Skocz do zawartości
luft

NP Blue Berry kompilacja porad...

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, przeglądam strony www

Szukam informacji, ktore pozwolą mi znaleźć dobre miejsce dla niebieskiej slicznotki

Minimalnie otwiera polipy, owiewam ją 2 razy dziennie nadrobniejszym dymkiem pokarmowym

Była juz w 3 miejscach. Najlepiej było jej, gdy przesunąłem ją w pierwsze lepsze miejsce z boku by wykosić aiptasie.

Po 2 dniach znów kaprysi. Zdaję sobie sprawę z karkołomności prób... mimo to proszę o rady z Waszego doświadczenia... zwłaszcza co do cyrkulacji wody.

Pozdro

Moj baniak i pierwsze miejsce BB


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kapryśna jest bardzo, ustaw ja na piasku przy szybie, w miejscu gdzie jest taki średni przepływ wody, prostopadle do prądu wody, dmuchać może z tyłu lub z przodu, ważne by była prostopadle, to moje obserwacje.

generalnie jedna z cięższych gorgoni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjecie czasem wiecej warte niz tysiac slow. Pokaz Panu jak u Ciebie rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegralem dwa razy:-( galazki, polipy grube co wskazywaloby na na sklonnosc do silnej cyrkulacji.

kombinowalem na wszystkie sposoby z cyrkulacja karmieniem. Wgetacja i smierc nie polecam nikomu tego korala.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez 2 razy przegrałem:

raz przez brak "dobrego" miejsca, okaz który boli najbardziej:

blu1.jpg

drugi raz przez pelety, a raczej przez to co zrobiły z wodą, przed peletami pięknie rosła i wypuszczała nowe polipy (np. podstawa była bez tkanki):

blueberry_1.jpg

teraz 3 próba, lekko zagłodzony okaz, ale wydaje mi się, że znalazłem dla niej dobre miejsce (jak widać to samo miejsce co poprzednio).

56_s.jpg

geeralnie jeśli nie bedzie ciągłości w karmieniu to padnie, 2-3 tygodniowa przerwa praktycznie skazuje ją na śmierć pomimo że ma jeszcze troche polipów.

bardzo piękna gorgonia, ale nie polecam nikomu, zresztą większość sklepów sprowadza ją na zamówienie, co również o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebudowałem koronę skały by wygospodarować jeszcze tam miejsce dla BB. Co prawda piasku nie ma ale wieksze mozliwosci ustawienia cyrkulacji. I teraz pytanie: po jakim czasie zaobserwowaliscie, ze to miejsce BB pasuje i otwiera polipy? Po kilku godzinach nie widze zeby polipy czarowały pięknem. Czy to juz czas by poszukac kolejnego miejsca...? Jesli tak to bedzie powrot do pierwotnego tyle ze z dodatkowa boczna cyrkulacja. Mimo wszystko ciut jeszcze wierze, ze bedzie dobrze.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć foto korala, tak po omacku to ciężko coś doradzić.

z moich obserwacji:

powinna się otworzyć po paru godzinach, ale jeśli jest niedożywiona to będzie się otwierala tylko co jakiś czas i wtedy trzeba ja nakarmić (najlepeij rozpylic nad nia pokarm, nie wyłączaj pomp bo się szybko zamknie), poźniej "w miarę jedzenia" bedzie się coraz częściej otwierała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje sie... mówię do niej ładnie, że pora już zakończyć grymasy bo zaczyna mi sie wiecej pracy poza domem i nie bedzie aż tyle czasu. A ona nadal bawi sie ze mna w ciuciubabkę. Stąd męska decyzja o oddaniu jej w "lepsze" ręce http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=35113


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320415 Natan :

przeciez tam na niej juz prawie nic nie ma, 30-40 polipów ?

takie krzaczki sie dostaje gratis a nie placi za nie 150 zl

Potrafisz pocieszyć


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320520 luft :
#320415 Natan :

przeciez tam na niej juz prawie nic nie ma, 30-40 polipów ?

takie krzaczki sie dostaje gratis a nie placi za nie 150 zl

Potrafisz pocieszyć

No ale to kupowałeś ją przy zgaszonym świetle w akwarium ?

Przecież od razu widać, że zdycha już od kilku tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.