Skocz do zawartości
jAga

Rachunki za prąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałabym założyć zbiornik około 240-300 litrów, lampa HQI (150W, narazie), osprzęt wiadomo(odpieniacz, pompka,grzałka)...ale dręczy mnie jedna sprawa ...mianowicie jakie wielkie będą rachunki za prąd? Napiszcie ile Wy płacicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez przestan Kazik i nie strasz dziewczyny................

Koszty napewno sa duze,ale nie az tyle.........

Chyba ze sie chce miec "prawdziwa"rafe z fuul wypasem.:))))))))0


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem jej chyba najbardziej szczegolowo zebrane koszty utrzymania akwarium jakie znalazlem w necie.

:)

brawo dla autora tej strony!

wiadomo ,ze trzeba to przelozyc na wielkosc wlasnej instalacji.

i nie chce nikogo straszyc :con - swiadomosc kosztow trzeba miec i basta ! :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet ma koszt obliczony na hqi 300W i grzalke 300W

jesli planujesz hqi 150W i grzalke powiedzmy 125W to koszta powinny zmalec o przynajmniej 1/3, jesli nie o prawie polowe bo to te dwie rzeczy ciagna glowna czesc pradu

moja 250-tka ciagnie okolo 3kilowaty na dzien


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jAga mam podobne akwarium do tego jakie Ty chcesz, moje rachunki za prąd wzrosły o ok 35 zł miesięcznie,

a do tego jest jeszcze woda, sól i inne pierduły


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za akwa 200l wszystkim posiadajacym solniczke w Polsce ubywa z kieszeni od 50-100zl miesiecznie.

Ale to i tak sie nie liczy,Hobby to Hobby,kazdych pieniedzy jest warte............

A ile inni miesiecznie przepijaja w pobliskich barach....................trgo to juz zaden nie widzi i nie zaluje!

954-pijaczek.jpg

:) :) :):D :D :D :D :D :D


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem do alkoholu.................

Od czsu do czasu i Ja lubie....................

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam od jakiegos juz czasu ceny 1 kwh, ale nie umie sie doszukac. Rachunki tez (na szczescie) mi umykaja. Powiedzcie mi ile kosztuje jedna jednostka w zwyklym planie.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde rachunek to jeszcze dzisija napisze..:))))))

Ale jedno jest pewne: W Polsce mamy jeden znajdrozszych Pradow na swiecie.............:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce prąd jest całkiem tani, ja płacę 24 grosze z kWh w nocy i 35 z kWh w dzień.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Są opłaty stałe, które w zależności od ilości zużytej energii mogą mocno zmienić końcową cenę 1 kWh. Najlepiej zapytać innych akwarystów o wzrost kosztów w stosunku do okresu przedakwariowego. Chinka płaci więcej o 35 zł. Ja o ok. 50-60 zł.Morskie nie jest dużo droższe od słodkowodnego z paletkami czy ziemiojadami, które wymagają temp. ok.29 st.C i roślinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. A ma ktos moze z was darmowa taryfe nocna? Fajny pomysl. Moje dziatki to maja. Trzeba tylko zuzywac okreslona ilosc energii, ale na pewno spelniacie ten warunek:) pisze, bo moze kogos to zainteresuje. Ta usluga jest darmowa. Taki bonusik dla tych co duzo pradu zuzywaja.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie tak ze energia w pewnych godzinach jest za darmo!!!

Tak samo sie placi ale o inna stawke i sa to scisle wytypowane godziny i z gory ustalone przez Rejon Energrtyki........

O ile sie nie myle to sa to od 13.00 do 16.00, a pozniej od 22 do 6.00,ale nie jestem pewien.

Poza tymi godzinami energia jest taka samo droga dla wszystkich!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie prad tani , elektrownie atomowa mamy , rocznie place cos po przeliczeniu okolo 1000 zeta .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miloo :

To wcale nie tak ze energia w pewnych godzinach jest za darmo!!!

O ile sie nie myle to sa to od 13.00 do 16.00, a pozniej od 22 do 6.00,ale nie jestem pewien.

Poza tymi godzinami energia jest taka samo droga dla wszystkich!

Mylisz sie, i to bardzo !!!

Owszem, na liczniku dwutaryfowym - na taryfie nocnej stawka jest w wysokosci 50% tego, co stawka calodobowa, ale za to taryfa dzienna jest o ok 20% wyzsza od calodobowej.

Posiadanie licznika dwutaryfowego (wyzsze stale miesieczne oplaty za licznik) ma sens jedynie wtedy, gdy zuzywasz duze ilosci energii w nocy.

Jak ktos np. nie ma miejskiej cieplej wody, tylko sam podgrzewa pradem - wtedy podgrzewa sie w nocy za pol ceny.

A darmowy prad maja tylko Ci, ktorzy podlaczyli sie "na lewo" poza licznikiem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jedli takiego drudiego licznika sie nie posiada(ponad 80% ludzi w Polsce go nie ma i malo co o nim slyszalo)to kich.

Za darmo Ci go nie podlacza,chyba jezeli dobrze sobie pzrypominam to 300zl,ale nie jestem pewien.

Ale jak po niedzieli pojde do roboty to zadzxwonie sobie do Rejonu i sie dowiem dokladnie,a na razie cieszmy sie ze mamy takich optymistow..........................................

Cytat:

.................................

"W Polsce prąd jest całkiem tani, ja płacę 24 grosze z kWh w nocy i 35 z kWh w dzień"

......................................................

A na to Swirlej

Cytat:

................................................

"...rocznie place cos po przeliczeniu okolo 1000 zeta ".

..................................................

Smiechu warte,w Polsce to tylko same zlodzieje........

................................................................................................................

.....................................................


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzymam przed sobą rachunek (Stoen) i co można tam wyczytać:

1) że "cena za 1kWh składa się z dwóch elementów: ceny za energie elektryczną oraz składnika zmiennego stawki sieciowej"

2) no i rzeczywiście,

gdy zużyłem 93 kWh, to płaciłem za 1kWh 33.02 gr (brutto),

natomiast gdy zużyłem 371 kWh to cena za 1kWh wyniosła 34.45 gr (brutto)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.

Tak, ale jedli takiego drudiego licznika sie nie posiada(ponad 80% ludzi w Polsce go nie ma i malo co o nim slyszalo)to kich.

Za darmo Ci go nie podlacza,chyba jezeli dobrze sobie pzrypominam to 300zl,ale nie jestem pewien.

Ale jak po niedzieli pojde do roboty to zadzxwonie sobie do Rejonu i sie dowiem dokladnie,a na razie cieszmy sie ze mamy takich optymistow..........................................

licznik drugiej taryfy podłączyli mi zupełnie za darmo ok 5 m-cy temu i rachunki za prąd spadły mi ok 100 zł za 2 m-ce,


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W omawianym temacie "popełniłem" arkusz kalkulacyjny który miał mi pomóc w wyliczeniu która taryfa jest w konkretnym przypadku bardziej opłacalna. Kilka wyjaśnień, z tego co wiem lokalnie róznią się stawki opłat wchodzących w skład całkowitego kosztu 1 kW, trzeba sprawdzić najlepiej na stronie lokalnego zakładu energetycznego wartości poszczególnych składników i zmienić w górnej tabelce. W głównej części tabela ma 24 kolumny oznaczające kolejne godziny i tam jeżeli dane urządzenie ma pracować w tej godzinie wpisujemy jego moc i to wszystko. Arkusz resztę oblicza sam. Taryfa G11 jest standardową jaką mają wszyscy detaliczni odbiorcy i 1 kW kosztuje tyle samo o każdej porze, G12 ma dwie stawki w zależności od godzin, pod główną tabelką w części pomocniczej godziny "nocne" tańsze są oznaczone szarym tłem. G12 występuje w dwóch wersjach różnia się tylko tym, że dwie tanie godziny w dzień przypadają albo na 13 i 14 albo 14 i 15. Może się komuś to przyda.

http://www.dks.pl/koszty_energii.xls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu moich 112L rachunki za prad wzrosły w biurze o ok 20zł/m-c (łatwo policzyć bo mamy tam tylko kompy, TV i światło i wszystko tyle samo ciągnie codziennie)

Wyliczyłem że moje 550L zwiekszy ten bilans o 80-100zł/m-c :) (spoko wrzuci sie w koszty)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz teraz sól, wode z RO, mikroelemnty i inne to wyjdzie te 400zeta/miesiąc.

To teraz niech nam się pochwali Grzesiek jakie rachunki miał za te rafke 1500L:)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.