Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

@Iceberg - a bo ja tam wiem, jakie dziwne... Z odpieniacza śmierdzieć nie może, dzisiaj myłem do czysta... A woda capi i tyle... Żeby nie było, nie jest to jakiś powalający smród, po którym oczy musztardą (np. Dijon :lol: ) zachodzą, ale nie jest to ten piękny zapach morza w słońcu jaki wydzielał się w czasach kiedy wódka nie była lana...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sam za dużo wypiłeś rzeczonej wczoraj i masz receptory jeszcze "w d*pie"? :lol:


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz przegiolem z vodka. mimo tego ze nie bylo jakichs nalotow, to korale zaczely miec problemy i ciemniec przy PO4=0.00.

po naradzie z Andrniewiem odstawiam vodke na 3 dni i zmniejszam pozniej dawke do kilku kropel na dobe.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja juz przegiolem z vodka. mimo tego ze nie bylo jakichs nalotow, to korale zaczely miec problemy i ciemniec przy PO4=0.00.

po naradzie z Andrniewiem odstawiam vodke na 3 dni i zmniejszam pozniej dawke do kilku kropel na dobe.

ile wlewałeś samej wódki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeliczajac na 40% wodke to bylo 4ml na dobe na 800l wody i do tego 1gram glukozy na dobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

przeliczajac na 40% wodke to bylo 4ml na dobe na 800l wody i do tego 1gram glukozy na dobe

4 ml/24h - moim zdaniem to dużo za mało na 800l

ja np podaję (od roku) 15 ml/24h (40%) na 500l wody

dziwię się że przegiąłeś

może to nie wódka jest problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult mowil kiedys, ze ma niskie stezenia NO3 i PO4 dlatego takie male dawki (0,5ml/100 l dziennie) mogly rzeczywiscie byc za duze. Sporo zalezy od wadajnosci systemu i ilosci podawanego pokarmu.

U mnie taka dawka jak Twoja Darek, tez by byla o wiele za duza.

Dodawalem 3 ml/400 l i ostatnio musialem przerwac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Kidult mowil kiedys, ze ma niskie stezenia NO3 i PO4 dlatego takie male dawki (0,5ml/100 l dziennie) mogly rzeczywiscie byc za duze. Sporo zalezy od wadajnosci systemu i ilosci podawanego pokarmu.

U mnie taka dawka jak Twoja Darek, tez by byla o wiele za duza.

Dodawalem 3 ml/400 l i ostatnio musialem przerwac.

Stani

Też się nad tym zastanawiam :reading

akwariu u każdego z nas działa inaczej i czasami to co u jednego pomaga i innego będzie szkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na ulicy widzialem ile jeden konik moze wysrac... :ph34r:

Normalnie, nie znalazlbys akwarium.

Pomieszane z wodka to musi niezle buzowac icon_biggrin.gif


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku bierz pod uwage, ze jak rozcienczasz wodke i podajesz 24 razy na dobe tak jak ja to robilem, to wtedy ta wodka jest lepiej wykorzystana, boi flora bakteryjna ma staly dostep do pozywienia. a co innego jak lejesz 2 x 3 ml na dobe, gdzie polowa albo nei wiadomo ile i tak sie zmarnuje, a flora ktora sie rozbuduje zdazy paść pki nie wlejesz nastepnej dawki. u mnie byla czystosc wody ZYLETA - 0.00 kiedy nie zmierzylem. a jak korale leca platami to ma to byc nadmiar bakterii. szykuje na dzis podmiane 20% i zobaczymy co dalej bedzie. aha, i wegielek wlozylem 3 dni temu i odpadani tkanki jakby przystopowalo. co za duzo to nei zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u nie których przy pelletach, korale aplikowały sobie u Ciebie moim zdaniem NO3 i PO4 "dożylnie", wchłaniając zbyt dużo bakterii. To tylko taka moja hipoteza, aczkolwiek w jednym baniaku już się sprawdziła, odłączenie pelletek zatrzymało natychmiast utratę tkanki.

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jestem bardzo ostrożny do dawki 24 ml dochodziłem przez miesiąc , parametry w zasadzie się nie zmieniają , ale też nie spadają.

Mam jednak pewne spostrzeżenia z mojego zbiornika , jak wiecie w moim zbiorniku chodzą też pelletki , przy dawce dobowej 12ml skała była czysta i wyglądało to fajnie , natomiast przy 24ml zaczynają pojawiać się szare farfocle na skale i do końca nie wiem czym to jest spowodowane , przedawkowaniem VSV raczej nie, bo nie pojawia mi się nigdzie osad bakteryjny , no i parametry nie są zerowe , więc przyczyna pewnie leży gdzie indziej.

Ale np: acropory czują się dobrze przyrosty są zadawalające , natomiast pocilopora traci tkankę od dołu być może jest to spowodowane tym że nie dochodzi tam światło , ale niestety pewny nie jestem. Być może Wam coś wpadnie do glowy dlaczego leci pocilopora ?

pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult , co to znaczy lecą płatami ? Jakie korale Ci lecą ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecialy mi 2 acry - jedna glebinowka acropora i jedna zwykla, i teraz leci jeszcze jedna fioletowa glebinowka. platami to znaczy ze widac jak tkanka odpada od szkieletu i plynie dalej :/ a ta zwykla zdazyla zejsc z podstawki na skale, wiec mozna przyjac ze jej sie u mnei podobalo. zmniejszylem dawke wodki 12 krotnie kilka dni temu, i dzis pomiar po4 dalej zero. moze to tez przesada jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult , a czy zauważyłeś jakieś niepokojące objawy zanim zaczęły lecieć acry , np ciemnienie korali itp..

Mam też do Was pytanie , czy glukoza może powodować ciemnienie korali ? I druga sprawa, glukoza to pokarm dla korali czy bakterii ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, korale pociemnialy. myslalem, ze glukoza moze byc uzywana przez korale, ale przy tych dawkach tego nei widac, za to bakterie bardzo polubily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, korale pociemnialy. myslalem, ze glukoza moze byc uzywana przez korale, ale przy tych dawkach tego nei widac, za to bakterie bardzo polubily.

Czyli Twoim zdaniem o ile dobrze zrozumiałem to dla korali glukozy nie starczyło ? A co może być przyczyną tego , że pociemniały korale ?

Ja co prawda dozuję na chwile obecną 28ml na dobę , ale widzę że jedna acra ewidentnie ucieka w brąz , a druga jaśnieje już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. W tej chwili widzę , że ta metoda działa bo jednak nie dosypywałem kulek a parametry są zadawalające , zastanawiam jaki może być objaw np przedawkowania glukozy ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co robić , dwie acropory uciekają mocno w brąz parametry stoją i się nie obniżają , ale coś w zbiorniku mi nie pasuje , nie potrafię powiedzieć co , ale coś jest nie halo.

Są korale , które rosną , ale są też korale , które stoją i ciemnieją , z PO4 nie mogę zejść niżej niż 0,05 i teraz pytanie cały czas sukcesywnie zwiększać dozowanie wódki i glukozy , czy może glukozy podawać mniej , a może caly czas po tyle samo , już sam nie wiem , dlatego proszę o pomoc :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezka sprawa, nie wiadomo czy zwiekszyc czy zmniejszyc. moze zmniejsz karmienie? odpieniacz na mokro i poczekaj 3-4dni?

jakie acry Ci ciemnieja? ile czasu masz je w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nitrat ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult , Acry ciemnieją głównie dzikusy , ale co ciekawe jeden dzikus jaśnieje i za nic w świecie nie wiem o co chodzi , te korale są u mnie może z trzy miesiące.

Stani, NO3 - 1 , ale ciężko powiedzieć bo na teście saliferta kolor widać delikatny, ale tylko bokiem patrząc na fiolkę.

Tester , kurcze tego nie wiem , ale przy podawaniu mniejszej dawki jakby bardziej podobało się koralom , natomiast parametry cały czas na tym samym poziomie. Zastanawiam się też jaka woda jest wolna od PO4 , żeby można było sprawdzić wiarygodność testu hanki.

Kurnia to nasze hobby ciągle jest jedną wielką niewiadomą , czekam za kulkami od kolegi ( pierwsza wersja i chyba odłączę na jakiś czas VSV ) , z drugiej strony są korale , które fajnie rosną.

Pozdrawiam.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" z PO4 nie mogę zejść niżej niż 0,05 "

już Wm sie w głowach po.......ło ! 0,05 to i tak bardzo mało ! jeszcze będziesz płakał że nie możesz podnieść do takiego poziomu !!!

ps. po.......ło tzn. poprzewracało ! nie mylić z popierdol.ło.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.