Skocz do zawartości
Gotterdammung

Do rowerzystów

Rekomendowane odpowiedzi

Majka wygrywa bo ma rower robiony na nią na miarę za bóg raczy wiedzieć ile kasy:)) oczywiście plus masakryczne treningi i kupę samozaparcia:))

Kolega chce kupić rower, dobry rower. A forum jest po to by mu coś polecić:clapping)

Poza tym dla mnie czym innym jest kupienie sobie np. fulla S-Worksa do lansowania się po osiedlu a czym innym kupienie dobrego sprzętu do jeżdżenia w różnych warunkach.

tak z innej beczki - masz przepiękne akwarium, właśnie rzuciłem na nie okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312726 october_rust :

Majka wygrywa bo ma rower robiony na nią na miarę za bóg raczy wiedzieć ile kasy:)) oczywiście plus masakryczne treningi i kupę samozaparcia:))

tyle ,ze jej rama to zwykła masówka jesli chodzi o scisłosc ,pomalowana i specjalnie podrapana , sama to mowila w TV , Maja nic specjalnego w swoim biku nie ma

co do reszty sie zgadzam bo dziewczyna zdolna , ma talent i samozaparcie

#312726 october_rust :

Kolega chce kupić rower, dobry rower. A forum jest po to by mu coś polecić:clapping)

Poza tym dla mnie czym innym jest kupienie sobie np. fulla S-Worksa do lansowania się po osiedlu a czym innym kupienie dobrego sprzętu do jeżdżenia w różnych warunkach.

dobry rower ,a nie najlepszy

#312726 october_rust :

tak z innej beczki - masz przepiękne akwarium, właśnie rzuciłem na nie okiem.

do przepieknego akwarium to jeszcze dluuuuga droga ,ale dzieki


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierz mi albo nie ale rowery na mistrzostwa świata to koszt około 30 tysięcy złotych. z resztą kojarzę ten wywiad i z tym podrapaniem jest tak, że karbonowa rama jest oskrobana z fabrycznego lakieru by była nieco lżejsza. Poza tym ramę za parę tysięcy (niezależnie od innych komponentów) trudno nazwać masówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche pojechałem z ta "masówka" :clapping wiadomo ,ze rama jest wykonana pod Maje tzn wymiary bo carbon to carbon ,ale reszta ? myslisz , ze jedzie np. na innych XTRach ? pytam poważnie bo nie wiem


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem sponsorem Mai jest shi(t)mano i w tym roku jeździła na ich kompletnej grupie XTR (zabawne jest to, że to jest grupa, która ma być w sprzedaży na najbliższy sezon). Z tym, że nawet kompletna grupa XTR to koszt spoory i rzadko widac , nawet w warszawie by ktoś na tym jeździł:clapping)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki october za podpowiedź co do ramy ! Ale chyba ona jest dla mnie na wyrost, trochę karykaturalnie by było jakbym miał samą ramę za 7000 zł ha ha. Poza tym, graty z mojego starego rowera się do niczego nie nadają, są beznadziejne i za kare go zakatuje jak przyjdzie wiosna, zajadę go na śmierć :strutin A kupić sam nie wiem co kupie, rozmawiałem ze "znajomym znajomego" i mówił że ten Ghost nie taki zły, tylko przednia laga do wymiany. Ale tak żebyśmy się kumali, ja jestem raczej z tych ludzi co "na drzwiach od stodoły polecą", nie potrzebuje mieć topowego sprzętu, żeby spełnić swoje oczekiwania, zawsze jeździłem na słabych i bardzo słabych rowerach a i tak jazda dawała mi cholernie dużo radości, teraz mam trochę więcej kasy to chciałbym rowerek porządny, ale żadne tam kosmosy :clapping


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w kazdej dziedzinie sportu jest tak ,ze sprzecik na kolejny sezon najpierw dostaja zawodnicy ... z nartami jest tak samo tyle ,ze ostatecznie te narty ktore kupujemy w sklepie identyczne maja tylko malowania jak te komorkowe

ja tam wole XT :strutin polowe tansze ,a tak samo niezawodne , te pare gram wiecej roznicy nie robi bo i tak mam dzieciaka nad tylnym kołem hehehe

Gotterdammung

jak jezdziles na slabych rowerach to nawet nie wiesz jaka jest roznica w jezdzie na rowerku ktory chodzi jak szwajcarski zegarek :clapping


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312771 Gotterdammung :

Dzięki october za podpowiedź co do ramy ! Ale chyba ona jest dla mnie na wyrost, trochę karykaturalnie by było jakbym miał samą ramę za 7000 zł ha ha. Poza tym, graty z mojego starego rowera się do niczego nie nadają, są beznadziejne i za kare go zakatuje jak przyjdzie wiosna, zajadę go na śmierć :strutin A kupić sam nie wiem co kupie, rozmawiałem ze "znajomym znajomego" i mówił że ten Ghost nie taki zły, tylko przednia laga do wymiany. Ale tak żebyśmy się kumali, ja jestem raczej z tych ludzi co "na drzwiach od stodoły polecą", nie potrzebuje mieć topowego sprzętu, żeby spełnić swoje oczekiwania, zawsze jeździłem na słabych i bardzo słabych rowerach a i tak jazda dawała mi cholernie dużo radości, teraz mam trochę więcej kasy to chciałbym rowerek porządny, ale żadne tam kosmosy :clapping

rzuć sobie okiem na stronę airbike.pl - jest rama space full suspension za bodajże coś koło 4,5 k. Jest w promocji. Ja w ten sposób kupiłem s-worsa hardtaila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312774 mrozikulus :

chyba w kazdej dziedzinie sportu jest tak ,ze sprzecik na kolejny sezon najpierw dostaja zawodnicy ... z nartami jest tak samo tyle ,ze ostatecznie te narty ktore kupujemy w sklepie identyczne maja tylko malowania jak te komorkowe

ja tam wole XT :clapping polowe tansze ,a tak samo niezawodne , te pare gram wiecej roznicy nie robi bo i tak mam dzieciaka nad tylnym kołem hehehe

dla mnie shimano się skończyło lata temu - pamiętam te piękne czasy gdy na stx rc przejeżdżałem dwa -trzy sezony a teraz korba xt i po roku potrafi się schrzanić. Masówkę totalna panowie robią. Dla mnie xt jest nieopłacalne bp stosunek do ceny w tej grupie jest dramatycznie niski. Z shimano max jeśli chodzi o sens kupienia - przynajmniej dla mnie - to slx. Między innymi, że mam alergię na 9 biegów z tyłu:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co ? "osrywasz" ? :strutin

wiesz co? mam caly naped xt z 2004 roku (fakt ,ze ostatnio niewiele wsiadam na rower) ale ma sie calkiem dobrze po przebiegu okolo 8k tylko łancuch xtr nie wytrzymał :clapping


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę. tylko przednia przerzutkę mam shimano - jeszcze starego stx rc. reszta to mieszanka rooxa, sramu, dt i avida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista ale widelce rst najnizszej klasy podobnie co suntoury w rowerze za 4-5 kola to jakiś niezly have fan.

Wolalbym najtanszego marcela ala bomber niz najlepszego rst - kilka w zyciu złamalem, tragedia.

Za podobna cene zlozylbym rower 1/3 klasy wyzej, na gotowe sie szuka frajerow bo czesto w tym samym sklepie kupisz czesci z ktorych zlozysz identyczny rower za 20-30% taniej a do tego zlozą ci go w pare godzinek...

Jeśli bys chcial wydać 5 kola to mam znajomego siedzi w sklepie rowerowym to jego pasja od 15 lat a przerobil wszystko od trialu az po dirt czy downhill poza kolarstwem.Być może mialby dla ciebie lepsze ceny.Jeśli bys cos chcial kupowac osobo moge sie spytac czy ma dobra oferte ale to tak poza tematem :clapping

Jeśli bys chcial dobra rame aluminiową to polecam mielca , robia najlepsze ramy w polsce pod kazdym katem , a ceny sa przyzwoite.

Sam zamawialem jakies 7-9 lat temu jak robilem rame do trialu cudo.

Reszte info znajdziesz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, i 3 miesiące po dyskusji, zdecydowałem się, i zakupiłem dzisiaj taką oto suczkę :

http://i755.photobucket.com/albums/xx200/elletee45/Stella/DSCF0852.jpg

Czyli Specialized Camber Elite

Fota nie moja (zapożyczona z neta)

Rowerek już po pierwszej zdawkowej jeździe próbnej, nie było czasu za wiele, zazbrojenie go w światła, liczniki, błotniki zajęło trochę czasu, ale efekt - piorun ;)

A jazda tym cudem to sam miód, wręcz nie do opisania ;)

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ;) ładne cacko,sądzę że trafny wybór

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikny ;) Ale jako rowerowy noob chciałbym zapytać, czy katujecie swoje rowery w jakiś szczególny sposób (ciężkie XC choćby), czy to tylko zakup dla "mienia", tak jak wiele osób, choć tego w ogóle nie potrzebuje, kupuje Audi Q7 chociażby?? Hę?? Bo ja miałbym lepsze zastosowania dla 7 tysiaków... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zdecydowanie katuję, nie umiem co prawda robić jakichś mega hardcorów, ale pracuję nad tym, poprzednie rowery rozpadały się od jazdy, postanowiłem zainwestować, i oby się spłaciło ;)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szczerze zazdroszczę umiejętności ;) Nigdy nie nauczyłem się dobrze jeździć na góralu ;) A tereny u mnie - palce lizać... Chyba mam zbyt mocno rozwinięty instynkt samozachowawczy - jak widzę zjazd 45 stopni, to wymiękam ;) Dobra ;) Jestem tchórzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio rowerem robiłem ok od 50 do 150 km po różnym terenie dziennie i uwierz mi Radek że rowerem za 1000 zł było by ciężko dla mnie i dla roweru

Gotterdammung patrze właśnie na specyfikacje i się zastanawiam dla czego przy takim rowerze zastosowali przerzutkę long cage wydaję mi się że szybko się zniszczy przy katowaniu


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#342711 marbecz :

Ja średnio rowerem robiłem ok od 50 do 150 km po różnym terenie dziennie i uwierz mi Radek że rowerem za 1000 zł było by ciężko dla mnie i dla roweru

W to wierzę, bo sam jeżdżę w weekendy te ilości. Nigdy bym też nie wpadł na zakup roweru za tysiaka ;) Mam Schwinna na osprzęcie sram X9 za 3,5x tą kwotę ;) A propos Shimano - ostatnio w serwisie usłyszałem, jak chłopaki mówią o tym osprzęcie - "ścierwomano" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda już nie mam czasu na jazdę ale pochwale że a co mi tam:-) śmiagałem Orbeą Almą Team po modernizacjach :-)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że urodziła się córka i musiałem zamienić na samochód:clowning i od razu brzuszek piwny zero kondycji ,nic dobrego :banghead ale chyba kupie sobie jakiś rowerek do spokojnej jazdy

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marbecz - o przerzutkę się nie boję, w poprzednim rowerze był dużo większy syf i działała do końca, mi najszybciej pada zawieszenie, i hamulce... Ale podchodzę to tematu na luzie, Spec to nie byle syf jednak, a ten rower traktuje raczej jako furtkę do dalszej jazdy, i nie wiem na czym sie skończy, czy stump, czy epic, czy może enduro... Cholera wie, jedyne co może średnio mi pasuje, ale pewności nie mam to skoki, 120mm to żaden szał, jak poczuje jazdę na FSR pójdę w jakieś skoki w okolicach 160mm, ale jak wspominałem, wyjdzie w praniu. W ogóle ten spec jest niespecjalnie bogaty w hard, w podobnej cenie jest giant trance x4 chociażby już na foxach. Ale co tam gadać, jeździ się miodnie, i nie mam zamiaru lamentować czemu nie kupiłem innego ;)

Tak na pierwszy ogień rozbujałem się do 45km/h i wpieprzyłem w taką mega rozjechaną drogę polną, masa dołów, łach piasku etc. Praca zawieszenia mnie wprost urzekła...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gotterdammung nie ma co lamentować to dobry zakup a co do tych 45km/h to dobrze ustawiłeś licznik?:-)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wydaje mi sie że tak, na innym rowerze i innym liczniku też okolice tego pojadę, to jakoś mega szybko ? ;x Bo może i tam lipnie ustawiony jest... Cholera zażyłeś mnie teraz...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.