Skocz do zawartości
jjablonski

Reaktor i mikser

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko zapytam, moze jest ktoś kto używa reaktora i miksera?

W nowej 375 chcę odpalić realtor PF500 i KM500 i mam kilka pytań, może jest ktoś kto jeszcze stosuje "oldschool metod" ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję i jestem zadowolony


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystam z reaktora i miksera i na pewno nie wrócę do ballinga. Tylko ja mam specyficzny reaktor, jak chcesz o nim poczytać to poszukaj tu na forum. Kiedyś go opisałem, w razie pytań Wall śmiało chętnie odpowiem a pytania.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf. dobrze że nie wszyscy przeszli na proszki :googleye

Mam już reaktor i chcę go użyć, zastanawiam się tylko nad mikserem.

Z płynami dozowanymi przez dozownik juz bawie sie w piko a w nowym nie chcę mieć 3 baniek po kilkadziesiąt litrów.

---------------------------

Wracając do tematu,

Zasadę działania, używanie i kontrolę reaktora rozumiem, natomiast szukam informacji dot. miksera.

Stosuje się go aby zbilansować spadki PH spowodowane działaniem reaktora, zalecaja go w nocy gdy PH spada jeszcze bardziej, ale co i ile sypać do niego oraz jak kontrolowac jego pracę.

I jeszcze jak go (KM500) podłączyć?

Niektórzy pisza że pod RO/DI inni (na RC) zasilają pompą perlystatyczną a jaka metoda jest najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka metoda? Właśnie pod dolewkę. Do miksera sypiesz 2-3 łyżki wodorotlenku wapnia i załączasz mikser. Do miksera podłączasz dolewkę i woda ta wypiera r-r wodorotlenku z miksera i wędruje do sumpa. Podstawowa zasada to że ma być KLAROWNA, nie podajemy mleka wapiennego. I to tyle.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uruchom reaktor i zobacz jakie będziesz miał Ph w zbiorniku bo od mikserów sporo osób już odeszło. Używam tylko reaktora i mam Ph 7.9 - 8.1.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę dolewki (lub elektrozawór jeśli masz dolewkę bezpośrednio z RODI) podłączasz do włącznika zegarowego i dolewka uzupełnia wtedy w nocy, proste. A co ile? Aż się zupełnie rozpuści to dosypujesz. Jednak trzeba pamiętać o czyszczeniu miksera, więc co 3-4 tygodnie wylewasz wszystko, ocet i płukanko.

Właśnie Robert zwrócił na coś uwagę: może się okazać że mikser będzie Ci zupełnie niepotrzebny.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Mam dolewkę sterowanę elektrozaworem i już mi sie wyjaśniło :googleye

Odpalę reaktor i kulki a następnie pewnie będę się bawił mikserem bo zarówno reaktor jak kulki obniżają PH. Podłączę dolewkę pod timer i powinno działać :D.

Mieszadełko w KM500 ma działać cały czas czy tez pod timer i zasilac w nocy?

Tylko jeszcze się zastanawiam czy automat do dolewki made in smithpl nie będzie głupiał przy codziennym wyłączaniu ale tego się pewnie nie dowiem bo autor dolewki znowu gdzies przepadł :D Szkoda bo wyszło mu całkiem fajnie urządzonko ze sterowaniem 2-ch niezależnych elektrozaworów i z kompletem zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez reaktora i z reaktorem PH waha mi sie tak samo, noc 7,75 do 7,8 a w dzień 8,15 - 8,18.

Podłączać mikser w nocy?

Czy takie wahania to kwestia młodego (niecały miesiąc) zbiornika i podniesie sie to nocne za jakiś czas?

Kulki juz sobie wybiłem :) aby z reaktora mieć CA w okolicach 420-440 mam KH 8-9.

W sumpie mam glony nad którymi świecę w nocy ale i tak PH spada nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.