm nie słyszałem, spotkałem się tylko z opiniami o buczącym zasilaniu (trafo czy przetwornica), nasilającym się przy specyficznym wyświetlanym obrazie (np. dużo bieli).

Na żywo spróbuję jakoś zdecydować co do wielkości, zobaczę jak wygląda analog z 3.5m i porównam. Nieco przeraża mnie to 50", ale może jakoś przeboleję ;)

Prezentację w domu odpuszczę, wolałbym już dorzucić kasy na dłuższą gwarancję (np. w saturnie w sumie 5 lat za 360 zł - korzystał ktoś z takiej usługi?). Zresztą kablówkę mam świeżo podpiętą i sam nie wiem, czy wszystko by hulało od pierwszego strzału.

A jak wygląda kwestia wypalania obrazu, czy to już historia, czy nadal trzeba uważać?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasie z panelem od generacji G11 problemu wypalania na pewno nie ma, no - chyba, że uprzesz się pracować na plaźmie w Excelu czy Wordzie - tego komórki nie wytrzymają. Mam Panasa z panelem G10 i też nie zauważyłem, żeby mi jakieś logo stacji "zostało"... Bierz 50", nie żałuj, bo będziesz żałował :) Miałem to samo, pierwsze wrażenie "ale bydlę", a teraz większy bym chciał :lol: Ja bym wziął na Twoim miejscu TX-P50G30E...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dluzsza gwarancje to warto :) napewno w przypadku tv ,. kwota nie jest wielka a naprawa juz tak,i to bardzo,z awaryjnoscia ?(wypalaniem)nie ma reguly, moze pasc w dzien po gwarancji moze pasc w 5 roku,

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gwarancją to warto najpierw przeczytać warunki umowy, bo to wcale tak kolorowo być nie musi. Ja u siebie mam 2 opcje albo normalne przedłużenie gwarancji albo nw czyli wszystko czego gwarancja nie obejmuje...podobno nawet jak niechcący zaleję go po 4 roku, bo będę chciał zmienić tv na nowszy :)choć tu nie powiem jak to działa bo nie miałem jeszcze takiego przypadku... efektu wypalania w panasie już nie ma dawno i można spokojnie pracować w wordzie i exelu. A jaka to kablówka u Ciebie? Nie oferują sygnału cyfrowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kablówce jest coś ze 30-40 kanałów cyfrowych, w tym 10 HD - ale na obecną chwilę nie mam jak tego sprawdzić (nie mam dekodera), poza tym w odbiorze sygnału cyfrowego i tunerach na razie jeszcze się lekko gubię :hope:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba tez pamiętać o tym, że ten analog to już niedługo :)

Ojjj jeszcze dlugo. Nie zapominaj ze oprocz tych co to siatki za oknem maja i odbieraja to co mozna samemu odebrac z powietrza, sa jeszcze uzytkownicy tzw. telewizji kablowych w ktorych oczywiscie DTV jest dostepna ale nie we wszystkich miastach (chocby ze wzgledu na koszta wdrozenia i dlugi czas zwrotu inwestycji) i analog bedzie tam jeszcze dlugo, dlugo krolowal :)

Co do prezentacji Kikiego - kupujac TV za powiedzmy 4-5 tys te 200zl to chyba nie jest jakis taki wielki wydatek. Dwa - Kiki mial calkiem dobre ceny na TV i czesto bylo tak, ze ten sprzet w sklepie stacjonarnym wychodzil drozej niz kupno u Kikiego + oplata za prezentacje :)

A kupowanie w ciemno - coz IMHO przyslowie "kazda pliszka swoj ogonek chwali" jest prawdziwe. Opinie rzadko sa obiektywne :) Ja dlugo macalem rozne TV zanim sie zdecydowalem na Sharpa.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru sygnału cyfrowego kablowego tv musi mieć wbudowany dekoder dvb-c mpeg4 natomiast do naziemnej cyfrówki dvb-t mpeg4. VDR co do tego, że długo to raczej nie...nawet ja na swoim zad...u u lokalnego operatora mam już ponad 90 kanałów cyfrowych w tym 6 HD, a jeszcze trochę i operatorzy nie będą mieli skąd brać sygnału analogowego, bo do roku 2015 ma być on całkowicie wyłączony. Już na terenie naszego kraju zaczynają się pierwsze odłączenia i rozszerza się zasięg sygnału cyfrowego z 1 i 2 multiplexu póki co czyli tvp i komercyjni. Co do prezentacji tego użytkownika się nie wypowiem, bo nie widziałem, ale na pewno warto jeśli to droższy tv, sprawdzić na własnym sygnale, choć tu należy pamiętać kapuhy, że jak najbardziej pewnie Twój operator umożliwia już odbiór cyfrówki (a wierz mi, że warto). Jeśli nie umożliwia to trzeba zmienić operatora :) Można również zastanowić się nad tv z dekoderem dvb-s, czyli satelitarnym i zakupem C+ wraz z modułem CI który umożliwi odbiór sygnału satelitarnego (póki co) na danym tv bez konieczności dodatkowego dekodera i pilota. Co do obiektywnych opinii to faktycznie dla każdego dany obraz wygląda inaczej i to co dla mnie wydaje się obrazem sztucznym i beznadziejnym dla mojego znajomego wygląda na cudny obraz...więc warto zobaczyć samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru sygnału cyfrowego kablowego tv musi mieć wbudowany dekoder dvb-c mpeg4

Nie musi. Stacjonarne dekodery sygnału cyfrowego to nic nowego. Wiekszosc operatorow kablowych ma wlasne set-top-boxy. Baa, znam taka ktora ma parowane karty z set-top-boxem wiec trzeba i tak uzywac dekodera od operatora - ten wbudowany w TV nie zadziala ;)

VDR co do tego, że długo to raczej nie...nawet ja na swoim zad...u u lokalnego operatora mam już ponad 90 kanałów cyfrowych w tym 6 HD,

Ale to jest zaden argument. Ja znam wiele takich miejsc gdzie cyfrowki poki co nie ma z roznych wzgledow. Hajnowka -- khmm jesli dobrze pamietam tam operuje Multimedia. A z tego co pamietam oni tez DTVki nie maja w kazdym miescie w ktorym operuja. Ciesz sie, ze akurat u Ciebie oferta cyfrowa jest :)

a jeszcze trochę i operatorzy nie będą mieli skąd brać sygnału analogowego, bo do roku 2015 ma być on całkowicie wyłączony.

Do 2015 ma byc wylaczony analog ale dotyczy to telewizji naziemnej a nie kablowek. Dwa - nie ma potrzeby brac sygnal analogowy. W wiekszosci wypadkow tv kablowe biora sygnal cyfrowy bo tak jest prosciej, latwiej i pozniej pchaja w siec analogowa. Nigdy sie nie spotkales majac analoga na typowy obraz z jakiegos dekodera satelitarnego w stylu - "brak uprawnien" etc ?

Już na terenie naszego kraju zaczynają się pierwsze odłączenia i rozszerza się zasięg sygnału cyfrowego z 1 i 2 multiplexu póki co czyli tvp i komercyjni.

Mowisz o sieciach kablowych ? :) Bo Emitel to zupelnie inna bajka. Ale chetnie sie dowiem o operatorze kablowym ktory swiadczy tylko DTV i nie ma w ogole analoga w ofercie.

:)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokręciłem z tymi kanałami cyfrowymi, wygląda na to, że prawie wszystkie są tak nadawane. Jest jednak część, która nazywa się TV Cyfrowa-czyli rozumiem, że te kanały są tylko w cyfrze? W starym TV mam tylko te z tabeli po lewej.

Jak nazywa się w opisie TV dynks, który pozwala na instalowanie ostatniego modułu z tej strony? Jeżeli pozwala na odbiór programów HD, to na początek powinien wystarczyć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR czyli wychodzi na to, że żyję we wspaniałej okolicy cyfrowej :) Co prawda multimedia próbuje się tu wedrzeć, ale nasza lokalna pipidówa póki co daje sobie świetnie radę i wymiata ich jak chce. Pakiet za 29zł z taką ilością cyfrowych kanałów w tym HD i do tego odbierające na normalnych wbudowanych dekoderach dvb-c. Mieli nie za dużą sieć do modernizacji na cyfrę i stąd ich szybszy rozwój w naszym regionie, a z tego co mi wiadomo idą też na okoliczne miasteczka. Co do tego analogu przerabianego z cyfry to faktycznie nie pomyślałem, ale prędzej czy później na cyfrę jednak przejść będą musieli, tym bardziej że z tego co mi wiadomo to najwięksi kablówkowi operatorzy już do tego się przygotowują. Wg mnie wystarczy aby 1-2 zaczęło oferować taką usługę i pociągnie to resztę aby nie odstawać od konkurencji. Multimedia nawiasem mówiąc u nas też już zaczęła oferować cyfrową jakość.

Kapuhy tak te kanały są nadawane cyfrowo. Nie wiem tylko czy nie będziesz musiał się u nich w dekoder zaopatrzyć czy może pociągnie to ten wbudowany w tv. Najlepiej jak zapytasz u źródła czyli u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuhy - jesli dobrze pamietam to DVB-C CI (Common Interface) musi byc w TV aby taki modul mozna bylo obsluzyc. Ale jak pisal Plewek01 - dowiedz sie dokladnie w Twojej kablowce jak mozesz ja odbierac na dekoderze wbudowanym w TV.

@Plewek01 - oczywiscie ze duzi beda wprowadzac oferte DTV, bo to daje wieksze mozliwosci, analog ma swoje ograniczenia, ale....koszta, koszta, koszta...nawet u duzych musi sie to zamknac biznesowo. 29zl za ponad 90 kanalow cyfrowych i w dodatku jeszcze 6HD ? Ja za analoga wiecej place ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tego można moduł CI dokupić z kartą i za dodatkowe 35zeta Canal+ jeszcze oglądać i to też w HD więc normalnie bajka panowie bajka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR, a patrzyłaś na ofertę z mojego linka? Tam jest 90 kanałów cyfrowo, 10 HD za 25 zł :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę zmuszony zakupić telewizor i związku z tym odświeżam ten temat.

Jaką markę telewizora polecacie, bezawaryjność(taki aby kilka lat popracował), ledy czy plazma, wielkość ekranu ok.40cali, bez wodotrysków?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

ja mam LG 36" już około 4-5 latek, świetny bezawaryjny i jakość też niezła :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do oglądania tv i filmów (bez gier) to plazma. Miałem lcd i się go pozbyłem, wielu moich znajomych zrobiło to samo.

Wyboru producentów to tutaj za dużego nie ma - właściwie tylko Panasonic jeszcze rozwija tą technologie.

No chyba, że Pioneer robi jeszcze serie Kuro - ale podobno się już z tego wycofali. Te modele miały taką czerń, że lcd mogą o tym pomarzyć jeszcze przez wiele lat.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał LED zamiast plazmy. Ale to tak jak w akwarium jedni idą w LED a inni HQI. Ja mam od dwóch lat 40" LED Samusnga i kolejny rownież bedzie tej firmy. Nie oszukujmy sie, jak pamietam to chyba tylko sharp robi swoje matryce, reszta i tak bierze od samsunga. Jesli chodzi o TV robią fajne i niezawodne. Przy okazji bedziesz miał około 70W poboru prądu zamiast 350W jak przy plazmie.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji bedziesz miał około 70W poboru prądu zamiast 350W jak przy plazmie.

Tapatalk

gdzie Ty te bajki czytałeś ??


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do oglądania filmów to tylko plasma zapewnia gleboka czerń, w innym przypadku LED LCD


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.