Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie po okolo 4-6 tygodni zaczyna zmieniac kolor a woda krysztal wiec nie wiem jak mozna nadawac na ten srodek jesli praktycznie ma same plusy


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po okolo 4-6 tygodni zaczyna zmieniac kolor a woda krysztal wiec nie wiem jak mozna nadawac na ten srodek jesli praktycznie ma same plusy


Rio 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez niecały miesiąc. W ciągu tych trzech tygodni zrobił się kawowy. Miałem nadzieje, że usunie mi z wody azotany oraz drobny pyłek, który mam od początku. Na pewno coś filtrował bo kolor się zmienił, ale testy nie wykazały żadnej poprawy, jak i pyłek z wody nie zniknął. Przed następnym zakupem zastanowię dwa razy czy warto wydać pieniądze.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez niecały miesiąc. W ciągu tych trzech tygodni zrobił się kawowy. Miałem nadzieje, że usunie mi z wody azotany oraz drobny pyłek, który mam od początku. Na pewno coś filtrował bo kolor się zmienił, ale testy nie wykazały żadnej poprawy, jak i pyłek z wody nie zniknął. Przed następnym zakupem zastanowię dwa razy czy warto wydać pieniądze.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od pol roku tez bialy, to co to znaczy ze nie mam NO3 czy to cudo nie dziala??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od pol roku tez bialy, to co to znaczy ze nie mam NO3 czy to cudo nie dziala??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie rozrzut w działaniu potężny. W instrukcji nie ma żadnych zaleceń co do siły przepływu, ale jeśli wynikałyby z niego jakieś różnice, to chyba nie takie duże? Naprawdę jestem zaskoczony tak skrajnymi wynikami.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie rozrzut w działaniu potężny. W instrukcji nie ma żadnych zaleceń co do siły przepływu, ale jeśli wynikałyby z niego jakieś różnice, to chyba nie takie duże? Naprawdę jestem zaskoczony tak skrajnymi wynikami.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

mam od miesiąca już się zaczyna przebarwiać, ale woda wielka różnica.... bajka!!! więc jestem zadowolona puki co :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

mam od miesiąca już się zaczyna przebarwiać, ale woda wielka różnica.... bajka!!! więc jestem zadowolona puki co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko po raz kolejny zwrócę uwagę na fakt, że purigen pochłania (w teorii, nie dociekam jak jest naprawdę) oprócz NO3, również NO2 i amoniak. Czym się "żywią" bakterie nitryfikacyjne chyba wszyscy wiedzą.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko po raz kolejny zwrócę uwagę na fakt, że purigen pochłania (w teorii, nie dociekam jak jest naprawdę) oprócz NO3, również NO2 i amoniak. Czym się "żywią" bakterie nitryfikacyjne chyba wszyscy wiedzą.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś próbował stosować purigen i (lub) Chemi Pure Elit w filtrze fluidyzacyjnym np Deltec FR-509 ?

Oczywiście po wyjęciu z tych woreczków.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie czy miętolicie codziennie lub w innych odstępach czasu woreczek z Purigenem ( również z ChemiPurem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miętosze co tydzień i dlatego właśnie żeby nie miętosić wolał bym wsadzić do filtra przepływowego. Skuteczność pracy takiego złoża też jest wtedy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niemiętoszę wcale i jest ok


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już długo mam Purigen i jakoś cały czas jest biały a wyniki dalej wysokie,miętolę bardzo często,prawie codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar czego ty nie uzywasz :clowning moze z tego sa twoje problemy


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie mam tylko Chemipur i Purigen.Do obniżenia PO4 ja stosuję atrament a inni Rowę.Jakoś nic więcej nie stosowałem,przypomnijcie bo chyba zapomniałem.Polimery są od początku ich istnienia z wymianą po drodze filtra na Sebastkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze jesli ktos oczekuje szybkich wyników zbicia duzego no3 za pomocą purigenu trzymając małą dawkę w skarpecie to niech zapomni. Od szybkich akcji jest np. vsv.

Purigen uważam nie jest od takich zadań. Purigen nie daje żadnych niepożądanych (mi znanych) skutków ubocznych, jest ostoją w baniaku, który wspomaga absorbując azotany w zależności od ilości oraz metody ich używania. Wezmy przykład Geralta, który powiedział, że po miesiącu wkład zrobił sie kawowy, a parametry dalej byly zle. Oczywistym jest, że trzeba było dac świeżą dawkę absorbera, a nie dziwić sie ze nie działa. Bo działa!

Sam stosuje i purigen i vsv. Oba się uzupełniają. VSV wykonuje kawał roboty, purigen pozwala dawać mniejsze dawki vsv. VSV trzeba lać regularnie. Jesli czasami nie moge polać vsv, wiem, że mam purigen, że nie będzie źle! Komfort psychiczny bezcenny, zwłaszcza gdy ma sie spsy :unworthy:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ponad rok stosowałem purigen w zbiorniku malawi, systematycznie wymieniając i regenerując co 3 miesiące. Z efektów byłem bardzo zadowolony. Wkład przed regeneracją był zawsze ciemnobrązowy i bez wątpienia nie dopuszczał( ! - z moich obserwacji wynika że sam purigen, zgodnie zresztą z informacją producenta, nie redukuje NO3, które usuwać należy w inny sposób np przez podmiany, ale wiąże związki organiczne jeszcze zanim przejdą w NO3) do wzrostu NO3. Druga kwestia to przepływ wody przez ten pochłaniacz. Nie wiem na jakiej zasadzie odbywa się wiązanie zanieczyszczeń, ale zauważyłem że gdy kuleczki zbrylą się zbyt mocno to kolor zmieniają tylko te z wierzchu, a te w środku nadal pozostają śnieżnobiałe. U mnie najlepsze efekty udało się uzyskać, gdy preparat zapakowałem do dużego woreczka na wkłady i rozłożyłem możliwie płasko w miejscu stałego przepływu wody(u mnie była była to cała powierzchni dna jednego z koszyków filtra kubełkowego).


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.