Skocz do zawartości
TMK

blue berry reanimacja?PILNE

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłam od kolegi Lufta szczepkę. Pytanie do doświadczonych: czy ona ma jeszcze jakąkolwiek szansę?

Albo ja, na zobaczenie rozłozonego polipka na żywo? Wiem, że jest w złym stanie. Czym zanęcić,żeby pokazała polipki?

Czy poobcinać martwe końcówki?

30-blueberry.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgon. Kupilas nieboszczyka:( Fotka troche malo ostra. Wyglada na to ze zostal tylko zabarwiony szkielet. Zgrubienja gdzie powinny byc polipy? moze je warto odciac i sprobowac zalac jedzeniem. Ale w wiekszosci nie ma po nich nawet sladu. Oceniam ze koral zszedl jakies a 4-6 tygodni temu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu na tej małej gałązce po środku jakby były jeszcze pojedyncze polipy. Ciężko powiedzieć bo zdjęcie nieostre. Ale można spróbować. U mnie korale świetnie reagują na ReefPearls. Dziwi mnie tylko że ktoś wystawia takie nieboszczyki na sprzedaż.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lupką naliczyłam ok 20 polipków. Nęciłam mrożoną wrotka i Coral Energizer, ale na razie bez rezultatu.

spróbuję z ReefPearls.

Zdawałam sobie sprawę, że kupuję szczepkę (50zł) w stanie ryzykownym. Więc to nie jest tak,że ktos mnie nabrał. Zdaje sobie sprawę że sznase na odratowanie są malutkie. Ale chciałam spróbować cos niefoto, trochę doswiadczenia akwarystycznego mam. niestety dostępność korali niefoto jest jaka jest-:googleye


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nęcenie nie przyniosło rezultatów :googleye Jakieś bardziej radykalne środki?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąpiele w JBL Korall Fluid i Reef Pearls z jajami krabów, mam podobny okaz z Zabrza i trochę na to reaguje, ma ciut wyciągnięte polipy, ale dalej nie są otwarte, "sprzedali mi go do odratowania", ale raczej nic z niego nie będzie :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisac dokładniej jak wygląda taka kapiel? stężenia, długość trwania, jak często?

Przez te nęcenia dzisiaj wszystko aż wychodzi mi z baniaka tak się napompowało. A gorgonie (bo mam szczepkę jeszcze takiego czerwonego badylka) NIC :googleye


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na galazkach sa zgrubienia co mogloby swiadczyc ze sa polipy mozna sprobowac jeszcze powalczyc (nie dowidze na telefonie) Jakies male akwarium nawet dziesiec litrow, grzalka, silniejsza cyrkulacja na korala i naprawde zupa. Amino kwasy, reef pearls, suchy pokarm rozbeltany w popluczynach z jajek kraba, mysis i innych mrozonek

W glownym nie ma co ratowac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięk,i zotawię ją jeszcze na noc a jutro powlczę wg Twojego opisu. Ile tak orientacyjnie dać reefperls i mrozonek na 10 litrów? I co z podmienianiem wody? bo filtracji raczej w maluchu nie założę :googleye ataka miesznka szybko sie psuje..


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prowadzenia takiego OIOM-u dobrze zostawic sobie wode podmianki, jakas mala kaskada z wata na odfiltrowanie pokarmu wymieniana nawet 2 razy dziennie i absorber Po4. Przy ratowaniu takiego korala jak NO3 podskoczy Ci do 50 to tragedii nie bedzie. Daj ze 2 skalki z duzego akwa i troche piasku, przy takim nadmiarze pokarmu kielze, wieloszczety i inne robactowo namnazaja sie jak glupie.

Tamara podejdz do tego jak do eksperymentu bo szanse sa naprawde znikome.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tkanka jeszcze jest, ale jest mega cienka, jest pare polipów, odratowanie bluberry jes mega cieżkie.

już kiedyś próbowałem z gorgonia w podobnym stanie, na poczatku bardzo szybko przybierała na tkance i pojawialy sie nowe polipy, az pewnego dnia calkiem przestala sie otwierać.

jak tylko sie otworzy trzeba ja nakarmić za kazdym razem, strzykawka z pokarmem przy akwarium i jak sie otworzy to rozpylaj na nia troche pokarmu.

a swoja drogą:

56_s.jpg

to jest moja "aktualna" bluberry, która moim zdaniem jest w bardzo kiepskim stanie.

dostalem ja gratis w eRybce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320971 Natan :

to jest moja "aktualna" bluberry, która moim zdaniem jest w bardzo kiepskim stanie.

dostalem ja gratis w eRybce.

Ja zazwyczaj robię zakupy za około 800zł jak jestem w e-rybce i takiego gratisu jeszcze nie dostałem za swojego umarlaka płaciłem 50zł. :googleye Powiem Wam, że coraz bardziej zastanawiam się nad LPSami z rico i zoa + łatwe SPS i wsio! Natan, podziwiam Cię zaraz po @Grzegorz Dyzma (co byś nie był zazdrosny:clowning ja mam od Ciebie minus, a Tobie daje +:o) i codziennie przy karmieniu dochodzę do wniosku, że jednak jesteś specem! :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś płaciłem za umarlaki, ale zazwyczaj była to jakaś symboliczna dycha :googleye

Z umarlakami jest tak, że musisz poświęcić im czas by je odratować; 3 x więcej żarcia; no i brudzenie wody - wiecej pokarmu + częściej siada odpieniacz; częstsza/większa podmiana - czyli dodatkowa sól + woda; dodatkowe absorbenty.

Nie dość, że dokładasz sobie całą mase roboty i masz dodatkowe koszty, to jeszcze musisz za to zapłacić :o

...

Spec hehe, już mijaja 2 lata zabawy z nps, po takim czasie każdy byłby specem :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan- wypisałeś sporo minusów, zapomniałeś o ogromnym plusie: radość i duma z korala którego wyciągnęło się z grobu i można oglądać zdjęcia od prawie zera poprzez odzyskaną tkankę do przyrostów.

To jeden z tych fragmentów który pokazuje jakim specem jesteś : ) lepszy to chyba tylko rozmnożenie ryby, bądź krewetki.

Mam u siebie malutki fragment bb, całe dwa polipy, odcięte z umierającego korala. Cały czas walczę, jak tylko widzę otwarte polipy to pakuje w nie jedzenie, ale wydaje mi się że jest gorzej niż było : (

Więc TMK powodzenia życzę.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szarykruk tak jest satysfakcja, ale wiesz to jest jak z jazdą np. na kolejce górskiej, za pierwszym razem jest mega fun, a za 20 stwierdzasz, że mógłbyś zrobić coś innego... no i druga kwestia - ile wart jest Twój czas :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas jest bezcenny. Ale dla drugiej żywej istoty można go poświęcić : )

Co do faktu że po 20 razie przestaje tak cieszyć, to może kolejka górska. Bo jeśli przestaje kogoś cieszyć po 20 razie oglądanie (doglądanie) akwarium to jest dziwny : )


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, gdy robi się co może a i tak nie wychodzi. Emocjonalnie doświadczenie z BB wyczerpało mnie już do granic. eh. A przeciez mam to akwarium by sie odstresować, a nie odwrotnie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyladowały w mikrobaniaczku- 5 litrów, mała pompka i grzałka.

Woda z akwarium podmiana co 3 godziny 50%. Karmienie -pól kropli witamin Sery, trochę żywego wrotka z zielona wodą, Reefpeals, Coral Energizer, mrozona wrotka i kilk kropli z mrożonek.

Na noc tylko żywa wrotka, żeby się w nocy nie popsuło właśnie podmieniłam,a rano zacznę znowu nęcić...

Na razie bez rezultatów ani niebieska ,ani czerwona nie wykonały żadnego ruchu

Przebarwienia brązowe na gorgonii są dużo mniejsze, tak wyszło przy lampie błyskowej. Białe punkty to pływająca zawiesina żarcia.Na gorgonii nie ma białych plam.

30-gorg1.jpg

A tak wyglada całość

30-gorg2.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłam takie duże bo wsadziłam je do psującej się zupy. ale teraz będę dodawać mniej żarełka. Mam czerwony badyl,ale nie wiem co to. Wyglada lepiej bo tkanka bez odbarwień wszedzie jednorodna i gładka i chyba są "miejsca polipowe" bardzo delikatne wybrzuszenie z krzyżykiem. Ale póki co tez się nie otwiera


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK - pełen szacun!

@Natan

czerwona to chyba ta http://pl.reeflex.net/tiere/781_Diodogorgia_nodulifera.htm

matka otwiera sie, regularnie karmiona


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona wystawia polipki. Nie są w pełni rozłożone. I nie są białe tylko cieliste w kolorze. Więc to chyba nie to co na fotkach wyżej

Pierwszego wystawiła koło pierwszej w nocy, ale nie miałam cierpliwoci czekać. I ciągle są polipki. Nie wiem czy nie rozłożone bo nie, czy dlatego, że coś je-bo pływa trochę wrotki w wodzie. Dokarmiłam pipetą ReefPearls, ale ani się nie rozwineły, ani zwineły.

Jak długo powinna być otwarta gorgonia w przyzwoitym stanie? Cały czas w nocy, wieczorem, na kilka godzin? A jak sobie poje, lub nie? brak wiedzy okropny...:banghead

Niebieska bez zmian :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30-gorg3.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.