Skocz do zawartości
Łysy

Słoik po wrocławsku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zalałem mój słoiczek dzisiaj o 12.00. Postawiany na kencie. Jak długo powinienem czekać na wrzucenie skały ? Szukałem ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Zasolenie jest docelowe - 1,024. Zbiornik jest kostką 30l aquaela(wiem, ma mankamenty ale jest tymczasowy). Mam zarezerwowane ok 6 kg skały. Zależy mi na tym żeby było jej bardzo dużo.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz 1,024 to może być za 2 godziny lub inna wersja głosi że po 24h od zalania/wymieszania RO z solą :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz jakąś cyrkulacje wymieszajsól i wieczorem wrzucasz skałe. Raczej nie ma potrzeby czekac bo jak myśle nic na tej skale nie ma, dojrzewanie i glony Cie nie miną więc jeśli nawet coś na skale jest to i tak w świeżo posolonej wodzie się nie uchowa.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała ma na sobie jakieś życie, glony, discosomy, rurówki. Co może się stać jeżeli wrzucę skałę wieczorem? Mogą ulec poparzeniu? sól jest dokładnie wymieszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól w pierwszych godzinach może być toksyczna, a wtedy wszystko padnie łącznie ze skałą, dla świętego spokoju poczekaj 24h od rozmieszania soli w wodzie RO. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że albo dziś wrzucę skałę albo dopiero za tydzień. Czy jeżeli wziąłbym połowę wody ze sklepu to miałoby jakiś sens? Mają tam sprawny zbiornik- nie przyszło mi na myśl żeby brać wodę z regału.Musicie mi wybaczyć mój upór ale na pewno każdy z was kiedyś czuł podobne ciśnienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens by mialo ale pewnie zaraz ktos ci powie ze woda ze sklepu to syf :)

Co do soli kent - to szajs. Mnie sie mieszala 2 dni i sie nie wymieszala dokladnie.

6kg skaly do kostki 30l? Wedlug mnie troche za duzo... Ja mam w 50 L 6 kg i ciezko bylo cos sensownego ulozyc :)


15.12.2010 - wystartowalo 50L :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310183 Łysy : Czy jeżeli wziąłbym połowę wody ze sklepu to miałoby jakiś sens?

Woda ta mogła by Ci jest przydać.

Pierwsza sprawa w tej wodzie przetrzymał byś skałę 24h, druga sprawa to jak mają tam porządne parametry wlał byś ją do baniaka i Twój start z wpuszczaniem zwierzaków znacznie by się skrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310186 Adam22 :

6kg skaly do kostki 30l? Wedlug mnie troche za duzo... Ja mam w 50 L 6 kg i ciezko bylo cos sensownego ulozyc :)

Nie zgodzę się z Tobą.

Ja w RM 105l mam ponad 15kg, a do tej właśnie kostki potrzebujemy ze sPRYTną 5/6kg.

Wszystko zależy jaką skałę kupisz i jak to poukładasz. Z własnego doświadczenia wiem ze małe kawałki skały ładnie poukładane i gęsto stworzą fajną aranżację i przede wszystkim b.dobrą filtrację. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie tworzyć nowych tematów dokonam małej aktualizacji. Jak zapewne się domyślacie widok pustego zbiornika był nie do zniesienia i po 8 godzinach od zalania pojechałem po zamówioną od miesiąca skałę. 4983-p1060562.jpg

Trzy kawałki jeden bardzo duży dwa mniejsze i trochę bardzo małych. na całe szczęście skała nie padła, a szereg lokatorów nie posiada się ze szczęścia. Mój aparat niestety nie jest w stanie tego oddać, że te kilkadziesiąt rurówek razem z grzybkiem i trzema wężowidłami dwoma ślimakami ma się na moje oko conajmniej bardzo dobrze. Fakt faktem 1/3 wody pochodzi z działającego zbiornika.Jak dojdę do ładu to wstawię zdjęcia.Udało się.Zdjęcia robione kalkulatorem.

4983-p1060553.jpg

Zbiornik Aquaela... plus koralia nano 1600l/h, kiedyś grzałka, obecnie stała temperatura 25c.W firmowej kaskadzie phos ex, oraz węgiel.Był niby odpieniacz aquaela ale to był epizod nie warty naszej uwagi.

Zbiornik został dziś (w siódmym dniu zasypany 2kg ożywionego przeze mnie piachu. Metoda prosta czy skuteczna to się okaże. Mieszał się przez tydzień w dużym wiadrze z wodą z dojrzałego zbiornika razem z niewielką ilością bactozymu i biocorynu.Zbiornik przeszedł parę przemeblowań aby przybrać teraźniejszy kształt:

4983-p1060587.jpg

4983-p1060589.jpg

4983-p1060590.jpg

Zbiornik postawiany na kencie, zasolenie 1.024..

Walczę już tydzień z aiptasią. Systematycznie każdego wieczoru sięgam po diabolicznie wygiętą igłę jak róg szatana i morduję złe ukwiały. Generalnie jej ilość się zmniejsza, owszem pojawiają się nowe, ale muszę poczekać na wunderwaffe..

Zastanawiam się nad dorzuceniem swiatła.. Lepiej wrzucić 10000K czy 20000K ?

Czekam też na świetlówki do 65l które powstaną jak już przejdę przez ten słoiczy poligon.Ale o tym we właściwym czasie.

Czekam na wszelkie uwagi, sugestie, czuję się trochę jak małe dziecko z tą morszczyzną powiem szczerze, mając świadomość swojej niewiedzy ciężko jest mi wierzyć że to się może udać:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny kawalek skaly (w sensie ksztaltu bo skoro trafila ci sie aiptasia to paskudny :).

Mam takie samo akwarium i oryginalne oswietlenie wystarcza w zupelnosci.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały to faktycznie kawałek ten na górze jest ciekawy, chciałbym dorzucić jeszcze ze dwa kawałki na szybę po lewej stronie. Aiptasia jest, około dziesięciu róż.

Teraz pytanie, czy zakładając że NO2 wyjdzie zerowe to mogę zasiedlać?

POwiem szczerze codzienna walka ze strzykawką jest czasochłonna, wolałbym ten czas przeznaczyć na coś bardziej efektywnego a do pracy zaprząc wunderwaffe. Tylko kiedy mógłbym ją wpuścić, czy poza NO2 coś jej zagraża? No i czekam z utęsknieniem na ślimaka glonożerce.. Czy ślimak turbo zjada makroglony? Czy tylko te niepożądane?

Co do światła to jest jedno jeszcze wyjście mianowicie power glo t5 8w w oprawie meblowej za śmieszne pieniądze.Oprawa kosztuje ok 17pln, świetlówka jakieś 56pln. Faktycznie nie widzi mi się ta trupia biel, ani szalony błękit gdzie wszystko poza akwarium jest żółte. Nawet monitor z odpalonym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4983-p1060553.jpg

czy na tym zdjęciu leży sól w akwa przed nalaniem wody ?

Nasypałeś sól a poźniej zalałes wodą ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety zrobiłem.

ale rozpuściła się w przeciągu pół godziny.

Czy to może przynieść skutki niewidoczne w tej chwili ?

Już jest po pierwszej podmianie, jakieś 4l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło się coś wytrącić z soli , ale skoro wiesz że tak się nie robi to ok :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianami w zbiorniku chciałbym dokonać aktualizacji.

Doszło życie pod postacią dwóch krabów w niebieskich skarpetach, oraz lysmata boggessi. O jej efektywności wypowiem dopiero za jakiś czas. A takiego kolegę zlokalizowałem po tygodniu dopiero. Acre.. coś Tomentosus, znalaźłem mu nowy dom.

4983-p1060591.jpg

Tak teraz wygląda zbiornik, dołożyłem trochę skały.Niewielka wręcz znikoma ilość glonów nitkowatych.

4983-p1060604.jpg

4983-p1060626.jpg

4983-p1060619.jpg

4983-p1060623.jpg

4983-p1060621.jpg

Wczoraj dostałem świetlówki do 65l które się za jakiś czas pojawi. A do słoika zamówiłem jeszcze jeden moduł 20 000K.

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.

Nieśmiało proszę panie oraz panów moderatorów a przerzucenie wątku do działu nasze akwaria, tytuł tematu też nie nawiązuje do wnętrza. Pozdrawiam.:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie druga fotka wyszła, jakby stać u podnóża góry :D

A poza tym ładnie żeś się Paniom Moderatorkom za niedocenianie naraził :googleye

@Kamilu, ze tak się wyrażę :D

O żesz, no coś mi nie grało...ale wymieniło mi się na noga i dałem kreskowane :D

tym bardziej dziwiło mnie tam "rz" :D

No bo noga-ó, góra-rz - wszystko grało :D

o.k. już załapałam, ale idąc tym torem to w "stać" jest "t",

więc jeszcze lepiej by było "po[pink]tnóża" :)

:)[/pink]

Jak widać, na forum zdecydowanie brakuje shoutbox-a :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314635 Łysy :

...

Nieśmiało proszę panów moderatorów a przerzucenie wątku do działu nasze akwaria, tytuł tematu też nie nawiązuje do wnętrza. Pozdrawiam.

Panowie zajęci, ale jakby Pani Ci wystarczyła :googleye to powiedz, jaki byś chciał tytuł? gdzie przesunąć już wiem :D

fotka trzecia-SUPER! I fotka i akwarium, pytanie tylko, czy woda wszędzie i odpowiednio przepływa?

Bo wygląda świetnie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest góra. Szczęścia, poświęconego czasu, radości, i kasy:clowning

Co do nazwy tematu chciałbym żeby się nazywał Słoik po wrocławsku, w dziale nasze akwaria.:googleye

Co do cyrkulacji to jest 1200l/h i 1600l/h co daje 2800l/h w 30l. Z tyłu jest wolne miejsce.Skała jest pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314682 Łysy :

W sumie to jest góra. Szczęścia, poświęconego czasu, radości, i kasy:clowning

Co do nazwy tematu chciałbym żeby się nazywał Słoik po wrocławsku, w dziale nasze akwaria.:googleye

...

no to przeniesione i tytuł zmieniony.

chociaż mi osobiście, bardziej podobałby się taki "Góra Szczęścia Czasu i Radości,"

:D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje:)

Mam pytanie odnośnie karmienia, czy warto karmić takiego malucha? jest swieży.

Zastanawiałem się też nad podawaniem wit. C tylko ile tego dać na takie maleństwo?

Może aminokwasy? nie byłyby chyba zbyt obciążające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.