Skocz do zawartości
Kossy1

odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko: a mianowicie planuje nano rafe ok. 100 l. i bedzie stala w sypialni,wiec musi byc prawie bezgłośna. tak sobie pomyslalem ze moglo by byc bez odpieniacza, ludzie przed wynalezieniem odpieniaczy mieli rafy w tankach i bylo ok. albo jest druga opcja, żeby odpieniacz pracował 12 h, wiem ze powinien 24 h ale moge albo bez odpieniacza albo tak, zeby pracowal 12 h.

filtracja bedzie na metodzie berlinskiej + wapń i inne pierwiastki śladowe metodą ballinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować filtr glonowy na błocie. I oczywiście cotygodniową podmianę wody. Widziałem takie zbiorniczki i były super. Oczywiście jeśli myślisz o rybkach to jedna lub najwyżej 2 malutkie. Koralowce spoko.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zapomnialem dodac ze bedzie co najmniej 25 % skaly i refugium, rybcie to myslalem o 2 garbikach/3 amphiprony, tylko jak bym zrobil tak:

| | refu |

| | gium|

| AkWa | |

| | |

|_____ ________|____|

widok od frontu

chcialbym aby refugium bylo widoczne i pełniło funkcję ozdobną.

cyrkulacja bylaby 20x/15x objetosc zbiornika i oczywiście podmiana co tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za profesjonalny program do rysowania projektów (paint) :(

A tak poważnie to wyrysowałeś to jakby z tyłu miał być panel wiec jak to twoje refungium ma pełnić funkcje dekoracyjna ?? Cyba że masz ustawione i ogladasz z 2 stron


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to refugium nie jest ustawione z tyłu. spójrz, gdybym mial akwa 80 cm x 35 x 50 to 70 cm byloby akwa a 10 cm refugium i wtedy refugium byloby z boku i oto wlasnie mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma sens ??

Efekt dekoracyjny żaden (pare cm tylko z glonami) a przy twojej planowanej obsadzie możesz te pare glonów trzymać w zbiorniku a z tyłu sobie zrób panel z biobollami


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ogólne spostrzeżenie w związku z poruszaną tutaj kwestią :dontgetit

'cichość' pracy jest wyznacznikiem zaistnienia u Ciebie tanku i w/g niego może on funkcjonować tylko:

1. wyłącznie bez odpieniacza, lub

2. z odpieniaczem, ale jedynie w cyklu 12 godzinnym

cykl 24/dobę w/g Ciebie wyklucza w ogóle jego stosowanie :Dozingoff jeśli wykluczasz zastosowanie odpieniacza ze względu na koszty, to rozumiem. jeśli jedynie z uwagi na 'cichość', bo może 12h , a wiesz, że powinien 24h, to co to za argumentacja :con moja rada: zastosuj skimmer i używaj go w cyklu 12h/dobę a będziesz spał nie tylko w ciszy ale i spokojny o bezpieczeństwo swojego zbiornika :(

p.s. mam pytanko: czy Twój brak przekonania do bioball'i jest efektem doświadczeń z nimi, czy też spekulacji w temacie opartej na lekturze różnych autorów? nooo, to i drugie też: czy Twoje przekonanie do caulerpy jest oparte na doświadzeniu, czy też na przekonaniu j/w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tak zrobie z odpieniaczem i chyba kazdy bedzie zadowolony, i ja i moja rafa :(

moze nie do konca nie mam przekonania do biobali, ale po prostu znacznie bardziej wole naturalne metody filtracji: duzo zywej skaly i refugium, chociaz tutaj nie bede kupowal tego blotka, tylko dam zwykly zwirek koralowy, bo jak czytalem na necie i na archiwum ze to blotko to zadna rewelacja i w dodatku drogie :(

ale pomysl refugium bardzo mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.