Skocz do zawartości
Gantek

woda morska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie mianowicie jak w temacie :googleye Mieszkam na poludniu Anglii przy samej wodzie i dzis wpadlem na pomysl , zeby sprawdzic jej parametry . Wiec oto i one :

Zasolenie -1.025

PH-8.1

No3-0

No2-0

Ca -360

KH -130mg/l

Czy myslicie , ze nadaje sie na podmianki ? Wiem , ze Ph troche niskie i Ca tez , ale po wzbogaceniu powinno byc ok.


100x40x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z morza ponoć nie nadaje się zbytnio do akwarium.

Nie wiem jak woda czysto z rafy ale z wybrzeży Anglii to raczej nie :googleye

Bynajmniej nie wlałbym tego do akwa. Zapewne chemii tam więcej niż w kranówce :D


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie testy jeszcze moge zrobic , zeby sie wiecej dowiedziec ? Testy ktorch uzywam to nutrafin i on pokazal takie wlasnie wyniki


100x40x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia zielonego nie mam :googleye ale w warunkach domowych to raczej nic już więcej się nie dowiesz. Bez laboratorium i specjalnych badań to o składzie tej wody więcej się nie dowiesz.

Woda morska według mnie (no chyba że z rafy) nie będzie nadawała się nawet zbytnio do picia więc do trzymania w niej zwierząt tym bardziej.

Bynajmniej gdyby było to takie proste to nikt by nie bawił się w filtry RO i dalsze oczyszczanie kranówki żywicą.

Woda powinna być najwyższej jakości a w Naszych morzach na 100% takiej nie ma :D

Ze względu na dobro zwierzaków w akwarium nie polecałbym takiej wody do podmian :D


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie zbadać ile i jakich zawiera taka woda zanieczyszczeń, metali ciężkich, fenoli, bakterii itp. Po co ryzykować? Cena soli przy Twoim baniaku to ułamek całych kosztów utrzymania.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25
#314562 Gantek :

Witam! Mam pytanie mianowicie jak w temacie :D Mieszkam na poludniu Anglii przy samej wodzie i dzis wpadlem na pomysl , zeby sprawdzic jej parametry . Wiec oto i one :

Zasolenie -1.025

PH-8.1

No3-0

No2-0

Ca -360

KH -130mg/l

Czy myslicie , ze nadaje sie na podmianki ? Wiem , ze Ph troche niskie i Ca tez , ale po wzbogaceniu powinno byc ok.

według mnie KH trochę dziwne?:googleye

z resztą w anglii wszystko na odwrót nawet kierownica w aucie

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż jakiś osobny baniaczek i eksperymentuj . moim zdaniem warto


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam zamiar kupic jakis mniejszy zbiorniczek i wpuszcze cos na probe to sie wiecej dowiem :googleye


100x40x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jakis czas temu kupilem od goscia akwa ktory mieszka w exeter i powiem wam tylko ze na wlasne oczy widzialem akwarium do ktorego gosc uzywal wody z oceanu i efekt byl niesamowity. wszystko ladnie mu roslo. sam niedlugo wybieram sie na ryby nad ocean i postanowilem zabrac ze soba 3 baniaki na wode, jaki bedzie efekt to wam napisze. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ankiety, ale jest pozno wiec troche zmulony jestem.

A co do wody to mysle ze mieszkajac gdzies w dzikiej Szkocji moglbym sie odwazyc, ale na poludniu za duzo przemyslu i portow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem wody z morza, ale musze dodac ze caly zycie czyli,

kraby,ryby,ukwialy,krewetki itd. byly zlapane w tym samym

morzu i nie bylo zadnych problemow.Dodam tylko, ze w mojej okolicy

woda jest krystalicznie czysta.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester :p hehehe. Ja jestem z terenow dzikiej szkocji :D i jako ciekawostke wam powiem, ze znam goscia, ktory od kilku lat z powodzeniem uzywa wylacznie naturalnej wody morskiej z morza polnocnego. Gdy z nim rozmawialem zachwalal bardzo. Baling? Cyjano? Co to w ogole jest i po co? :D las sps w swietnej kondycji. Jednak jest pewien haczyk :) gosc powiedzial, ze w wodzie strefy przybrzeznej to balby sie wykapac :D wiecej tam ropy, olejow silnikowych i innych ciekawostek niz czystego h2o :p

Gosc bierze wode wylacznie z zimnego pradu norweskiego z otwartego morza (co kolwiek to jest). Madrala bo jest szyprem :D co dwa tyg stawia do szopy 200l beczke i przepompowuje po kilkanascie litrow dziennie do systemu.

Swietna sprawa moim zdaniem ale oczywiscie wszystko rozchodzi sie o dojscia....

Pozdowienia z dzikiej szkocji :p

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny temat sie zrobil!

Jesli ktos moze to poprosze o fotki baniakow zasilane "taką wodą"


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@giant19s - "Woda morska według mnie (no chyba że z rafy) nie będzie nadawała się nawet zbytnio do picia [...]" - chcialbym zobaczyc, jakbys wygladal po napiciu sie wody z rafy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie by interesowała próba wpuszczenia życia z brzegu do akwa. Czy czasem klimat jaki utrzymujemy nie zabije go (np zbyt wysoka temperatura) albo czy nie będzie za bardzo sprzyjać i to życie stanie się plagą. Na próbę wziąłbym pąkle, tylko nikt nie może mi podwieźć :p (a może jednak) ani też nie wybieram się tam w okolice.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś fajny temat na temat akwariów z życiem z Bałtyku. Kluczowe byłoby zasolenie i niższa temperatura. Część organizmów pewnie dałaby radę w typowym rafowym, ale które, to już doświadczalnie byłoby trzeba sprawdzić. Tylko czy warto męczyć zwierzaki? Może lepiej byłoby zrobić akwarium im dedykowane? Tu zdecydowaną przewagę maja forumowicze mieszkający na wybrzeżu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. co do zycia to ok 2 miesiecy temu bylem w swansea i wzialem z tamtad kilka anemonow, kraby, i kilka slimakow. rezultat fajny . rybka ma sie bardzo dobrze i jest jedyna rybka ktora nie boji sie mojej reki w akwa. krabow juz nie widze sadze ze zostaly zjedzone albo popadaly. a slimaki popylaja jak turbo i wcinaja glony az sie szyba trzesie :). anemony tez sie zadomowily.

http://img692.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dscf0719u.jpg

dscf0724k.th.jpg

dscf0725.th.jpg

dscf0726y.th.jpg

dscf0728q.th.jpg

dscf0729i.th.jpg

dscf0730.th.jpg

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.