Skocz do zawartości
Kris_77

nano Wavebox - do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

tylko, że ja mam trójkątny komin i box by musiał być po przeciwnej stronie - ten większy to już kolos - więc odpada

to może w tym samym miejscu ale wzdłuż krótszej szyby (72 cm)? ale pewnie by nie rozbujał po całej długości w bok...

wave2.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w długości zbiornika, tylko w ilości wody którą ma bujać. Dużą role odgrywa też wysokość akwarium, im wyższe tym mniejsze falowanie, u mnie wystarczy że zmniejszę poziom wody w akwarium o ok. 2cm a bujanie jest większe o 1cm. Kris jakie masz wymiary akwarium? Nika jak mocno możesz rozbujać wodę?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Nika toś mnie zasmuciła , myslałem o nano , ale moja akwa po długości ma 150cm więc odpada , dlatego zastanawiam się nad zakupieniem samego sterownika do pompy , ale czy to zda egzamin ? Kurcze może ktoś się wypowie czy to zadziała.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@3PIOTR4, byc może masz rację. Ja naocznie widziałam tylko u siebie pracę boxa, gdy dmuchał na 100cm i jest o.k. i na 70cm i było SUPER. az tak super że się bałam i przewiesiłam :googleye. tyle samo wody i ta sama wysokość zawieszenia (100x70x55h)

@Kriss_77, teoretyzować można do bólu. Faktycznie najlepiej jakbyś mógł potestować. Bazując na swoich doświadczeniach, uważam, że "po szerokości" bujało by Ci pięknie, ale wtedy przód-tył, a nie prawa-lewa.

@fal, zapytaj Jacka-Lublin, on miał/ma akwa 150cm i z tego co pamiętam próbował nano...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zamiast zabierac miejsce niezbyt urodziwym i sporym waveboxem lepiej zainwestowac w wiekszego vortecha?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze nazwy nie pamietam , ale z regulacją do 13 tyś Tunze TS12.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320829 chodi :

a moze zamiast zabierac miejsce niezbyt urodziwym i sporym waveboxem lepiej zainwestowac w wiekszego vortecha?

...wlasnie o to chodzi ze nano wave box jest bardzo maly,sam bylem zdziwiony...nawet w mojej 160tce nie rzuca sie w oczy ,szczegolnie majac czarne tlo,jak Nika wyzej napisala...Jezeli chodzi o tego duzego to fakt,trzeba miec potezne akwarium...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przetestowałem, podłączyłem sterownik do tunze6100, falowanie jest mniejsze ale jest:strutin W wavebox mam też pompe6100 ponieważ oryginalna wyzionęła ducha. Akwarium 150/70/60h


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320844 3PIOTR4 :

Własnie przetestowałem, podłączyłem sterownik do tunze6100, falowanie jest mniejsze ale jest:strutin W wavebox mam też pompe6100 ponieważ oryginalna wyzionęła ducha. Akwarium 150/70/60h

Rozumiem , że nano u Ciebie chodzi na takiej długości akwarium ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam tego większego, ale oryginalna pompa się zepsuła i teraz mam w środku tunze6100 12tys. falowanie jakie mogę z tej pompy wydusić do max 1cm


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a w nano jest chyba pompa 5000L


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że przy długich zbiornikach dobrze sprawdza się Vortech ale w krótkich już nie bardzo nie wiem od czego to zależy

Może Rafał coś napisze bo u niego BOX się sprawdza a vortech nie ,chociaż u mnie bujał aż miło


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ale w instrukcji jest napisane jak ustawić boxa dla zbiornika

Becken L x B x H FrequenzMaximale Wellenhöhe (1)

150 x 100 x 60 cm 0,83s 30mm

Więc chyba powinno bujać w taki zbiorniku kwestia tylko ustawienia. Ja na razie mam tylko Multicontroler i 6055, zbiornik 140 a da się tak ustawić falowanie na jednej pompie, że woda buja się ok 15 mm. Na Nano WaveBoxie powinno być dużo lepiej, kwestia ustawień.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt: czyli co u siebie masz tylko jvp 102 i 6055 i masz dobrą cyrkulację ?

właśnie ja potrzebuję czegoś co mi za bardzo wody nie rozbuja (mam 2 cm do krawędzi akwa)

fajnie jak by można było wypożycz i wypróbować kilka opcji - wavebox vs vortech (tylko z tego co widzę do waveboxa musiałbym kupić jeszcze inne pompy a ten vortex MP40 może by wystarczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji . Używałem nano waveboxa u siebie przez dwa lata . Wymiary zbiornika 140x60x60 . Bawiłem się osobiście oraz ze skibą z ustawieniami wiele razy i niestety ale największą amplitudę bujania jaką udało mi się osiągnąć to 2cm . Inaczej mówiąc 1cm w dół i jeden 1cm do góry licząc od stojącej tafli wody . Żeby nie było n.wavebox był zakupiony nowy . To co zauważyłem to , to że komin psuł całą zabawę , pomimo tego że poziom wody w kominie był bardzo wysoki . Kiedy wody było mniej i komin nie działał to bujanie wzrastało 2,5cm w dół i 2,5cm do góry . Wavebox sam nie zrobi całej roboty , musi mieć dodatkowe pompy w akwarium . Minus tego urządzenia to kultura pracy . Przy załączaniu ciche warczenie pompy ale można się przyzwyczaić . Plus to piękna robota w baniaku . Bujało wszystkim aż miło , nie było martwych stref . Na zasilaczu jest przełącznik napięcia którym można dodatkowo zwiększyć skuteczność działania urządzenia .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem rzecz biorąc projektując nowy zbiornik z kominem zewnętrznym dałem ciała bo mogłem zrobić obok docelowego komina drugi dodatkowy mniejszy pod waveboxa własnej roboty :banghead, tylko z większą pompą i byłoby wspaniale . Zasada działania i konstrukcja jest niebywale prosta . W czwartym szkle tak zrobię . Niestety cały czas popełniamy błędy . mam na myśli na pewno siebie .

Krzysiek : co do komina skośnie ustawionego nie potrafię powiedzieć nic i dlatego polecam sprawdzenie jak to zadziała zanim kupisz . Ktoś w okolicy na pewno ma . ja niestety mojego sprzedałem . Leżał bezużytecznie przez miesiąc .

MiQ : Pod wodą wszystkie koralowce miały ładny ruch wody . Nie było martwych stref . Naprawdę fajne urządzenie .

scalamy, scalamy posty :googleye

-pkt. 6 Regulaminu


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320938 MiQ :

Geralt: czyli co u siebie masz tylko jvp 102 i 6055 i masz dobrą cyrkulację ?

Być albo nie być. Oto jest pytanie. :googleye Cyrkulacja oparta na Tunze to jak różnica ceny między Susunem a Tunze, tylko w tej kwestii Tunze jest tym lepszym. Jeżeli nie włączę pompy jvp a tunze ustawię na włącz wyłącz z częstotliwością 0.7 s to uzyskuję różnicę poziomów wody ponad 20 mm. Jak włączę jvp (jak by nie było utrudnia falowanie innej pompie) to spokojnie przy tym samym ustawieniu jest 15 mm lub ciut więcej. Co więcej kiedyś próbowałem włączać i wyłączać jvp w stałych prędkościach (mam na kablu zamontowany wyłącznik). Pstryk, pstryk, pstryk ... tak ok 4 w pięć sekund i też rozbujałem wodę.

#320938 MiQ :

właśnie ja potrzebuję czegoś co mi za bardzo wody nie rozbuja (mam 2 cm do krawędzi akwa)

Patrząc na WaveBox-a, na chłopski rozum działa tak, że chowa jakąś ilość wody na chwilę, by potem ją jak najszybciej wpompować do akwarium i tak w kółko. Fala jest łatwiejsza do zrobienia w związku z tym i większa. Producent podaje max akwarium 220 cm i falowanie 25 mm. Wiadomo, że ustawienie przeszkód w zbiorniku może mieć wpływ na wyciszenie falowania, ale inne pompy też mają wpływ na to i to chyba większy.

#320938 MiQ :

fajnie jak by można było wypożycz i wypróbować kilka opcji - wavebox vs vortech (tylko z tego co widzę do waveboxa musiałbym kupić jeszcze inne pompy a ten vortex MP40 może by wystarczył

Ha, też przeżywałem te dylematy kilka tygodni temu. Zaufałem jednak opiniom z hamerykańskiego Reef Central tam jest mnóstwo zadowolonych użytkowników Tunze i planuję w czerwcu jvp wymienić na kolejną 6055 a później po wakacjach zakup WaveBox-a.

#320951 MiQ :

a jak z bujaniem pod wodą przy takiej małej amplitudzie na powierzchni ?

Teraz nie znajdę, ale na Reef Central ktoś pisał i pokazywał filmy z falowania. Faluje i góra i dół.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy WaveBoxów - macie wzmocnienia podłużne? Czy woda nie chlupie wam o nie?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#321082 premiero :

Pytanie do posiadaczy WaveBoxów - macie wzmocnienia podłużne? Czy woda nie chlupie wam o nie?

Ja u siebie mam wzmocnienia

Wavebox jest tak ustawiony że tafla wody tylko dotyka do wzmocnień bez chlupania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321097 Kris_77 :

decyzja zapadła - na dniach zamówię waveboxa i protestuję osobiście :googleye

Co konkretnie zamawiasz,jakieś linki mile bym widział ? Jakieś pompy cyrkulacyjne zostawiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wode mam 2,5 cm od krawedzi akwarium czy da rade tak wysterowac wave box zeby nie wylewal wody z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.