Skocz do zawartości
nika

Sól a PO4

Rekomendowane odpowiedzi

#322094 Jacek_Lublin :

Moniko ja ją mam bo kupiłem całe pudło ,ale jak Andrzej dał mi info że jest trefna to ją odstawiłem i chyba będzie najlepiej jak by Andrew coś napisał na ten temat

Pozdrawiam Jacek

Trefna partia soli KZ była źle zbilansowana, miała rozjechaną równowage jonową i nie mozna było utrzymac równowagi mikrobiologicznej. Jednak niski poziom PO4 zawsze ta sól miała .

Pomiary zawsze robię przy zasoleniu 1.027 czyli ok 35%.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, dziękuję za wyjaśnienie :), jakoś przeoczyłam problemy KZ-owej soli.

@fal, wiem że pytanie ciut "gupie" i nie do końca w dobrym temacie, ale rozumiem, że wykluczyłeś (w miarę możliwości oczywiście) inne czynniki? Czy te problemy pojawiły się przy trefnej partii KZ-ta? cz w ogóle po zastosowaniu tej soli?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a czy jest jakaś opcja na wymianę tej soli na dobrą ,można zareklamować w sklepie bo mam nadal prawie całe 20 kilo

A może wystarczy ją mieszać z inną ?? np. 1 miarka KZ 3 miarki TMBA

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, tylko szkoda ze pomiary kazdy z Nas robil na roznym zasoleniu. Moze ustalimy cos wspolnie i zaczniemy jeszcze raz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322302 Jacek_Lublin :

Andrzej a czy jest jakaś opcja na wymianę tej soli na dobrą ,można zareklamować w sklepie bo mam nadal prawie całe 20 kilo

A może wystarczy ją mieszać z inną ?? np. 1 miarka KZ 3 miarki TMBA

Pozdrawiam Jacek

KZ pewnie wymieni jeśli im podeślesz , ale nie ma takiej potrzeby. Do każdej podminy dosypuj po trochu tej KZ aż zużyjesz. Też mam kilka katroników zapasu i też powoli zużywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322346 Grzegorz Dyzma :

Fajny temat, tylko szkoda ze pomiary kazdy z Nas robil na roznym zasoleniu. Moze ustalimy cos wspolnie i zaczniemy jeszcze raz.

Przy błędzie małej hanki +/- 0.04 ppm, co daje kilkadziesiąt, a nawet kilkaset % różnicy w stosunku do mierzonych wartości, jakieś ew. drobne naście procent różnicy w zasoleniu nie ma najmniejszego znaczenia.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322252 nika :

Andrzej, dziękuję za wyjaśnienie :clowning, jakoś przeoczyłam problemy KZ-owej soli.

@fal, wiem że pytanie ciut "gupie" i nie do końca w dobrym temacie, ale rozumiem, że wykluczyłeś (w miarę możliwości oczywiście) inne czynniki? Czy te problemy pojawiły się przy trefnej partii KZ-ta? cz w ogóle po zastosowaniu tej soli?

Z czystej ciekawości zszedłem dzisiaj zobaczyć z jaką datą miałem sól KZ , no niestety w moim przypadku data pokrywa się z tym co pisał Andrniew więc jakby jest odpowiedź na Twoje pytanie. Moim problemem była wadliwa sól KZ.

pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli ktos uzywa instant ocean to bylbym wdzieczny za zmierzenie jako ze Hanki nie posiadam...zyjac w zgodzie z wlasnym sumieniem nie moglbym miec dwoch zon...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323289 Iceberg :

...jesli ktos uzywa instant ocean to bylbym wdzieczny za zmierzenie jako ze Hanki nie posiadam...zyjac w zgodzie z wlasnym sumieniem nie moglbym miec dwoch zon...Pozdrawiam...

#321549 Robert K :

Ja walke z PO4 proponuje zacząć od pomiary wody RO, u mnie bez Rowy PO4 jest 0.15 a po Rowie 0.01.

Preis 0.10

IO 0.01

#321562 andrniew :

IO 0.02

KZ 0.00

TM BA 0.04

Rafał, pierwsza strona :)

jeszcze poczekam troszkę, a potem wszystkie wyniki wrzucę do pierwszego postu.

@thomash666, dziękuję za pomiary :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dzieki Nika,uszlo to mojej uwadze...wynik 0,01 jest swietny do tego jest dosc uboga...a o to mnie wlasnie chodzi...czyli zostaje przy IO...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice, IO to najlepsza sół dla początkujących i dla orłów, bo wpierwszym przypadku pozwala przejść dojrzewanie dużo mniej boleśnie, a w drugim pozwala sterować kolorkami sps-ów do woli:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321551 SkoczekPL :

Moniczko, ja myślę że to była jakaś powalona partia. Używam teraz TM B-A i mam Preisa w ......

Wieczorkiem dam znać ile ma obecnie TM B-A.

a ja tak się zastanawiam, który to miał być wieczór... lub który to będzie :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323350 seb :

Ice, IO to najlepsza sół dla początkujących i dla orłów, bo wpierwszym przypadku pozwala przejść dojrzewanie dużo mniej boleśnie, a w drugim pozwala sterować kolorkami sps-ów do woli:)

Pozdrawiam

seb

...Seb...pocieszyles mnie i zmartwiles zarazem...te mniej bolesne dojrzewanie ma sens,gdyz przy ubogiej soli jest mniejsza szansa na wysyp niepozadancow-glonow wszelakich...i dla orlow tez ma sens,gdyz kontrolujac inne wartosci poza Mg,Ca,Kh,mozemy dolewac w kontrolowany sposob cale inne dobro,ktorego wymaga nasza obsada i to przy pomocy poszerzonego ballinga...cholera orlem to ja nie jestem a troche sie obawiam ze jak zostane to ktos zapomni zamknac okno i wyfrune gdzies w dal...Pocieszam sie ze moja obsada to LPS'y,wiec bede mial chyba lzej a i LPS'y latwiej wybacza w razie czego...czy ktos moglby dac link do najnowszej tabeli porownawczej soli morskich (o ile taki istnieje)...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323350 seb :

Ice, IO to najlepsza sół dla początkujących i dla orłów, bo wpierwszym przypadku pozwala przejść dojrzewanie dużo mniej boleśnie, a w drugim pozwala sterować kolorkami sps-ów do woli:)

Pozdrawiam

seb

...Seb...pocieszyles mnie i zmartwiles zarazem...te mniej bolesne dojrzewanie ma sens,gdyz przy ubogiej soli jest mniejsza szansa na wysyp niepozadancow-glonow wszelakich...i dla orlow tez ma sens,gdyz kontrolujac inne wartosci poza Mg,Ca,Kh,mozemy dolewac w kontrolowany sposob cale inne dobro,ktorego wymaga nasza obsada i to przy pomocy poszerzonego ballinga...cholera orlem to ja nie jestem a troche sie obawiam ze jak zostane to ktos zapomni zamknac okno i wyfrune gdzies w dal...Pocieszam sie ze moja obsada to LPS'y,wiec bede mial chyba lzej a i LPS'y latwiej wybacza w razie czego...czy ktos moglby dac link do najnowszej tabeli porownawczej soli morskich (o ile taki istnieje)...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323351 nika :
#321551 SkoczekPL :

Moniczko, ja myślę że to była jakaś powalona partia. Używam teraz TM B-A i mam Preisa w ......

Wieczorkiem dam znać ile ma obecnie TM B-A.

a ja tak się zastanawiam, który to miał być wieczór... lub który to będzie :clowning

Ja tu trochę wytłumaczę Rafała

Ostatnimi czasy ma taki nawał roboty że ledwo co wyrabia i na pewno jak tylko znajdzie moment to sprawdzi i poda wyniki

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#323351 nika :
#321551 SkoczekPL :

Moniczko, ja myślę że to była jakaś powalona partia. Używam teraz TM B-A i mam Preisa w ......

Wieczorkiem dam znać ile ma obecnie TM B-A.

a ja tak się zastanawiam, który to miał być wieczór... lub który to będzie :waving

Ja tu trochę wytłumaczę Rafała

Ostatnimi czasy ma taki nawał roboty że ledwo co wyrabia i na pewno jak tylko znajdzie moment to sprawdzi i poda wyniki

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tropic marine bio acitve

mala hanka 0,02

okolo 5h mieszania


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tropic marine bio acitve

mala hanka 0,02

okolo 5h mieszania


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@max1974, dziękuję. Dopisz tylko w swoim poście, po jak długim mieszaniu wykonałeś ten pomiar. Jeśli możesz oczywiście.

:nono


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@max1974, dziękuję. Dopisz tylko w swoim poście, po jak długim mieszaniu wykonałeś ten pomiar. Jeśli możesz oczywiście.

:waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wavingTM BA 60l solanki

temp. 25,0

zasol 1,025

PO4 0,02

Małe ilości rozrobionej solanki mogą przekłamywać wynik ze względu na niedokładne wymieszanie soli w opakowaniu, a nawet jej pełzanie podczas transportu(odczynniki rozwarstwiają się przy wibracjach)- mieszajcie sól w kuble, jak nie zużywacie całej ilości:), PO4 w soli musi być, ale max 0,02:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wavingTM BA 60l solanki

temp. 25,0

zasol 1,025

PO4 0,02

Małe ilości rozrobionej solanki mogą przekłamywać wynik ze względu na niedokładne wymieszanie soli w opakowaniu, a nawet jej pełzanie podczas transportu(odczynniki rozwarstwiają się przy wibracjach)- mieszajcie sól w kuble, jak nie zużywacie całej ilości:), PO4 w soli musi być, ale max 0,02:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blue.wave, dziękuję za pomiary i uzupełnienie :nono


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.