Skocz do zawartości
TMK

blue berry reanimacja?PILNE

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martw sie brakiem wiedzy, bo to niefoto.

Oprocz wiedzy uniwerysteckiej wzmiankach w ksiazkach, znajomosc tych korali przez akwarystow jest praktyczne zadna. O sps-ach wie sie znacznie wiecej bo naukowcow zainteresowalo to jak z pojedynczego polipa moze powstac cala rafa.

O niefoto nie wiemy praktycznie nic. Wszystko to obserwacje, proby, intuicja. Na pierwsze zbiorniki niefoto z prawdziwego znaczenia, z przyrostami bez zgonow musimy poczekac jeszcze kilka lat.

Uwazam ze fotka to duzy sukces. Polipy "ospane"koral jest slaby. W polipy na razie pokarmu bral nie bedzie. Nabierze sil po kilkukrotnym napompowaniu ich woda z pokarmem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorgonie teoretycznie powinny być otwarte 20-24 h.

druga gorgonia też jest bardzo trudna w utrzymaniu, nazwy nie pamiętam (jakaś na A) ale generalnie stopień trudności podobny do blueberry, kiedyś mi taka zeszła i już więcej takich nie kupuje.

...

dlaczego nie zaczynacie od diodogorgi, cirrhipathesow, czy mega prostych w utrzymaniu menelli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Po prostu są niedostepne. W Krakowie nie widziałam nigdy w sprzedaży. W sklepach w Warszawie podobno bywają, ale w ofercie internetowej jakoś nie widać. Z chęcią zaczełabym od szczepek które wymieniasz :)

Doświadczenia z niefoto własciwie nie mam. Cerianhusy nie potrzebuja opieki. Tubki też, co prawda jedna straciła kolor, ale to niewymagające korale.

Natomiast co do blueberry doczytałam ,ze sukcesem jest utrzymać przez pół roku, a powyzej roku nikomu sie nie udało


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta czerwona od Anta z tej samej matki co ma TMK i przez miesiac ani razu sie nie otwarla wiec myslalem ze juz po niej az tu 2 tygodnie temu nagle sia cala otwarla i teraz pieknie otwiera sie cala codziennie, mam jeszcze on Anta taka o kolorze wrzosowym ale ta otwiera sie codziennie nie ma z nia problemu, nie wiem co to za gatunek. Karmie kilka razy dziennie reefpearls, planktonem od Marty Mierzenskiej z Krakowa firmy Nature Food, JBL planktonem w plynie, oraz planktonem w plynie Marine Snow Aquarium Systems.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321499 Piotr1 :

Tez mam ta czerwona od Anta z tej samej matki co ma TMK i przez miesiac ani razu sie nie otwarla wiec myslalem ze juz po niej az tu 2 tygodnie temu nagle sia cala otwarla i teraz pieknie otwiera sie cala codziennie, mam jeszcze on Anta taka o kolorze wrzosowym ale ta otwiera sie codziennie nie ma z nia problemu, nie wiem co to za gatunek. Karmie kilka razy dziennie reefpearls, planktonem od Marty Mierzenskiej z Krakowa firmy Nature Food, JBL planktonem w plynie, oraz planktonem w plynie Marine Snow Aquarium Systems.

Moja czerwona pieknie przyjmuje pokarm, nie wiem czy otwiera sie 20 godzin na dobe bo tyle nie siedze przy baniaku. Wiem natomiast, ze ma cykle...obserwuje intensyfikacje, dni kiedy jest na 100% rozłożona i je na potęgę, a później robi sobie dzień przerwy i w nim 2 razy zrobiła wylinkę którą delikatnie zdmuchuję. I tak w kółko przez ten krótki okres jaki jest u mnie. Moze ktos powie ze to nienaturalne? Nie wiem. Na pewno niewielu tez moze sie wypowiedziec ze wzgledu na brak doswiadczenie w tym gatunku.

Natan@

Kupiłem takie bo takie były w zasięgu. Spodobały po obejrzeniu tego co na zdjeciu bylo i juz. Czy żałuję pomimo stresu? Nie. Bo to moje doświadczenia i tego nikt mi nie odbierze :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem akwarysta morskim doświadczonym ale sześć kości mrożonek samego miału w dwóch dawkach dziennych i prawie przez 70 % dnia tak wygląda moja blu

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3291-blu.jpg


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wczoraj widzialem, pieknie otwarta. Ty to masz reke Andrzej:strutin


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz

prawda jest że nie tylko na nią jest te sześć kostek mam jeszcze jedna gorgonie

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3291-gorgonia.jpg

a do tego jeszcze kilka innych korali które pobierają pokarm mrożony z wody

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3291-294.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3291-cla.jpg

plus rybcie które pomykają pomiędzy nimi i skałami :)))))


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ta gorgonie z fioletowymi polipami. arcy wdzięczna istota.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona powędrowała do baniaka. Jest ładnie otwarta i nie zamyka się. Niebieska niestety traci tkankę od na czubkach galazek i nadal się nie otwiera.

Swoją drogą czy to Bluberry? Bo w opisach czytałam,ze pień ma czerwony, brazowy itp-a o niebieskim nie było mowy.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sześć kostek hmmmm można to tak nazwać bo jest to mój miks w postaci jednej ale dużej ale jakby popatrzeć z boku na jej gabaryty :))) to jedna moja mrożonka to tak jakby trzy takie małe oryginalne:))

a oto składniki mojego miksu:

Plankton czerwony

Plankton zielony

Wrotka czerwona (Brachionus spec.)

Mikroplankton (pokarm specjalny dla bezkręgowców)

Artemia (Solowiec

Kryl pacyficzny (Kryl drobny)

:)


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka dobrze się przypatrzę swojej do pień ma odcień koloru czerwonego :)

nawet i na zdjęciu to widać

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3291-blu.jpg

hmm może i tam brązu wpada ale więcej czerwieni jest


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322293 Natan :

To blueberry na pewno.

Pień - rozumiem, że chodzi o to pod tkanką - powinien być brązowy.

No, raczej o kolor tkanki na pniu. Jest niebieski, a na wszyskich znalezionych fotkach i opisach brązowo-czerwony i mniej lub bardziej niebieskie, niebieskawe polipy

zdjęcie od domatora(wyżej ) też pień czerwony


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322309 Natan :

aha, no to tak jest, ale gdy zdycha to tkanka robi się niebieska.

już z dwoma tak miałem.

??!! ??!! [WIELKIE ZDZIWIENIE] ??


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z moich obserwacji wynika, że gdy jest zdrowa, to bluebery ma tkankę na gałązkach brązową i niebieskie polipy (gdy są zamknięte to wygląda jak krzaczek jagody)

ale gdy zaczynają jej znikać polipy i jest już w stanie praktycznie martwym pozostała cieniutka część tkanki jest niebieska - pewnie ratując się zaczyna "zjadać" swoje (niebieskie) polipy i stąd pewnie się bierze zabarwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta http://www.nano-reef.pl/datas/users/3291-gorgonia.jpg z fioletowymi polipami to co to za gatunek?? Wydaje sie chyba byc prosta w utrzymaniu bo caly czas sie u mnie otwiera.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT, Natan dzieki za info.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak idzie reanimacja??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od paru dni dołączam i mojego zdechlaka do tematu, kupiłem za całego korala a w 70% były to już obumarłe patyki. Więc porozcinałem na mniejsze szczepki i poustawiałem w różnych miejscach w akwarium. Ta szczepka która zacznie się otwierać teoretycznie jest w odpowiednim miejscu i powinienem tam przestawić resztę (jeżeli się mylę to napiszcie). Wyglądają tak:

3849-blueberry_02_14.02.2011.jpg

3849-blueberry_14.02.2011.jpg

Karmię regularnie całe niefoto, pytanie co w szczególności lubi Blueberry ?? Czy warto wyjmować ją na karmienie do osobnego pojemnika i zalewać planktonem ??

Obecna szczepka ma widoczne polipy czego niestety nie było przy mojej poprzedniej z którą próbowałem.

Natan - jak Ci się to widzi ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.