Skocz do zawartości
radek911PL

[S] Korale NIEFOTO - zestaw NOWA CENA 2100zł

Rekomendowane odpowiedzi

T Y L K O ____ K O M P L E T ! ! ! ___ N I E ___ S P R Z E D A J E ___ O S O B N O ! ! !

Witam wszystkich

Z przykrością piszę tego posta. Zbierałem się już ze dwa tygodnie ale tak będzie chyba lepiej. Ostatnimi czasy coraz trudniej znaleźć mi czas na zajmowanie się tymi wymagającymi koralami. Codzienne karmienie stało się męczącym obowiązkiem. Powoli akwarium przestaje cieszyć stąd taka decyzja.

Myślałem o tym już wcześniej ale w rocznicę mojego niefotosyntezującego baniaka miałem małą klęskę. Chciałem spróbować z inną solą co nie było najlepszą decyzją. Do tego zmieniłem absorber na ponoć lepszy. Niestety korale były innego zdania.

Zmiany najmocniej dotknęły LPSy niefoto. W początkowym okresie nie chciały przyjmować pokarmu i trochę zmarniały. Do akwarium szybciutko trafił węgiel, nowy absorber wyleciał i pojechałem po starą sprawdzoną sól Kenta by zrobić podmianę. Z czasem koralom zaczęło się polepszać. Jednak to była kropla która przelała szalę goryczy. Korale powoli wracają do siebie i jestem przekonany że dadzą sobie radę u nowych właścicieli. Z początku po katastrofie karmiłem je poza baniakiem, każdy w osobnym pojemniku. Teraz już normalnie jedzą w akwarium.

Przejdźmy do konkretów. Na razie na sprzedaż wystawiam wszystkie korale w komplecie. Jeśli nie znajdzie się chętny na cały zestaw wtedy przemyślę sprzedaż osobno. Proszę na razie nie pytać ile za pojedyncze korale, ani nie rezerwować pojedynczych korali bo na razie nie ma takiej możliwości. Gdy zdecyduję się sprzedawać korale pojedynczo dam znać. Odbiór raczej osobisty.

W skład zestawu wczodzi

* 12 gorgoni plus mała szczepka

* 2 Chili korale

* 5 Tubastrei (4 żółte plus czarno-zielona)

* Denrophylia pomarańczowa

* mogę dorzucić szczepki Xeni i Euphyli

* Oddaje jeszcze wszystkie suche pokarmy (dwa prawie całe opakowania FM UltraPac; 3/4 FM UltraSeafan; 2/3 FM UltraClam; 3/4 opakowań TM phyton, zooton, reef snow; końcówka PhytoPlan)

Tel. kontaktowy: 696-669-455

Cena jaka mnie interesuję za ten zestaw to 2100zł.

T Y L K O ____ K O M P L E T ! ! ! ___ N I E ___ S P R Z E D A J E ___ O S O B N O ! ! !

oto oferowane korale:

90735623.jpg

29157206.jpg

58979971.jpg

62600481.jpg

89173743.jpg

061jx.jpg

89304138.jpg

97318666.jpg

081ye.jpg

47962751.jpg

60139382.jpg

44587554.jpg

51123271.jpg

82233706.jpg

98016435.jpg

56431538.jpg

47102696.jpg

40020607.jpg

51003793.jpg

T Y L K O ____ K O M P L E T ! ! ! ___ N I E ___ S P R Z E D A J E ___ O S O B N O ! ! !

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobisz szczepki tego wszystkiego ? Będę niedługo w Wrocku to mogę podjechać po szczepki.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nie pisanie o poszczególne korale. Narazie tylko zestaw.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku a mógłbyś napisac jaką sól zastosowałeś i jaki absorber.

Szkoda baniaka ale miło że są ludzie co wolą pozbyć się zwierzat niż patrzeć jak marnieją i umierają.

Mam nadzieje że jeszcze kiedyś zawita u Ciebie zbiornik NP

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

napisał:

"Do akwarium szybciutko trafił węgiel, nowy absorber wyleciał i pojechałem po starą sprawdzoną sól[red] Kenta [red][black]by zrobić podmianę"

Robert

chyba nie doczytałeś

co do akwa wielka szkoda :bump1

mam nadzieje że wrócisz :)do NF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sól to nie znam producenta ale dostają ją sklepy do siebie w lepszej cenie. Pakowana w wory i raczej normalnie nie można jej dostać. Skusiła mnie cena i niestety przysłowie pokazuje że oszczędny dwa razy płaci.

Jeśli chodzi o absorber to wcześniej używałem Aquamedica, ale wiele osób chwaliło sobie EcoPhos jako jeden z lepszych, chciałem więc spróbować. Pomyślałem wydajniejszy absorber będzie można więcej karmić. Nie mówię więc że jest zły. Może te dwie zmiany razem sprawiły że zaczęło się dziać nieelegansio :bump1 Jednak uznałem, że w zaistaniałej sytuacji najlepiej będzie wrócić do starej konfiguracji.

Baniak powoli staje na nogi. Także jak nie znajdzie się chętnych to trzeba będzie przemyśleć pewne sprawy i korale zostaną. Jednak wolałbym na razie zrobić przerwę. Odpocząć, przemyśleć pewne sprawy i cieszyć się łatwiejszymi koralami. A z czasem postawić drugi baniaczek, niewielką kostkę na Niefoto z wielkim refugium, sporo przewymiarowanym odpieniaczem, absorbery, automatyczne karmiki, hodowla planktonu. Tak widziałbym nowe akwa z Niefoto.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319511 AnT :

napisał:

mam nadzieje że wrócisz :bump1

Nigdzie nie odchodzę :) Chcę tylko zmienić drogę. A do Niefoto na pewno kiedyś powrócę.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319511 AnT :

napisał:

"Do akwarium szybciutko trafił węgiel, nowy absorber wyleciał i pojechałem po starą sprawdzoną sól[red] Kenta [red][black]by zrobić podmianę"

Robert

chyba nie doczytałeś

AnT czego nie doczytałem ???

Pytałem się jaką sól i jaki absoeber miał zły wpływ na korale.

Radek ja kiedyś też dałem się skusic na jakąś sól bez nazwy choć podobno była to jakaś markowa ale bez opakowania i wywaliłem chyba prawie wszystkie korale z akwa, chyba lepiej płacić wiecej i wiedzieć co się ma.

Może faktycznie jak troszke ochłoniesz a kupca nie bedzie to wszystko zostanie jak jest i bedzie dalej ładnie śmigać a w miedzy czasie zrób sobie projekt kostki pod NP


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem Rizo, Trachyphillie, i dwie kolonie Zoa. Więcej na taką sól się nie skuszę. Na Kenta nigdy nie mogłem narzekać więc przy niej już zostanę. Projekt na nowy baniak Niefoto mam już w głowie, ale tak jak pisałem wyżej chcę na razie zrobić sobie przerwę. Brak czasu daje się we znaki i odbiera przyjemność a nie o to w tym chodzi.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek nie ma tragedii, chyba kazdy z baniakiem niefoto sie na czymś naciął, ja na pelletach, też poleciało mi pare korali, też miałem sprzedawać i stawiać mniejsze więc odsapnij troszkę i nakarm korale :bump1

Dla lpsów kup sobie FM LPS grow plus color - szybko odzyskaja wigor :)

Tegoroczny TOTM czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE Natan dzięki za miłe słowa. Ale jednak jeśli znajdzie się kupiec to zrobię sobie przerwę. A TOTM'a mogę zdobyć także z inną obsadą :bump1 Pożyjemy zobaczymy. Na razie korale nadal na sprzedaż.

Pozdrawiam


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku zerknij proszę na pw.

Pozdro


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.