Skocz do zawartości
nanorafa

Żywa skała z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kupował żywą skałę z allegro po 19zl - nie podaję tu nazwy sprzedającego ani linku do aukcji ale teraz jest tylko jedna taka w tym serwisie, więc łatwo sprawdzić o co mi chodzi. No i pytanie jak z jakością tej skały?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ożywiony tuf - sam pytałem się sprzedawcy;)

Lepiej dołożyć i kupić skałę dobrej jakości :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skubani piszą że import z indonezji, najwidoczniej import ożywionego tufu z indonezji, ech życie, i bądź tu ufny do ludzi kiedy na każdym kroku próbują cię w...ć bez buziaka.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet porównaj np. ze zdjęciem skały z erybki ... prawie taka sama :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chyba ze 2 albo 3 kg tzn 1 kawałek tej po 19 zł potrzebna mi była do zbudowania konstrukcji z LR. No powiem wam że żadnego życia to na niej człowiek nie zobaczy. Jest prawie biała. Widać że coś tam kiedyś na niej żyło małże itp itd. Zero czerwonych wykwitów po prostu nic. Zawinięte w gazety pakują ją w foliowe worki zgrzewalne. W każdym bądź razie jest wilgotna a nie mokra. I raczej półmartwa o ile nie martwa. Może i z Indonezji ale leży u nich z pół roku...


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta skala to od RICARDO gdziez z LUBELSKIEGO sprzedaje stara przechodzona skale mialem 10kg poszla po miesiacu na wysypisko nic niewarta bez zycia ten facet to oszust


akwarium 250l sump 60l odpieniacz deltec 1060 oś 150hq 2*39 cyrkulacja koralia 2*4 akw 9miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#313348 nanorafa :

i bądź tu ufny

Z mojego punktu widzenia ci najbardziej ufni są frajerami a na takich sie zarabia.

Nie polecam skały z allegro.Skale tylko z pewnych i polecanych zrodel brać np.Znane sklepy korale,reefshop,acropora itp jechac osobiscie i odebrac również, chyba ze chcesz skrawki.

Co do faceta sprzedawał tez martwa skale , a czy oszust to nie wiem ale srednio mi to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta po 19 się nadaje na podkład czy nie do nowo startującego zbiornika ??????????? http://allegro.pl/zywa-skala-do-akwarium-morskiego-hit-19zl-kg-i1401660246.html już o niej pisaliście chodzi o to czy zasyfie tym akwarium czy jakoś to będzie?


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podbudowę na pewno nadaje się , nie zasyfisz. A co do jej jakości to nie da się tego określić ze zdjęcia. Może się okazać że faktycznie zalegała w sumpie (stąd jej kolor i brak glonów wapiennych) i jest pełnowartościową żywą skałą.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tanią skałe na allegro i może nie jest tak ładna jak droższa ale wszystko było ok. Może kup sobie troche tej i zabuduj jakąś inną, oszczędzisz a wyjdzie efekt ten sam :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezlydawca napisał że kupił ale życia tam żadnego nie ma!


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Luko91

cytat "ta skala to od RICARDO gdziez z LUBELSKIEGO sprzedaje stara przechodzona skale mialem 10kg poszla po miesiacu na wysypisko nic niewarta bez zycia ten facet to oszust "

Dobry kozak jesteś dokładnie z MILICZA. Chyba nie wiesz u kogo kupiłeś i co kiupiłeś. Jest to skała czysta i odgazowana czyli bez świństwa Wiem bo sam mam 90 kg skały od tego "oszusa" jak piszesz .Sam stawiałem juz kolejny zbiornik pod nadzorem i pomocą Ryszarda.Zjęcia na allegro przedstawiają faktyczny stan jego zbiornika 3000 litrów i mniejsze po 1000, 500.Wiedza którą dysponuje powala na nogi. Czyli gościu może Twoj 9 miesieczny zbiornik jest zbyt młody by wyszło Tobie jakieś wymarzone życie ze skały, moze jest to wina slabego swiatla lub zrobiles wode słodką a nie słoną i skała siadła. A tak na marginesie o co chodzi Tobe ze jest przechodzona?:):clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały wsadzone tego samego dnia z dwóch źródeł starfish i alledrogo.

A teraz rebus :) która to która :) ???

5507-100_2052_800x600.jpg

wydaje mi się że wszystko jest jasne :D


130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że skała skale nie równa... Nawet jeśli porównać 2 ŻYWE skały to jedna może nadawać się w kibel, a druga do akwarium... Żywa skała powinna być jak najbardziej POROWATA i lekka. Zbite żywe "kamienie" to nie będzie to samo co porządna porowata skała... :)

Kiedyś miałem ograniczone zaufanie do tej całej żywej skały, miałem wątpliwość czy ona tak na prawdę filtruje, czy te procesy wszystkie zachodzą, ale moje roczne doświadczenie pokazuje, że raczej tak.

Prosty przykład mam ok. 70l wody w obiegu i 10kg LR czyli ok. 14% objętości wody i to ciągnę na miniflotorze, a kostki zmieniam rzadko - on tak pieni bo pieni i NO3 cały czas niewykrywalne salifertem, a obsadę mam maksymalną jak na ten litraż i karmię 0,5 kostki dziennie więc dla niektórych karmię chorą ilością jak na 4 rybki w tym 1 jak neonka i 1 krewetkę, a mimo to od roku NO3 jest niewykrywalne...

Kumpel ma akwarium ok. 380l, a obsadę o 3 niewielkie rybki większą niż u mnie. Ma kosmicznie wielki odpieniacz DIY z wydajną pompą z wirnikiem igiełkowym, ale ma tylko ok. 20-25kg skały, 10kg LR i 10-15kg martwej więc ma tylko 5-6,5% objętości, a do tego połowa martwej. U niego mimo stosunkowo małego zarybienia i wypasionego odpieniacza NO3=2,5 robione tym samym testem, który u mnie nic nie pokazuje, a ten jego odpieniacz pieni na prawdę zacnie...

Moim zdaniem to daje do myślenia.

- po pierwsze musi być odpowiedni % objętości LR w akwa, żeby to wszystko działało

- po drugie odpowiednio mocna cyrkulacja,

- po trzecie to musi być porządna - lekka i porowata LR.

Oczywiście jeśli chcemy prowadzić akwa na LR, bo są inne metody i wtedy to różne cuda wianki można wrzucać do wody byle było na czym korale stawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.