Skocz do zawartości
Przemek

Pacific Sun Metis CRP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwsze fotki od dystrybutora który zawiesił lampę nad wystawowym akwarium. Wprawdzie moim zdaniem nieco za wysoko - ale to już jak wiadomo kwestia gustu :mooning

Jest to wersja GHL ready 2x100W - nad akarium wisi około 40cm(może trochę ponad)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z wysokością poszalał :mooning Eh chyba czas na zmiany :whip


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez Metis bardzo podoba tylko jego cena jest po za moim zasiegiem. Ciekawy jestem jak sie beda ksztaltowac ceny tych lamp, czy beda szly w gore w dol czy beda stabilne w najblizszym czasie????


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa lampy Metis CRP w wydaniu XM-L ? coś w marcu miało być, a już mamy połowę marca:)

Ma ktoś z forum te lampy już?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy Metis XM-L są dostępne w zasadzie od kilku dni(w produkcji ciągłej) - więc raczej użytkowników XM jeszcze nie znajdziesz w Polsce. Pierwsze modele poszły do Klientów zagranicznych.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przemek,

Czy mamy juz jakieś szczegóły odnośnie lamp Metis XM-L ( wymiary, ceny, pokrycie) ?

Jestem zainteresowany wątkiem i brakuje mi informacji odnośnie tych lamp.

Planuję właśnie nowy tank o wymiarach 110x60x65 z obsadą dominującą SPS, ale LPS kilka tam się na pewno znajdzie. Pls o info w jaki typ lamp powinienem pójść według Ciebie. Wyczytałem że obecny METIS CRP może nie podołać pod taką obsadę.

pozdrawiam,

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampy Metis XM poszły już do Klientów w Polsce - poproszę więc ich również o zabranie głosu.

Nad akwarium jak Twoje lampa 2x150W(Metis XM 850mm) będzie idealna. Metis CRP jest lampą typu "medium level" - czyli dla zbiorników z niewymagającymi koralowcami twardymi(raczej LPS - ewentualnie wyżej SPS) oraz miękkie.

Pamiętaj proszę że tam znajdują się dwa panele o mocy nieco wyższej niż pojedynczy BP który ma długość 40cm(jest to więc niemal połowa światła rozłożona na tej samej powierzchni - dzięki czemu w mniej wymagających akwariach możliwe jest zawieszenie pojedynczej lampy - zamiast dwóch)

Poniżej możesz zobaczyć wykres PAR dla Metisa XM 850mm - pomiar 27" nad dnem( ok. 70cm).

metis_xm_850mm.jpg

Zdjęcia lamp Metis poniżej - dołożone zostało chłodzenie, wyłącznik oświetlenia przedniego LCD, aktywny port dla komputera GHL.

pozdrawiam

Przemek

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wygląda nieźle i fajnie że od razu daje się integrować z GHL'em. Jak dobrze zrozumiałem to jedna lampa 2x150W(Metis XM 850mm) będzie idealna dla SPS'ów w moim zbiorniku i nie zaszkodzi też LPS'om niżej umieszczonym.

To teraz tylko jeszcze poprosimy o ceny :) może być na prv.

dzięki,

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Przemek "wezwal do tablicy" miedzy innymi mnie, jako ze w sobote dotarl do mnie Metis XM 2x150W.

Swiatlo z Metisa przy ustawieniu na 20.000 K dla mnie jest bardzo przyjemne - bardziej naturalne, zblizone do tego co widze nurkujac. Barwa z Metisa jest bardziej biala badz niebieska (w zaleznosci od ustawien w programie sterujacym) niz wynik z mojego dotychczasowego zestawu T5. Dlatego zostawie moja belke 2x39 T5 gdzie beda tylko Fiji Purple - mam sporo czerwonych korali.

Wykonanie samej lampy jest zdecydowanie najwyzszej jakosci. Obudowa, gniazda, kable, wentylatory czy wyswietlacz naprawde wygladaja tak jak powinien wygladac sprzet w tej cenie. Polaczenie przez BT z kompem odbylo sie bez problemow, tak jak i wszystkie ustawienia dzialaja prawidlowo. Warto również wspomniec ze Metis jes naprawde "chudy". Moja dotychczasow lampa zaslaniala od gory praktycznie cale lustro wody. Mialem trudniejszy dostep do akwa, ale tez niewiele swiatla odbijalo sie poza akwarium. Ze swiecacym Metisem sufit nad akwa jest solidnie rozswietlony - mnie to nie przeszkadza :) Zdecydowana roznica za to, to czestotliwosc wlaczania sie chlodziarki! Metis naprawde praktycznie nie podgrzewa wody.

Jak wyglada dluzsza eksploatacja lampy - bede w stanie powiedziec za kilka miesiecy :)

Tak czy inaczej po zawieszeniu lampy nad akwa zdecydowalem...... na zmiane! Przy wymiarach mojego akwarium Metis 850cm niestety nie doswietla bokow. Podwieszenie lampy wyzej nad akwa nie wchodzi w rachube. Przy tym dopiero przy ustawieniu mocy lampy na 100% swiatlo w centralnej czesci akwa bylo dla mnie zadawalajace. Stad szybki kontakt z Przemkiem i decyzja o doplacie i wymianie na wersje XM 3x150W. Nowa lampa powinna do mnie dojsc pod koniec tygodnia, wtedy napisze o kolejnych wrazeniach. Przy okazji biore tez sterownik do Profiluxa - jednak nie chce pozbyc sie swietnego efektu chmur i burz :)


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lampy METIS sa budowane zgodnie z dyrektywa ROHS? czy mozna zamowic lampe, ktora nie jest zgodna z ta dyrektywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy tak krótka gwarancja na elektronikę? A ile powinna wynosić? 15 lat?

Lampa pracuje w szczególnych warunkach - wysoka temperatura, przy jednoczesnej dużej wilgotności i zasoleniu.

Więc dwa lata gwarancji na elektronikę to normalny okres gwarancyjny - i na pewno przy właściwym użytkowaniu lampy elektronika zainstalowana w lampie będzie pracowała dużo dłużej.

Co do pytania o używanie ołowiu itd - WSZYSTKIE elementy lamp(elektronika - driver, komputer, diody na mcpcb) montowane są przez linię automatyczną - która używa WYŁĄCZNIE spoiwa(pasty) bezołowiowego - dlatego jeśli pytasz o zgodność z ROHS - tak, lampa jest w pełni zgodna z ROHS,LVD(low voltage directive) oraz zasilacze - których nie jesteśmy producentem - posiadają certyfikaty ROHS, CE.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem od dziś użytkownikiem Metisa - konstrukcja całkiem ładna, dobra konstrukcja i porządne materiały. Mam wersję 2x100W z bluetoothem. Połączenie z kompem - bez najmniejszego problemu. Natychmiastowe reakcje. Światło domyślnie jest bardziej białe niż niebieskie, jak to kolega wyżej napisał, ale po ustawieniu na 20 000 K jest ok :p Ale to rzecz gustu, oczywiście. Zasilacz wielkośći... cegły :D z wystającymi blaszkami pęłniącymi rolę radiatora. Nie piszę tego by coś skrytykować - opisuję tylko to co nie było opisane, dla przyszłych chętnych. Kable wystarczą spokojnie by umieścić go w szafce na dole.

Mam zbiornik 120x50 cm głęboki x 60 cm wysoki. Minimalnie przy tym wymiarze są niedoświetlone boki (górne partie boków, że się tak głupio wyrażę) - reszta, ok :D. Bliki umiarkowane, nie kręci się od nich w głowie.

Mankament (być może za ostre słowo) : Brak instrukcji. Dołączona płytka dotyczy Deimosa/Phobosa, i dotyczy instalacji oprogramowania. Wszystko jest w miare intuicyjne, jednakże prosty, łopatoligiczny tutorial na pewno by nie zaszkodził. I mowa tu nie tylko o samym programie, ale o takich informacjach jak gniazda przyłączeniowe (dwa są zupełnie zbędne) albo fakt, że nocne oświetlenie świeci tylko na jednym panelu.

Teraz pytanie, Przemku:

- jakie świetlówki polecałbyś jako dodatek do tej lampy? Chciałbym z dwóch stron dodać po jednej T5. Myślę nad powieszeniem Fiji Purple - podkreśliło by to niebieskie i czerwone tony, a barwę lampy mógłbym zredukować z 20000K na 180000K. I o doświetleniu nie było by mowy.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no brawo :p A powiedz mi - na jakiej wysokości dałeś lampę ? (ile cm od tafli?)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja czekam na swoją :p

tylko zmartwiłeś mnie tym doświetlaniem, bo po to kupiłem Metisa żeby już nie mieć świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340642 MiQ :

no ja czekam na swoją :p

tylko zmartwiłeś mnie tym doświetlaniem, bo po to kupiłem Metisa żeby już nie mieć świetlówek

Ale świetlówkami się "cukierkuje" a nie doświetla :D i to też kwestia gustu generalnie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam najmocniej - widocznie do paczki trafiła płyta z instrukcją do lamp BP/Phobos/Deimos.

Tu można pobrać instrukcję z opisem gniazd do Metisa CRP/XM oraz instalacji oprogramowania - niestety po angielsku, ale na dniach pojawi się na stronie naszego dystrybutora w Polsce również instrukcja w języku polskim - http://www.LedReef.pl

a tu instrukcja po angielsku:

http://www.pacific-sun.eu/download/manual_eng_metis.pdf

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest dosyć nisko- jakies 5 cm nad woda :p

A co byś podpowiedzial w kwestii swietlowek?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniok a powiedz czy "doświetlą" się boki jak dasz ją na 10-20 cm ?

A co do "cukierkowania" - jaką masz obsadę koralową ? Mieszana, czy same SPSy, LPSy ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podnieść na jakieś 10-12cm - i będzie bardzo dobrze.

5cm to faktycznie bardzo nisko.

Co do świetlówek - jak napisał Skoczek, to kwestia gustu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu używania Metisa XM 3x150W mogę kontynuować moje wrażenia. Po pierwsze podtrzymuje wszystko co napisałem wcześniej oczywiście za wyjątkiem uwag dotyczących niedoświetlenia bokow ;) Światła jest teraz zdecydowanie pod dostatkiem w całym akwa i to przy ustawieniu lampy na 60-70%. Dwie rzeczy na które zwrocilbym uwagę dla osób rozwazajacych zakup to:

- długość kabli zasilajacych (od zasilaczy do lampy) - nie są zbyt długie, dla mnie akurat nie było problemu ponieważ mam szafe tuż przy akwa i tam umiescilem zasilacze (dla tego modelu lampy są aż 3 szt.), po prostu trzeba to wziąć pod uwagę

- wentylatory - w swojej poprzedniej lampie miałem 3 sztuki i nawet po wymianie na najcichsze modele zamontowalem ręczna regulacje prędkości tak aby ustawić najcichszy poziom, w Metisie widać ze są zamontowane wysokiej jakości wentylatory ale jest ich aż 6, a do tego komputer lampy wymusza ich prace praktycznie non-stop aby utrzymać temp poniżej 40 st. (nawet przy lampie na 60% mocy), stad ich jednostajny szum. Metis 2x100 ze zrozumiałych względów grzal się mniej stad wentylatory działały rzadziej.

Do lampy zamowilem rownież sterownik zew do Profiluxa ale niestety nie udało mi się go jeszcze poprawnie skonfigurowac wiec nie jestem w stanie się o nim wypowiedzieć; tak czy inaczej przy pomocy oprogramowania z PC przez BB wszystko działa OK.


370l + 90l | 30kg LR + 45kg LS + ceramika | APF 600 | Mini Red Dragon 3500 | Tunze 6105, 6055x2 & Nano Wavebox | Metis XM 3x150W | ProfiLux Plus 3 eX | balling | Teco | glonowy, Rowa, wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoGel - "poka fote" zbiorniczka ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.