Skocz do zawartości
cherry_ukasz

[30] Akademicki Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Długo się zastanawiałem, czy pokazywać ten baniak...ale co tam. Pewnie dużo krytyki napotkam, ale przyjmę ją na klate :)

Baniak powstał w połowie października. Cała skała, piasek, woda pochodzą z ponad rocznego akwarium, także etap dojrzewania został pominięty.

Teraz trochę o akwarium:

Szkło: 40x25x30 z wklejonym panelem

Oświetlenie: paski LED

Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano 900l/h

Filtracja: LR w kubełku MiniKani 80 (ok 250l/h)

Życie:

Miękkie:

Xenia

Zoanthusy

Grzybki

Clavularia

LPSy:

Caulastrea furcata

Euphyllia paraancora

SPSy:

Montipora Digitata brązowa

Montipora digitata czerwona

Seriatopora hystrix

Montipora talerzowa czerwona

Montipora talerzowa zielona

Pavona

Na zdjęciu widać cyjano na piasku. Czekam na ślimaki do przekopywania dna - pewnie trafią na dniach.

Monti ta większa została kupiona w stanie średnim i powoli zaczyna wystawiać polipy.

Do akwarium podaje:

BrightWellAquatics PhytoChrom

BrightWellAquatics PhytoGold-S

ECO SYSTEM - balling

Tutaj zdjęcie z dzisiaj

thumb_DSC_8935_1024x685.JPG

Pozdrawiam i czekam na krytykę


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i będzie cukierkowo jako, że akademicki to i pewnie Vodka Method :)

P.S.

Cyjano czym będziesz usuwać? Chemi clean?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny baniak sie zapowiada, a juz jest ladny :waving


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315902 LiZaRd :

powiedz, z życia masz same korale?

Tak, same korale. Z poodu cyjano chce jakieś 2-3 strombusy do kopania w dnie.

#315905 Mr_Garden :

Jeszcze trochę i będzie cukierkowo jako, że akademicki to i pewnie Vodka Method :waving

P.S.

Cyjano czym będziesz usuwać? Chemi clean?

Hehe, właśnie tak myślę zacząć Vodka Method...kto wie, wódka jest :)

Co do cyjano chce je odessać wraz z podmianką no i jak pisałem dodać ślimaki. cyjano tylko w tych miesjach co są rosną i dalszej ekspansji nie widzę.

Dziękuje za miłe komentarze i zapraszam innych :)

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego możesz coś więcej napisać na temat oświetlenia jakie ledy i czy z ich powodu były jakieś glony i fajny baniaczek


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o oświetleniu...

Są to takie taśmy LED, które można ciąć co 5 cm. Na 5 cm przypada 3 diody. Wsumie 5 metrów ma ok 24W. Użyłem kolorów: białego, niebieskiego, czerwonego i zielonego.

Pozdrawiam :kapelusz


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czadowe, nie powiem, zwłaszcza że funkcjonuje w akademiku haha. To środowisko skrajnie nieprzychylne wszelkiemu życiu :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie...jeszcze tylko cyjano łeb ukręcić i będzie super :waving

#316087 Gotterdammung :

Czadowe, nie powiem, zwłaszcza że funkcjonuje w akademiku haha. To środowisko skrajnie nieprzychylne wszelkiemu życiu :)

Taa, a taki zlew chociażby to kolega w akademiku widział? :)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#316095 kapuhy :

Taa, a taki zlew chociażby to kolega w akademiku widział? :)

Ja prędzej widze teksty w stylu "co by było jakbym dał koralom piwa? daj im piwa! cholera patrz, chudy dał koralom piwa, to dajmy wódki, i śledzia, to akwarium, ryba musi tam być (etc etc etc) :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czadowe akwarium, Łukasz. Cyjano przeczekaj, z wódką jest tak, że może go nawet więcej wyleźć. Póki co to wódkę do paszczu :waving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w akwa nie ma odpieniacza to wodki absolutnie lac nie wolno.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium był odpieniacz by Tomko. Niestety, co bym nie robił - czy ustawiał na suchą pianę, dawał go wyżej, niżej; więcej powietrza, mniej to i tak urobek był bezbarwny...nooo może lekko BEżowy, ale to tak, że ciężko było to dostrzec :/ Wiec go wyłączyłem bo brzęczyk wkurza czasem :waving


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj przeliczyłem możliwość zasilaczy do oświetlenia i jestem wstanie dołożyć jeszcze 40% więcej światła niż mam. I tak pewnie zrobię, ale dołożę głównie niebieskie diody.

Ponadto mam pytanie:

Podaję do akwarium Balling'a ECO SYSTEM. Jest tam dozowanie 10 ml na 185 litrów wody. Ja podaję 1,5 ml dziennie na 28 litrów wody w obiegu. Myślicie, że przy tej obsadzie koralów twardych to wystarczająca ilość?

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317892 nowy_zarażony :

@cherry_ukasz Fajny baniaczek:) Mozesz napisac cos wiecej o oswietleniu?

Witam,

Co do oświetlenia, są to najzwyklejsze taśmy LED. Na odcinku 5 cm jest ich 3. Producent podaje, że 5 metrów tej taśmy pochłania 24W.

Tak nawiązując do oświetlenia to dołożyłem w ostatnich dniach kolejne 35% światła. Koralom widać się spodobało :waving

Niestety, okazało się, że 1,5ml ballinga dziennie na tą obsadę twardych to za mało. Od dzisiaj będę podawać 2 ml a po 5 dniach zwiększe do 2,2-2,4 ml.

No i szykując się na nadejście ciepłych dni (mam już dość tej pseudo zimy :googleye ) zamontowałem chłodzenie dwoma wiatrakami :o

Jak tylko sesja się skończy wezmę się za przerobienie systemu filtracji bo znalazlem przyczynę słabego pienienia odpieniacza.

Zdjęcia jakieś ciekawsze pewnie w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny słoiczek jest na prawdę OK :waving

Jak czytam te tematy to się dziwię jak ja ciągnę rok bez ballinga i wszystkie SPS mi przyzwoicie rosną...

2 wielkie jak na moje akwa montipory digitaty, 2 digitaty mniejsze, 2 monti talerzowe, 1 acra taka 5-6cm, 2 euphyllie w tym jedna spora, a druga też do najmniejszych nie należy, przyzwoity kawałek caulastrei i to wszystko tylko na podmianach a Ca i Mg cały czas mieści się ciut powyżej takiej umownej dolnej granicy i wszystko rośnie :googleye

Sól wcześniej miałem TM Bio Activ, a teraz mam Reef Crystals od kilku podmian i nie widzę spowolnienia wzrostu koralowców... :o

Nie mam nawet swoich testów na Ca i Mg tylko kumpel mi co jakiś czas zmierzy, ale dopóki wszystko rośnie ładnie i nic nie marnieje to nie przejmuję się cyferkami :o

Pozdrawiam i powodzenia w walce z cyjano bo poza tym baniaczek na prawdę na poziomie :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cherry ukasz rowniez niecieprpliwe czekam na twoje nowe fotki po dolozeniu jeszcze wiecej swiatelka,wspomniales o wentylatorkach?czy wystapil u ciebie jakis problem temperatura tych ledow?zycze jak najwiecej radosci i jeszcze wiekszych przyrostow,pozdrawiam grzegorz :waving

@nika,ach ta ortografia :googleye

@grzegorz.p, ale sam widzisz, że jak nie ma pośpiechu, to wszystko jest cacy :o


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opserwuje sobie jeszcze troche twój post i może usiebie zamontuje takie led jako dodatkowe oświetlenie.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.p wszystko ok z temperaturą wszystko ok. Zamontowałem tak na wszelki wypadek :waving jakby nagle lato przyszło :googleye bo jednak w akademiku temperatura w pokoju czasem dochodzi do 28 stopni...

Parę fotek z dziś (robionych kompaktem - lustra nie mam chwilowo)

thumb_DSC02991_1024x768.JPG

thumb_DSC02992_1024x768.JPG

thumb_DSC02993_1024x768.JPG

thumb_DSC02994_1024x768.JPG

thumb_DSC02995_1024x768.JPG

thumb_DSC02996_1024x768.JPG

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego ładna rafka mógłbyś wrzucić zdjęcie lampy jak wygląda ta instalacja ledów i czy rosną pod nimi korale ??


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320495 kukabana :

witaj kolego ładna rafka mógłbyś wrzucić zdjęcie lampy jak wygląda ta instalacja ledów i czy rosną pod nimi korale ??

Zdjęcie...tu raczej nie ma czego przedstawiać na zdjęciu :o po prostu kilkanaście pasków LED takich jak te:

thumb_1314315270tasma_led.jpg

połączone ze sobą a potem z zasilaczem :googleye wszystko przyklejone do pokrywy. Tyle :waving

A czy korale rosną...najdłużej mam talerzówkę i ona ma przyrosty ok 6 mm na miesiąc na pewno (jak nie więcej). Co do reszty to nie wiem bo krótko mam resztę twardych. Ogólnie jak zmieniłem sól i zacząłem podawać ballinga to wszystkie korale ruszyły. Wcześniej raczej stały w miejscu...Baniak taki doświadczalny, ale korale nie padają, pompują się więc raczej źle im nie jest. Algi wapienne też rosną


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem takie Ledy http://allegro.pl/tasma-listwa-600-led-smd-12v-5-metrow-4-kolory-i1392517500.html . I myśle, że przy nich będie szalało akwa.

poprawiłam link, a Ty popraw błędy - pkt. 8 Regulaminu,

pamiętaj też o pkt. 6 - tu nie piszemy jak na gg-scalamy posty


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxico to jest podobna taśma tyle tylko, że zamiast 3 ledów na 5 cm jest ich 6 :googleye

Myślę, że u mnie już jest wystarczająco tych LEDów choć, kto wie :o się okaże :waving

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zmyślnie upchane:D Podoba mi się, ja mam nadzieje, że również po sesji się zbiorę i wrzucę fotki swojego malucha, szczególnie że wczoraj był wielka rewolucja i totalna zmiana ułożenia skały..


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.