Skocz do zawartości
Warszawiak

Mrożonki firmy KATRINEX z Sosnowca

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej firmie...??

na szybko potrzebował mrożonek a w okolicznym sklepie nic innego nie mieli... moge to podawać bez obaw czy jest ryzyko zasyfienia?? miał ktoś jakieś przygody z tymi mrożonkami tego producenta?? Katrinex-Sosnowiec


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morskim podaję od nich tylko artemię od kilku lat i nie miałem żadnych problemów.

W słodkim całe lata podawałem różne mrożonki katrinexu i też nie przypominam sobie jakiś problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować za wypowiedź... czy ktoś jeszcze??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą opinie po słodkich forach ze maja "brudne" karmy...


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to raptem kilka wtrąceń, ale zerknij TU i TU.

@boft, nie tylko po słodkich :googleye


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziękuję... a od takich mrożonek można nabawić się jakiejś plagi?? np. dino... okrzemki.. ??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! a czy można podawać mikro(żywy pokarm hodowany na płatkach owsianych) służącej jako pokarm np dla narybku paletek z własnej hodowli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bywało, że nie miałem dostępu do solowca IT - kupowałem artemie katrinexa - żadnych zmian - pokarm jak pokarm

może i jest brudniejszy jak ktoś robił jakieś testy i tam mu wykazało - skutków ubocznych jednak nie zauważyłem...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie poleciał jakościowo ten Katrinex wg. Waszych opinii, aż się teraz zastanawiam, czy dalej kupować artemię od nich, choć powiem szczerze,że przynajmniej jeśli chodzi o artemię to nic złego z życiem się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam artemie od innego producenta.. ale inne pokarmy od nich do zsypu lecą...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmiłem artemią KATRINEXU i IT - różnica ogromna, z jednej dużej kostki K. było mniej żarełka, niż z małej kostki IT. Reszta to brudna brązowa woda.

Słyszałem, że mrożonki KATRINEXu w dużych taflach są lepszej jakości, ale tych w tabliczkach nie polecam.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć że po rozmrożeniu jednej kostki Artemii z Katrinexu będziemy mieli mniej samego pokarmu niż po 2 kostkach artemii z IT. Katrinex pakuje dużo wody o zabarwieniu artemi. Moim zdaniem bardziej opłacalne są mrożonki z IT. Czasem można wrzucić bez płukania bo woda po nich jest praktycznie przezroczysta, czego nie można powiedzieć o Katrinexowych. Najlepiej kupować mrożonki od hodowców w paczka 1kg. Wtedy mamy praktycznie sam pokarm a wody w nim tylko parę kropli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dorzuce swoje 3grosze.

*Otóż prawda ,w jednej kostce jest mniej pokarmu niż w innych kostkach wiodących firm jak na przykład nutri~~ i rzeczywiście sporo w nich wody tak jakby były te kostki gorzej zbite.

*Na przykład artemia jest tak jakby jakaś chudsza ,bardziej zmielona ,zas czerwony plankton jest jakis taki przerośnięty jakby. Mysis tez jakis taki przerośnięty bardziej jak kryl wygladał tyle ze kolor nie ten.

*Zdarzyło mi sie raz w tabliczce czerwonego planktonu razem zamroziły sie jakies pojedyncze czarne robaczki.

Podsumowując cena/jakość nieźle ,ryby fajnie sie na tym pasą ale pokarmy drobne raczej nie nadają sie dla gorgoni za grube porostu ,jajka krabów ewentualnie dla gorgoniu typu menella albo dla tubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.