Skocz do zawartości
orzechopcja

Jak się pozbyć pchlarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest sposób na sposób żeby pozbyć się tych robali (niczym pchły) zbiornik ma miesiąc a one skaczą od wczoraj i wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiełże :) Naturalny pokarm dla rybek, każdy z nas je ma :D

W zbiorniku głównym - Mandaryn mi kontroluje ich "przyrost", a w sumpie mam całe stada :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie rybcie wcinają? a inne stwory, np krewety? Zastanawiam się bo przecież całkiem popularne są zbiorniki w których nie ma rybci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd tych pchlarzy nabrać że się podłączę ? bo u mnie ich jakoś nie ma - pewnie skała była bardzo słaba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wypadało by zorganizować jakieś cudo co je pożre :)

ort do poprawy,

pkt 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA!!! To mi się wyjaśniło:):) Mam tego cholerstwa ile wlezie i nikt mi nie umiał powiedzieć co to jest.. A tu proszę. Czy kiełże jedzą zoa?? Bo zauważyłem że im ich więcej tym więcej zoa znika?? Kupiłem gobidona okinawe, czy on będzie je zjadał bo mandaryn to za duży na mój baniak... Sorry za wtrącenie w wątek.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiełże na pewno drażnią zoa bo po nich biegają - i wiem że ktoś na forum pisał że je podgryzają, ale czy na pewno to one ??? nie wiem.

Co do rybek.

Po za Mandarynami na pewno pomogą ryby z rodziny "wargaczowatych", ale uwaga....

U mnie jeden koleś - kopał i spał w piachu, wyjadł mi 90% wieloszczetów i 99,99% ślimaków :) Skuteczny jak nie wiem co, no ale gustuje nie tylko w robalach. Ślimaki rozwalał jak orzechy - fakt że był spory :D

A kiełże na wyścigi z Mandarynem wyjadał :D

Aha, wirki też wpylał. Jej największy plus to przekopywanie piachu. Tylko nie takie jak babka co tu skubnie czy tam. Mój Coris działał prawie jak traktor....... orał na maxa :D

Generalnie ryba piękna ( oczy ma zarąbiste i latające każde w inną stronę :D ) ale na dłuższą metę troszkę szkudna....


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tego setki ...

teraz mam pare

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_601&products_id=5610

ten sliczny rybek zrobil im prawdziwy ksenocyd a ja sie dziwilem co on tam w tej skale skubie i zarcia normalnego niechcial a teraz kontroluje populacje i je normalnie mrozonki


OW 150x50x50,sump160l. 2x150w+4x54w, BK160 by Darek, pompa OR3500, Koralie5 x 2 plus masa innych potrzebnosci, PUSTOSC WIDZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, Skwara te ryby o których piszecie do mojego akwa się nie nadają. Na szczęście w drodze jest już większe.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas wiem, ale może innym się przyda przy okazji - w sumie Tobie też jak już większe odpalisz :)

Niestety jak nie urok to..... :D Ja teraz mam najazd małych rozgwiazd :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie, wszystko było by pięknie i wspaniale, ale mój baniaczek to kałuża 100L:( więc na prze mandaryńskiego mandaryna to absolutnie minimalne minimum będzie ciężko. A nie wspomnę o Leopardzie, to czołg nie ryba:clowning i potrzeba mu więcej miejsca.

A ja myślałem o 2 błaznach i jakiejś kreweci do mojej kałuży, choć mandaryn przebija je na wskroś

No i jest dylemat:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz akwarium? bo jak 2-3 miesiace to norma potem nastapi spadek populacji. Zaczniesz duzo karmic znowu zaczna sie namnazac. To co ja przynajmniej zauwazylem u siebie. I co dziwne najazd roznego rodzaju zycia na skale nastepowalo jedeno po drugim. Albo masa kielzy i potem sporadycznie, wtedy male wezowidla potem nic a teraz pelno malych bialych slimakow

Poki kielze nic nie podgryzaja to nie mabpowodow do zmartwien.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek, dopiero 1 miesiąc po rozruchu i o ruchomym życiu nie ma mowy. Pytam na zapas:) Na początek chciałem wsadzić właśnie jakieś Zoanthusy (koronki- powiedzenie mojej pani) a tu czytam że kiełże je podżerają (to bandyty) :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mocno wątpię, żeby kiełże podżerały zoa. Na zoa w świeżym baniaku to czyhają różne kraby, które siedzą w dziurach w skale i się ujawnią jak będą miały co zdewastować :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moich skromnych 45 wywaliłem już 4 albo 5 dzikusów. Ale to raczej nie one, może też byc tak że zoa traciłem z jakiś powodów wodno-świetlno-paramtetrowych, czyli źle je prowdziłem po prostu. Teraz jest trochę lepiej, już nie znikają, przynajmniej nie zauważalnie.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

U mnie Pterapogon kauderni znacznie przeplewił populacje kiełży i mysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to stwierdzam że łatwiej utrzymać większe akwa. Łatwiej zakupić do większych baniaków zwierzaki które mogą swoimi zachowaniami wspomagać system, a do takiego małego? lipppaaaa. Na szczęście w moim przypadku problem rozwiąże się sam. I wszystko się zmieści, no prawie, pokolca nie uświadcze, ale to offtop.........


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż wiem że apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak w powiedzeniu, Jeśli niema co się lubi to się lubi co się ma.

Nie zwiększę objętości zbiornika. Trzeba będzie się przyzwyczaić do pchlarzy, może kiedyś zmienię na większy.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.