Skocz do zawartości
7220481

Opinie o Mini Red Dragonach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, interesuje mnie opinia o pompach Mini Red Dragon.

W szczególności model 2500, który zamierzam kupić.

Czy bebechy mają takie same co tradycyjne RD ?

Czy są rzeczywiście ale to rzeczywiście bezgłośne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja minimalnie slysze (2500) . Bebechow nie sprawdzalem.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie 3500 i ich nie słyszę. Ale czy trzeba od razu kupować tak drowie pompy? Mój kumpel ma OR 6000 i też woda mu się leje z dołu do góry. Nie wiem czy drugi raz zapłacił bym takie pieniądze za mRD.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie firma nie interesuje.

Interesuje mnie natomiast CISZA i spokój.

Szukam pompy bezgłośnej - jeśli taka nie istnieje to możliwie najcichszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie mRD 3500 (obiegówka) i w odpieniaczu... obiegówki praktycznie nie słyszę, a odpieniacz leciutko (pewnie poprzez inny wirnik - igiełkę)... czytałem, że RD jest wrażliwy na spadki napięcia - u siebie tego nie zauważyłem.

miałem OR 2000, czy 3500 to była masakra (wszystko zależy od egzemplarza)...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięcia to nie problem bo jak stać cię na pompę za grubo ponad 1000 to możesz kupić UPS za 600 i koniec problemu.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja wrocilem do NJ 3000 i cisze zaburza mi tylko wentylator w laptopie a z tej kasy co jej nie wydalem na dragona kupilem sobie korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja uzywam Eheim-ow I jestem bardzo zadowolony

RD stoi na polce moze kiedys go podlacze, albo sprzedam -:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ponieważ co pewien czas spotykałem stwierdzenia dotyczące wrażliwości pomp RD na spadki napięcia, przeprowadziłem badania zasilając pompę RD6500l/h pracującą w moim systemie napięciem przemiennym sinusoidalnym 50H o różnych wartościach z zakresu od 150V do 270V. W całym zakresie /przy skrajnych wartościach pompa pracowała po 1h/ wydajność była taka sama, t.j. poziom wody w kominie i w komorze pompy nie zmienił się. Pompa jest również b.b.cicha. Polecam.


133x70x60h, sump 220l, AM NG 2x250W HQI + 4x54W T5, obieg RD6500, BK250, cyrk. T 2x6105 ster.

7095, dolewka 40l, T osmolator, TEC III NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na poziom wody w kominie najwiekszy wplyw miala dysza z locline, jak sie nieco przybrudzila to poziom wody spadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację KIDULT. Na zmianę poziomu wody w kominie mają przede wszystkim wpływ zabrudzenia w obiegu i zwierzaki. Mnie przy czyszczeniu pompy wypadły 2 wężowidła.


133x70x60h, sump 220l, AM NG 2x250W HQI + 4x54W T5, obieg RD6500, BK250, cyrk. T 2x6105 ster.

7095, dolewka 40l, T osmolator, TEC III NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.