Skocz do zawartości
Kris_77

nano Wavebox - do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

to że przed pompom jest skała nie ma żadnego znaczenia, falowanie wody jest uzyskiwane poprzez cofanie się wody do podełka a nie przez samą pompę


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest to że stejaż musi być solidny ,może rozbujać całe akwarium , no a co do wytrzymałości spoin akwarium (silikonu) to chyba nie musze mówić.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi - nie strasz mnie - bo aż podbiegłem sprawdzić czy wszystko stoi :googleye

ale to mocny argument - mam akwa sklejone przez białostockiego szklarza - trochę się tego obawiam

stelarz słonia utrzyma...

posiadacze - co Wy na to ?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320709 DarekB30 :
#320701 j@cek :

Sterownik multi i pompy na 24v

Który model, ten?

tunze 6091

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4234-tunze%206091.jpg

ten rozbuja akwarium na samej pompie 6055 bez pudełka, sprawdzałem u siebie :googleye

można pod niego podpiąć jednocześnie 2 pompy

ten.

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=1007_26&products_id=6222


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320720 Kris_77 :

@robi - nie strasz mnie - bo aż podbiegłem sprawdzić czy wszystko stoi :googleye

ale to mocny argument - mam akwa sklejone przez białostockiego szklarza - trochę się tego obawiam

stelarz słonia utrzyma...

posiadacze - co Wy na to ?

Nie chodzi o "ciężar" lecz o "rezonans" boczny a raczej wzdłóżny.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie można rozbujać wodę na samych pompach bez pudełka,ale co jest lepsze,jakie są plusy i minusy,koszta.Mam tych pomp 4 sztuki i ładnie to nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 sterowalne 6105 - stoją na przeciwko siebie - sterowanie profiluxem - jakbym nie ustawił falowania to mizerny efekt...

jak ktoś ma taki zestaw i profiluxa niech pochwali się swoimi ustawieniami...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

potrzebujesz ten

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4234-tunze%206091.jpg

lub ten

http://www.morskie.com/tunze-7096-multicontroller-usb-p-1397.html

tego drugiego podłączę wieczorem i pokażę jak działa,

Kris_77

jak masz pompy sterowalne to pożyczę Ci sam sterownik (ten od waveboxa

) i zobaczysz jak to działa

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4234-tunze%206091.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - a jak z tym rezonansem? nie strach spać? :googleye sam nie kleiłem akwa a i się nie znam na tym - zaufania do szklarza też nie mam - nie jest jakimś tam większym specem do akwa...

samym sterownikiem i jedną pompką to rozbujam???


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest też coś takiego:

http://www.morskie.com/tunze-7092-wavecontroller-p-1519.html

i czy nie to przypadkiem robi za waveboxa ? bo te co Ty Darek wkleiłeś to "zwykłe" kontrolery i chyba nie mają funkcji wave

no i Darek jak się już wypowiadasz to widzę że masz i multicontroler i wavebox - pytanie czy nie za dużo ?

kurde sam kombinuje jak zrobić dobrą cyrkulację i nie mogę wymyślić :/ starczyły by 2 niesterowane pompy i wavebox ? czy brać tego 7096 i np. 3 pompy (choć Darek miałeś 7096 i dokupiłeś waveboxa ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...u mnie wave box jest z kont. 6091...tym "pulse" ustawia sie czestosc wlaczen i wylaczen...kontroler jest wyposazony w fotokomorke,ktora mozna podpiac pod actynike i ta kiedy gasnie ostatnia,wylacza tez box (dla Inmara),choc ja lubie dzwiek falowania w nocy,gdy spie...poza tym w oceanie fale sa i w nocy...By wave box dzialal,trzeba pokombinowac z glebokoscia zanuzenia...u mnie jest on z dwa cm pod powierzchnia...wszystko zalezy od ksztaltu zbiornika i nie ma bata by nie zadzialal...w srodku kontrolera jest przelacznik,jezeli chcemy podpiac dodatkowy box i uzyskac cos w rodaju podwojnych fal...moja szafka tez utrzymala by i slonia,wiec sie nie martwie a jakos nie moge sobie wyobrazic by fala rozbila akwarium,choc prawdopodobienstwo pewnie istnieje,takze takie ze kawalek skaly w nocy sie odklei,walnie w szybe i pierwsze co zrobimy po przebudzeniu to wlozymy nogi do cieplego,egzotycznego oceanu...Zauwazylem tez ze kazde zmiana na pokretle "pulse" zamiata inaczej zbiornik...u mnie dopiero odkrecony na dlugie czasy,zaczyna przesuwac piach,ale wtedy nie ma falowania...wszystko zalezy od ksztaltu zbiornika,jezeli dziala w mojej kostce 60x60x60 to zadziala w kazdym zbiorniku...u mnie jest falowanie od przodu do tylu,tak najlepiej mnie sie podoba...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zaciekawił mnie ten temat,choć już kiedyś o tym myślałem,ale mi odradzono z powodu pluskania.Moje pompy są już stare i chińszczyzna więc pora coś w tym kierunku coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Inmar,pluskaniem sie nie martw,wystarczy ze masz wysoki poziom wody w kominie i pluskania nie ma...widzisz ja to pluskanie wlasnie lubie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar a nie myślałeś o vortechu ?

mam podobny zbiornik do Twojego i właśnie kombinuję bo ta cyrkulacja co mam (resun, jvp-201, tunze 6025 i tunze 6060) nie daje mi takiego efektu jaki bym chciał (właśnie falowanie). kombinuję już 2-3 tygodnie i sprawdzam ceny: a to Hydor wavemaker, a to właśnie tunze i multicontroler a to vortech. i kurde zdecydować się nie mogę - najbardziej pasuje mi vortech i tunze nano ze względu na rozmiar tylko jak załatwić cyrkulacje ?

a do takiego waveboxa ile trzeba dołożyć "zwykłej" cyrkulacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o voretchu - ale mi akurat mniej kabel przeszkadza wewnątrz niż na zewnątrz akwa - dodatkowo vortech ma fatalny serwis a to dość ważna sprawa

tunze choć awaryjne (padły mi już 2) to kupując w dobrym sklepie masz super serwis i zero problemu z reklamacjami

do posiadaczy Boxa - nie ma to znaczenia, że po przeciwległym boku akwa jest skośny komin? a nie prostopadła szyba?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem Wasze wypowiedzi , podlączając kontroler 7092 do pompy otrzymam ruch fali przybliżony do waveboxa ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal: tak wynika z opisu urządzenia - pytanie jak to sprawdza się w praktyce. nie wiem czym to różni się od singlecontrolera czy tam innego sterownika (być może kwestia ustawień). ktoś na takim Singlecontroller 7091 próbował robić fale ? udało się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris_77, ja mam waveboxa (nano) i nie wyobrażam sobie akwarium bez tego ustrojstwa. Oprócz tego 3 pompy.

Możesz sobie ustawić tak, że tafla wody będzie się mocno bujać, a można to zrobić i dużo lżej, a korale i woda nadal w ruchu. Przy poprzednim stelażu, wavebox tak się rozbujał, że chodziło mi akwarium razem ze stelażem :googleye

teraz jak mam inny stelaż (niższy i cięższy -raz jeszcze dzięki Darek :waving ) całość jest stabilna na tych samych ustawieniach.

Ja mam powieszonego boxa tuż przy kominie, nie chlupie i nie hałasuje. Również "przeszkody" przed pompą nie wpływają na jego pracę.

jestem bardzo zadowolona i w ciemno polecam, ale... wydaję mi się, że nano pełnię swoich możliwości pokaże w zbiorniku max. 100cm długości. no może 110cm :o

a i u mnie po zgaszeniu świateł box też idzie spać.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Nika za opinię - ale akwa nie skrócę :googleye 122 jak nic :o

dlatego wolałbym przetestować - a później się zdecydować na zakup - no nikomu nie zalega? :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika dlaczego twierdzisz że długość akwa max110cm, nie idzie ustawić już dłuższego czasu pracy?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@3PIOTR4, ja nie twierdzę że się nie da, ale i z prób własnych i z opinii innych, którzy mają akwa dłuższe jak 100-110 cm taki wniosek wysnułam. Po prostu im dłuższe akwa, tym mniej widowiskowa była praca waveboxa nano, więc i mniej efektywna.

Nie jestem specjalistą, ale powyżej 120cm ja bym rozważyła ten większy. Mocniejszy ale i większy niestety.

poza tym, jak dla zabawy i sprawdzenia , przewiesiłam box na tylna szybę, by był prostopadły do przedniej i dmuchał wzdłuż bocznej (70cm) to dopiero mi wszystko falowało. i już zupełnie inaczej ustawiało się go.

Stąd takie moje stwierdzenie.

@Kris_77, te boxy przy czarnym tle i kominie są niewidoczne :googleye ja swojego po prostu nie zauważam, więc jeżeli tylko Ci wejdzie to pomyśl nad większym.

a i tak za chwilkę postawisz większe akwa :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.