Skocz do zawartości
Przemek

Pacific Sun Metis CRP

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie - przepraszam za literówkę - chodziło o 200-220W. :)(ekwiwalent - gdyż najbliższe to 175 - 250W)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przemku. Napisałeś coś takiego:

"Proszę zauwazyć, że od lipca zeszłego roku produkujemy lampy AE 200W(podobna konfiguracja prądowa diód XPG i XPE) - jednak z naszej autopsji, mogą one być używane jedynie przez naprawdę doświadczonych akwarystów - nad zbiornikami ze zwierzętami po wielomiesięcznej aklimatyzacji - gdyż bardzo łatwo nimi prześwietlić akwarium - stąd idealne zastosowanie do zbiorników nietypowych - głębokich i szerokich."

Czy mógłbyś wyjaśnić to spostrzeżenie? Wydaje mi się, że przy takiej lampie akwarium 300-400l 60 cm głębokości będzie dopiero doświetlone - sps-y dostaną odpowiednią dawkę lumenów a i "wizualnie" akwarium będzie jasne. To przecież także ważne. Z Twoich obserwacji wynika że to już za dużo? I drugie pytanie. Czy robiliście próby z diodami czerwonymi w lampach a jeśli tak to jakie są Twoje spostrzeżenia?

pozdr tomasz


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

zależy co rozumiesz przez pojęcie "doświetlone".

Patrząc pod kątem ilości światła dla oka ludzkiego - 200W lampa da mniejszy strumień niż 400W żarnik 14.000K.

Patrząc pod kątem energii dostarczonej i odebranej przez koralowce(przyjmując takie same warunki fizyko-chemiczne wody) - lampa 200W oferuje światło o większej ilości energi PRZYSWAJALNEJ przez koralowca - niż lampa HQI.

Tak jakby - więcej światła w świetle.

Przy diodach czerwonych odnotowywaliśmy wzrost cyjanobakterii - a światło czerwone nie bierze W OGÓLE udziału w procesie fotozyntezy koralowców - powiem więcej, były wykonywane badania (poczytać można m.in. o tym na advanced aquarists) że pod wpływem czerwonego światła z LED koralowce eksmitowały zooksantele.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, gdzie można znaleźć więcej informacji nt lamp Galileo?

Jacek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więcej informacji nie chciałbym teraz zdradzać - lampka Galileo zostanie zaprezentowana w momencie kiedy będzie już złożona i sprawdzona po testach prototypu.

Będzie to produkt tzw. entry level - jednak oparty o markowe podzespoły i źródła światła - takie jak Cree.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbys chociaz Przemek napisac jaka bedzie miala moc??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Galileo również będzie "idealną propozycję dla tych akwarystów, dla których dotychczas dostępne lampy były być może zbyt mocne lub zbyt kosztowne", czyli >= 2 x 100W :clowning_o


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321947 Przemek :

Przewidywana cena lampy Galileo - to ok. 1300zł brutto.

pozdrawiam

Przemek

Kamil, czytaj dokładnie :clowning


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam. Tylko jak we wstępie do Metisa wyczytałem to, co zacytowałem, to deczko się zdziwiłem. Bo 2x100W to chyba ciut więcej niż 100W Black Pythona? A 4x100W? Więc ta mniejszość to jakaś duża dla mnie jest :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuchy

Myślę że zrozumiałeś zbyt dosłownie - w sensie - liczysz cena lampy do cena lampy. Tak nie patrz :clowning

Spójrz raczej na to w ten sposób - że do akwarium do którego potrzebowałeś do tej pory np. 2 BP lub 3 inne lampy z węższym strumieniem światła - teraz możesz dać jedną lampę - Metisa - która dla mieszanej obsady akwarium będzie wystarczająca(przy założeniu oczywiście, że głębokość akwarium nie przekracza 55 - maksimum 60cm - nie wysokość!)

Dlatego - mimo że jeden Metis jest porównywalny cenowo z BP 200W - to już w przypadku akwarium np. 160cm - możesz powiesić lampę 3x100W - zamiast 3x160W.

Jak policzysz ceny zakupu lamp - to okaże się że to około 50% ceny powyższego zestawu.

Za porównywalne więc z oświetleniem HQI pieniądze można zakupić już gotową lampę LED - z najbardziej praktycznymi opcjami sterowania takimi jak wschód/zachód, sterowanie temperaturą barwową dla poszczególnych kanałów barwowych oddzielnie, sterowanie chłodzeniem - łączność bezprzewodowa itd.

Jeśli dla kogoś liczy się najbardziej światło i funkcjonalność - a dodatkowe (niepraktyczne z punktu widzenia potrzeb koralowców) opcje mu są niepotrzebne - to myślę że to będzie produkt dla niego.

Należy jednak pamiętać - że dla akwarii z przewagą koralowców SPS (lub SPS only) - ta lampa będzie za słaba - tu pozostają modele Black Python występujące w mocach 160 i 200W.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna lampka. Właśnie tak sobie wyobrażałem wykończenie mojej samoróbki :clowning

Wielkie brawa za design i wykonanie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Remik,

Ciebie to już ze 100 lat na forum nie widziałem ;-) - no i oczywiście miło słyszeć że lampa się podoba.

Dziękuję.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, ja nigdzie nie piszę o cenach :clowning Zaskoczyło mnie tylko zestawienie wstęp=moc nowych lamp. Spodziewałem się lampy <100W do znacznie mniejszych zbiorników, opis jeszcze bardziej mnie w tym upewnił, a tu BACH - dwie stówki minimum :)

A lampeczki faktycznie eleganckie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuchy

No właśnie lampką do nano-minirafek - będzie Galileo. :clowning


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum sobie nie Panujemy ;-)

Lampa w zasadzie do kostek typu 40x40x40, 50x50x50 - ale to raczej już maksymalny rozmiar na jedną lampkę.

Czyli coś do około 120 litrów.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322547 Przemek :

Na forum sobie nie Panujemy ;-)

Lampa w zasadzie do kostek typu 40x40x40, 50x50x50 - ale to raczej już maksymalny rozmiar na jedną lampkę.

Czyli coś do około 120 litrów.

pozdrawiam

Przemek

i ja bardzo, ale to bardzo niecierpliwie czekam Panie Przemku :), na bliższe informacje o tej lampce.

:clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje ktoś taką ewentualność, żeby dać taką lampkę do większego zbiornika i "dopalić" T5tkami? Czy nieopłacalne? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nika[/b]]i ja bardzo' date=' ale to bardzo niecierpliwie czekam Panie Przemku , na bliższe informacje o tej lampce.

[/quote']

Czyżby jakiś nowy projekcik Nikuś ?

PW łap coś Ci tam wyślę :clowning


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322682 SkoczekPL :
Nika[/b]]i ja bardzo' date=' ale to bardzo niecierpliwie czekam Panie Przemku , na bliższe informacje o tej lampce.

[/quote']

Czyżby jakiś nowy projekcik Nikuś ?

PW łap coś Ci tam wyślę :clowning

złapałam :)

a projekcik nie tyle nowy, co reaktywacja może będzie.

tzn. na pewno będzie, ale jeszcze dokładnej daty nie znam.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa Metis CRP jest godna uwagi, brakowało mi takiej podłużnej wśród lamp Led, która odpowiednio doświetli akwarium prostokątne, jednak aktualna cena jest na razie poza zasięgiem mojego portfela.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie jak dla mnie najładniejsza lampa led :clowning


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

A co z żywotnością tych lamp ?

Co się dzieje z lampą LED np. po 4 latach użytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziemy wiedzieć za cztery lata:whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.