Skocz do zawartości
Piotr1

Tunze Hydrofoamer Silence opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Szanowni, czy ktoś zna/może zmierzyć wymiary tych pomp (9410/9420)?

Zastanawiam się nad wymianą mojej PSK2500 na hydrofoamer, ale nie wiem czy zmieści mi się do sumpa razem z odpieńkiem (odpieniek ma srednicę 150 - może zmiesci sie do środka, jesli nie to obok).

nie pamiętam w tej chwili dokładnych wymiarów

ale na 100% spokojnie zmieści się do środka :welcome:

gallery_9946_1122_8040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam w tej chwili dokładnych wymiarów

ale na 100% spokojnie zmieści się do środka :welcome:

O kurcze, Darek wygląda na to że posiadam sprzęt z Twojej stajni (zanabyłem w komplecie z inszymi gadżetami od mrozikulusa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

O kurcze, Darek wygląda na to że posiadam sprzęt z Twojej stajni (zanabyłem w komplecie z inszymi gadżetami od mrozikulusa) :)

marek sam sobie robił odpieniacz u mnie w warsztacie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Tuzniaka 9420.04 . Co prawda system działa dopiero 3 tygodnie,ale nie jestem do końca zadowolony z wydajności tej pompy. Specjalnie kupiłem airmetr Aquamedica by zmierzyć pobór powierza. Nie wiem jak powinno się zachowywać to ustrojstwo, natomiast u mnie kulka cały czas skacze góra-dół. Generalnie oscyluje przy 500l/h. :( Wlot pompy znajduje się ok 17 cm pod lusterm wody. Napędza body DIY na rurze 200, coś ala BK. Testowałem już różne ustawienia pompy, to znaczy wlotem do dołu, jak montuje Tunze w swych odpieniaczach, wlotem poziomo, jakiejś szczególnej różniczy nie ma, wydaj mi się, ze kiedy pompa jest wlotem do dołu bierze więcej wody. Cały odpieniacz też podnosiłem i nie przynosiło to istotnej zmiany.

Może jakieś pomysły, sugestie a może tak ma być i trzeba zbierać na inną pompę :)

Pozdrawiam

Jerzy


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może za dużo podnosi ponad lustro wody i spada wtedy wydajność


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen możesz rozwinąć swoją myśl, bo nie wiem czy do końca kapuje. Chodzi Ci o stosunek głębokości zanurzenia pompy a poziomem wody w komorze odpieniacza?


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wystaje odpieniacz powyżej lustra wody czyli na jaką wysokość pompuje pompa ponad lustro wody bo wydaje mi się im wyżej tym traci na mocy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz powietrze na full to niestety bedzie siorbanie,ja dałem wężyk do szafki i było ciszej ale nie cicho a na zewnątrz niby lepiej bo świeże powietrze i ph ale jak mieszkamy na parterze to spaliny a jak w domku to znowu sąsiad pali choleska wie co i kopci w naszą stronę :realmad:

Panowie nic nie kumam ! ja na orginalny wirnik dałem jeszcze dwie siatki mesch i bierze równo 1400L powietrza i nic nie siorbie ! a gdzie macie tłumiki ? dajcie tłumik przy samej pompie,pod wodą a dalej wężyk do góry to przestanie siorbać,tylko lekki szum.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo body od podstawy do dekla ma 46 cm, miejsce gdzie rura przechodzi w kubek jest 7 cm na poziomem wody w sumpie. Niżej sie nie da :) a podnoszenie całego zestawu by pompa pracowała w mniejszym zanurzeniu nie przynosi jakich diametralnych zmian. Cały czas mnie ciekawi czy kulka w airmetrze ma tak skakać góra-dół?


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulka ma stać w miejscu,u mnie tak jest,mam dwa spięte równolegle a kulki są ...no prawie nieruchome.

ps. jak piszemy nie ruchome ??? :wallbash:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiada na pytanie :jakie -nieruchome wiec piszemy razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Tuzniaka 9420.04 . Co prawda system działa dopiero 3 tygodnie,ale nie jestem do końca zadowolony z wydajności tej pompy. Specjalnie kupiłem airmetr Aquamedica by zmierzyć pobór powierza. Nie wiem jak powinno się zachowywać to ustrojstwo, natomiast u mnie kulka cały czas skacze góra-dół. Generalnie oscyluje przy 500l/h. :( Wlot pompy znajduje się ok 17 cm pod lusterm wody. Napędza body DIY na rurze 200, coś ala BK. Testowałem już różne ustawienia pompy, to znaczy wlotem do dołu, jak montuje Tunze w swych odpieniaczach, wlotem poziomo, jakiejś szczególnej różniczy nie ma, wydaj mi się, ze kiedy pompa jest wlotem do dołu bierze więcej wody. Cały odpieniacz też podnosiłem i nie przynosiło to istotnej zmiany.

Może jakieś pomysły, sugestie a może tak ma być i trzeba zbierać na inną pompę :)

Pozdrawiam

Jerzy

Ja też nie mam zadowolenia z tej pompy !!! :wallbash: z siatkami ok ! brała nawet 1400L powietrza ale ... ale to siatki (mesch) trzeba często czyścić ! jak wywaliłem siatki tooo o zgrozo ! tylko 500L powietrza !!! a producent podaje że max 850 ! to gdzie moje 350 litrów powietrza ??? ROBIĄ NAS W BALONA !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za radą przeczytaną tu na forum, też wstawiłem siatkę na wirnik i teraz jest pobór 900 litrów powietrza. Wirnika nie czyściłem już 2 miesiące i nie widzę spadku wydajności. Póki co daje radę :)

Pozdrawiam

Jerzy


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mysl o mesh przyszla po tym "utwardzanym" artykule. Jak cos takiego zrobic?

http://reefbuilders.com/2012/06/12/xenoxon-coral-dongo-skimmer-built-hardenedfoam-meshwheel-impeller/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ma pytanie czy ta mniejsza tunze napędzi body na rurze 150 mm ?

tak :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.