Skocz do zawartości
TomekSz

Jakie stosujecie adsorbery ?

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie odpieniacza na tunze nano zrobiło mi się trochę miejsca w drugiej komorze. Myślę o jakimś absoberze. Co polecacie ? Osobiście mam trochę wysokie PO4 i z tym chętnie bym powalczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poleciłabym raczej ecophos, mniej kapryśny co do przepływu :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#321638 inmar :

Przy takim małym baniaczku to warto pokusić się o Rowę.

Immar przy dużym też :)

O palletkach już dawno zapomniałem, a mam PO4 - 0.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RowaPhos polecam, używam od dość długiego czasu, sprawdzony, dobrze robi swoją robotę,

gdyby nie te ilości pożywienia Darek też miałby PO4 - 0.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321642 DarekB30 :
#321638 inmar :

Przy takim małym baniaczku to warto pokusić się o Rowę.

Immar przy dużym też :)

O palletkach już dawno zapomniałem, a mam PO4 - 0.04

Pisałem przy małym bo drogi,dlatego ja stosowałem Ecophos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Ecophos , a żeby był taniej to kupuje z uzupełnień :)

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki to węgiel, ChemiPure Elite i Purigen. Ja stosuje te 3, parametry ok, woda kryształ :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#321649 rutra :

gdyby nie te ilości pożywienia Darek też miałby PO4 - 0.00

masz rację, jak widziałeś ja karmię swoje rybki dosyć obficie, :)

pewnie dlatego "kulki" u mnie nie działały, ale Rowa daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemi - pure , purigen, jbl silicatEx - na krzemiany i fosforany taki zestaw ja mam ale chemi pure -elite usuwa tez po4:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam purigen, rowa phos i węgiel

a zastanawiam sie czy z rowy nie przejsc na ecophos - tylko nie wiem czy mi to wyjdzie na zdrowie. Bo różnica cenowa kolosalna.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321706 luft :

Używam purigen, rowa phos i węgiel

a zastanawiam sie czy z rowy nie przejsc na ecophos - tylko nie wiem czy mi to wyjdzie na zdrowie. Bo różnica cenowa kolosalna.

Wyprobuj Seachem PhosGuard.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Peniek ma racje:D

Rowniez stosuje Phosguard Seachem-u. Jakos bakteria trzeba pomoc bo troche niewyrabiaja. Polecam kazdemu kto pyta.

A tak bardziej serio z tym kto ma racje. Poprostu silny jak rowa,a nie zabrudza wody, nie zbryla, bezpieczny, wydajny. Oprocz przypadku Kolegi Jodly, (przesadnego przeplywu) o wtopie na nim jeszcze nie slyszalem. Na sile tez wam go nie wciskam. Kazdy ma swoje sciezki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321781 Peniek :
#321706 luft :

Używam purigen, rowa phos i węgiel

a zastanawiam sie czy z rowy nie przejsc na ecophos - tylko nie wiem czy mi to wyjdzie na zdrowie. Bo różnica cenowa kolosalna.

Wyprobuj Seachem PhosGuard.

o ja "gupi" na mysli mialem wlasnie PhosGuard i zastanawiam sie czy warto na jego rzecz zrezygnowac z RowaPhos

p.s.

Jakby co to bede miec ponad pol kilko rowy do odsprzedania :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko wiem. Zastosuję:

Rowę, ecophos, ChemiPure Elite, Purigen, węgiel i Seachem PhosGuard.

A tak poważnie to zamówiłem już Seachem Purigen i Seachem PhosGuard.

Zobaczymy jakie będą efekty w połączeniu z nowym odpieniaczem, który właśnie się rozpienił i wywala ładną suchą (i śmierdzącą niestety) piankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś ograniczenia co do przepływu przez Seachem Purigen i Seachem PhosGuard ? Bo sam chce wsadzić, ale najchętniej bez żadnego filtra dodatkowego a w jakiejś skarpecie czy pojemniku wsadzić między przegrody odpieniacza i żeby tam się kotłowało

chyba że starczy wsadzić do komory z pompami powrotnymi a tam też mam powrót z odpieniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś ograniczenia co do przepływu przez Seachem Purigen i Seachem PhosGuard ? Bo sam chce wsadzić, ale najchętniej bez żadnego filtra dodatkowego a w jakiejś skarpecie czy pojemniku wsadzić między przegrody odpieniacza i żeby tam się kotłowało

chyba że starczy wsadzić do komory z pompami powrotnymi a tam też mam powrót z odpieniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosował ktoś może:

Brightwell Aquatics Phosphat R. - Phosphate Adsorption Resin ???

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phosguard to jest pozytywna masakra, przepływ u mnie jest taki że nie rzuca kuleczkami, przepływa przez nie spokojnie, purigen też działa ale tu chyba przepływ za mały i dlatego muszę mu podkręcić tempo, zezygnowałem ze wszystkich innych adsorbentów, te dwa załatwiają sprawę.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam :) Phosguard miażdży w stosunku cena/jakość/skuteczność najlepszy :playing

co do purigenu to trzeba mieć dobry młynek do kręcenia by te leciutkie kuleczki z filtra nie zdezerterowały


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z wegla przesiadłem sie na Seachem Renew,

i wlasnie kupilem Brightwell Aquatics Phosphat R.Phosphate Adsorption Resin( 500ml) za jedyne £5.99

producent podaje ze jeden 1ml wyczysci 1 US Gallon (3.78litra)

http://www.ebay.co.uk/itm/200707394596?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

jak nikt go nie uzywał to ja bede pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z wegla przesiadłem sie na Seachem Renew,

i wlasnie kupilem Brightwell Aquatics Phosphat R.Phosphate Adsorption Resin( 500ml) za jedyne £5.99

producent podaje ze jeden 1ml wyczysci 1 US Gallon (3.78litra)

http://www.ebay.co.uk/itm/200707394596?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

jak nikt go nie uzywał to ja bede pierwszy.

zastanawiałem się nad nim ale w końcu stwierdziłem że nie będę zmieniał tego co działa dobrze. podziel się opinią za jakiś czas


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.