Skocz do zawartości
luft

Szorstkie dłonie vs. solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dłonie nigdy nie należały do delikatnych, niemniej od kiedy mocze ręce w morszczyźnie zauważyłem, że skóra na nich jest przesuszona. Odczuwam jakis tam dyskomfort. Ma ktos podobnie? Jakies złote rady?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuszona skóra to problem powstający w każdej słonej cieczy, w której się babrzemy (vide kąpiel w morzu) :waving Też mam ten problem - mydło nawilżające Dove 15 razy dziennie i z bańki... Jak jest już kaszaniasto źle - kąpiele dłoni w rozgrzanej oliwie z oliwek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jak u starego kawalera :waving luft a tak powaznie to najlepiej polaczyc przyjemne z pozytecznym ;-) ja wieczorem zawsze plecki zonie pomagam balsamowac ;d wiec i dlonie sie nawilzaja jej specyfikami odpowiednio :waving


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam codziennie kremów do rąk,ale staram się smarować jak już nie będę moczył przednich łapek w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremy kremiki:googleye po prostu za często wkładasz ręce do akwarium.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#317487 chodi :

problem jak u starego kawalera :waving luft a tak powaznie to najlepiej polaczyc przyjemne z pozytecznym ;-) ja wieczorem zawsze plecki zonie pomagam balsamowac ;d wiec i dlonie sie nawilzaja jej specyfikami odpowiednio :)

to najlepszy sposób jaki znam, sam używam i nigdy nie miałem problemu z szorstkimi dłońmi :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#317501

Jeżeli to taki krem z apteki co robią go sami aptekarze to polecam.

Pracowałem w drukarni kiedyś, ręce od papieru są tak wysuszone, że pękają do krwi - a kremik z apteki załatwił sprawę.

Ważne. Nie wszystkie apteki to robią -> sieciówki na pewno nie, polecam starą osiedlową aptekę.


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Chodi pokutujac godziny przed akwarium splacam masazami ale stop. Od masazu plecow samego bola mnie plecy. Te wszystkie damskie wynalazki krem do rak, krem do stop krem do paznokci, krem do miedzy palcam:D balsamy sprawiaja ze caly dyskomfort przechodzi a i atmosfera lepsza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić olejek bambino- przezroczysty.

Nalać cieplej wody do wanny wlać pół butelki,kupic 2 browary ,gazete i przespać sie z 2 godziny.

Jak zmarnieje skóra to chetniej bedzie wciągać olejek, ewentualnie zaprosić żone/kobiete wtedy jest slisko :)

Z obserwacji woda tzw kranówka wysusza też niezle ale w tym polączeniu niema bata.

Pomijam mydla dafee,palmolive,fa itp te z oliwkami i innymi dodatkami wysuszają jeszcze bardziej a niby maja jedwabiscie nawilżać....Nie używaj mydla po dlubaniu w akwa tylko ciepla woda płucz łapy.Zamiast mydla używać dobrego żelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego tematu szukałem. Odświeżam, może komuś się przyda.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowe rękawiczki i nie ma problemu z wysuszonymi dłońmi :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowe rękawiczki i nie ma problemu z wysuszonymi dłońmi :welcome:

Ano tak, ja sprawiłem sobie takie na 60 cm. długości.

Poza łokcie.

:thumbup:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blsamami i kremami to mozecie sobie :mooning posmarować ! przecież te łapy wkrótce "pójdą "do akwarium ! rękewiczki i tylko rękawiczki.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Jak masz podrażnione dłonie od solanki to polecam rękawice weterynaryjne, wiesz, takie za łokieć :D

najlepsze były by rękawiczki bezpudrowe nitrylowe, ale nigdy nie widziałem takich w długich wersjach....

co do kremów to bałbym się trochę, czy jak się będzie maczało łapy w akwa po kremowaniu, to nie przedostaną się tam jakieś substancje z kremu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no złazi skóra i trzeba zmiękczać naskórek, by dłonie były w miare w dotyku bez zadr. Polecam używanie rękawic, ale ja nie przepadam za gumą.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy nie wkładać łapek tam gdzie nie trzeba i problemu nie ma. harhar.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy nie wkładać łapek tam gdzie nie trzeba i problemu nie ma. harhar.gif

do swojego wkładam rzadko... ale jak mowie skórę mam jak niedźwiedź :D wiec dbac musze tak czy owak... także juz prosze o tych rękawiczkach nie pisać.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.