Skocz do zawartości
remel

Ledy do ReefMax 80l dla spsów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zrobić panel led do reefmaxa, ma się opierać na cree xpg i xpe.

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:

1. zostawić dwie świetlówki i dołożyć 10 xp-e royal blue i 5 xp-g cool wight

2. wywalić świetlówki i wstawić tylko ledy ale ile ?

Dzięki za pomoc


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw 1 T5 aktynike i dodaj ledy :)


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja w podobnym litrażu mam 5 szt XP-E Royal i 5 szt XP-E cool white

razem ok 30W

ogólnie jest OK ale jakby troche za mało niebieskiego ,teraz jak będę za ok 2 m-ce zmieniał na większe to dołoże wiecej sztuk Royalblue.


150L ,Koralia2, JVP-101 i JVP-100,Koralia Nano 1600, Odpieniacz onet z pompą Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040, Dozownik DIY, Dolewka DIY, Oświetlenie DIY - 105 W Cree LED (White,Royal Blue,Red)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpacy te 10 ledów wystarczy? Masz spsy? Jak im jest?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel za jakieś 2 tyg mam mieć gotową lampkę na cree do reefmaxa.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka konfiguracja led?

Ja właśnie zamawiam 9 RB i 6 CW

Gościu mam mi wrzucić sterownik do płynnego załączania i wyłączania ( wschód zachód) ustawię na jaką godzinę . Każdy kolor sterowany oddzielnie i moc na każdy oddzielnie aby wyregulować barwę . Wszystko zamocowane na radiatorze 12 x 25 cm. Zobaczymy jak wyceni mi ten gościu.

Prawdopodobnie zostawie jedną lub dwie świetlówki ale to wyjdzie w praniu . 45w z led i 24 z t5 pewnie wystarczy.

Daj znać jak wygląda twoja.

cała ta zabawka ma mnie kosztować 400,- z zasilaczem . Odbieram w połowie przyszłego tygodnia


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci robi tą lampke ? Moja wyjdzie też ~400,-


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Andrychowa "rgb light"


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel to jak będziesz miał od razu zdawaj relację :)

Jak coś to zamówię u nich taki sam zestaw bo za niedługo wymiana świetlówek :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja jestem za tym... śledzę temat..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie?

Musicie być świadomi że sterowanie za te pieniądze jest dość prymitywne:

1. zachód i wschód ustawiony na sztywno ( 1 godzina)

2. ustawienie natężenia za pomocą przycisku( naciskasz i trzymasz tak długo aż osiągniesz chciane natężenie. potem to pamięta i tak dla każdego koloru)

3.nie posiada włączania czasowego więc ja podłącze pod przekaźniki czasowe które dadzą impuls włącz wyłącz na każdy kolor. Mam zamiar wykorzystać włączniki czasowe castorama po jakieś 30 zł za sztukę więc to trochę dojdzie. i nie jest idealne ale na pewno efekt świecenia lepszy niż na oryginalnych t5 i pewnie będzie można wyłączyć połowę wiatraków i nastanie "cisza":)

Dla mnie ważne jest to że diody montują na nitach i będę mógł kiedyś wykorzystać je do dużej lampy z sterowaniem z profiluxa.

Jak z nimi gadałem to taki zestaw bez sterowania i bez zasilacza kosztuje ok 300 zł. czyli jakieś 180W 1200zł do tego dwa duże zasilacze sterowane po 120zł plus pierdoły to nie więcej niż 1500 plus profilux 1200 i mamy 2700 z komputerem.

dużo taniej niż pacyficsun.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel a czy zasilanie jest osobne na biale i niebieskie diody?? O jakiej mocy masz diody RB i CW i jak z mocowaniem tej lampy do akwarium ewentualnie pokrywy??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku będzie jeden zasilacz stało prądowy ale sterowanie oddzielne do każdego koloru. moc jak każde cree czyli 3V na diodę i max 1,5A na cool white ja steruje na 1,2A a royal Blue też 3V i chyba max 1A a ja steruje na max 0,9A.

U mnie jakieś 24W RB i 21,6 CW więc w sumie na maxa jakieś 45,6W.

Ja zamontuję zamiast środkowej świetlówki w RM na wkręty prawdopodobnie radiatorem do odbłyśnika powiem dokładnie jak będę miał lampę w ręce


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remel a jaka barwe swietlna maja diody CW?? Czy to jest jakis zakres np. miedzy 6-10000K czy jakas stala barwa??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to pewnie nie jedna osoba się skusi a czy można jakąś stronę internetowa to tej firmy.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba nie można podawać linków wrazie na PW ale jak wpiszesz w google to ci wyskoczy.

Jeśli chodzi o barwe CW to 6-6,5kk plus do tego ten granat to podono wychodzi całkiem nieźle zresztą na takich diodach wiele ludzi ma na DIY i prawdopodobnie nawet Black Bython też jest na takich chyba że się mylę.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chyba sobie zamowie taka lampe, zastanawia mnie jednak to ze np w lampie z tego linku http://delightings.com/index.cfm?GPID=30 sa zastasowane diody 3W biale o barwie 10000K i 18000K, czy w Polsce takie diody sa niedostepne??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje ta lampa?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeslt link jak wyglada akwarium pod ta lampa

http://www.nano-reef.com/forums/index.php?showtopic=245260&st=20

http://reefbuilders.com/2009/10/06/maxspect-led-lighting-system-china/

A kosztuje 60 watowa 130 dolarow. Im wyzsza moc tym cena wyzsza 110 watow to koszt 250 dolarow.

Pozniej z tego co widze gosc dokupil jeszcze druga taka sama lampe tu jest foto po dokladce:

http://www.nano-reef.com/forums/index.php?showtopic=245260&st=60

pkt.6 Regulaminu


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie wygląda ale znalazłem 60 za 310 $ a nie za 130 za 130 była by warta grzechu myślę


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nikt w Polsce nie oferuje tej 60W bo fajna by byla do malego zbiornika.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super się prezentuje


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa jest piękna :) pytanie ile prawdy w danych technicznych i jak z trwałością bo kilku na tym forum pisało o lampach made in china które świecą 0,5 roku i the end i potem :cursin

Niech ktoś zamówi zobaczymy 130 $ to naprawdę tanio


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,zdaje sie na drugim forum jest troche na temat tej lampy,zadajcie sobie pytanko-czy aby rzeczywiscie korale rosna tylko i WYLACZNIE POD CREE-i lampach za prawdziwa fortune-to juz kazdy niech sam rozsadzi,ludzie od lat prowadza akwaria na ledach ,kiedy o cree jeszcze sie nikomu nie snilo,i czesto na ledach o 6500K+odpowiednia ilosc niebiskich,miks tych dwoch barw zrobi swoje,sorki za takiego OFFTOPA :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318962 remel :

...

Niech ktoś zamówi zobaczymy 130 $ to naprawdę tanio

To chyba nie takie proste remel, żeby ją kupic za taką cenę to trzeba by zamówić grupowo większą ilość od producenta.

W detalu kupisz za 310$ + koszty wysyłki tak jak napisał kukabana ... a to już nie jest tanio :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.