Skocz do zawartości
Kubaaas

Aquascaping - Pomysly/Inspiracje

Rekomendowane odpowiedzi

Aquascaping: inspiracje (nie sciany)

Nawiazujac do planow budowy nowego baniaczka chcialbym rozpoczac watek gdzie mozemy sie dzielic fajnymi pomyslami na aquascaping.

Akurat w moim przypadku jestem totalnie uczulony na typowe "sciany" a duzo ciekawsze - i chyba lepsze dla zdrowia akwarium - sa wg. mnie bardziej otwarte struktury typu wyspy, wieze, bonsai, etc.

Ponizej zamieszczam troche zdjec zebranych przez mnie z sieci przez ostatnie miesiace, ktore uwazam za wyjatkowe.

Zaznaczam, ze nie chodzi mi w tym watku aby pokazac piekne korale czy ryby ale tylko ulozenie skaly. Wiele z tych akwariow na pewno wyglada super dzisiaj i zasluguja na pokazanie ich w pelnej okazalosci ale trudno byloby wtedy zobaczyc ulozenie skaly.

Zachecam do wrzucania tutaj ciekawych fotek bo pewnie wszyscy predzej czy pozniej szukaja pomyslow/inspiracji.

Te zdjecia nie sa moje. Nie jestem w stanie przy wiekszosci z nich przypisac autora/wlasciciela ankwarium. Jesli naruszam jakis punkt regulaminu lub ktos chcialbym abym usunal dane zdjecie prosze o taka informacje.

1. Chingchai - mistrzostwo swiata

e972c706.jpg

2. Peter z Kanady

1.jpg

3.

2.jpg

4. Kris_77

3.jpg

5.

4.jpg

6.

5.jpg

7.

6.jpg

8.

7.jpg

9.

8.jpg

10.

9.jpg

11.

10.jpg

12.

11.jpg

13.

12.jpg

14.

13.jpg

15.

14.jpg

16.

15.jpg

17.

16.jpg

18.

17.jpg

19.

18.gif

20.

19.jpg

21.

20.jpg

22.

21.jpg

Przy okazji 3 bardzo dobre linki do materialow o aquascaping. W jezyku language.

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?p=16888946#post16888946

http://www.leonardosreef.com/guide-to-iwagumi/

http://www.h2oplusomething.com/index.php?option=com_content&view=article&id=72:aquascaping&catid=34:sps-keeping&Itemid=64

Zachecam do wrzucania fotek, linkow, komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał dobrej roboty!

są wszyscy moi faworyci :googleye

i jest kilka których nie znałem - dzięki!

nr20 jest dla mnie faworytem - Last Version - ma w filarze po lewej zabudowany wavebox :)

nr22 jak znajdę lepszą fotkę to wrzucę bo nie widać skały a jest fajnie ułożona


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba litości, my tego przez rok niepoukładamy a tak na serio to w takim czymś najtrudniejsze to ładną skałe wystrugać.

Niestety nie mam talentu do ustawiania konstrukcji w akwariach a przynajmniej nigdy nie jestem zadowolony z tego co zrobie .

Kuba skontaktuj się z Norbertem, mu wyszło fajnie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest właśnie w jednym sklepie ładna skałka :googleye ale nie wolno tu mi napisać ...

ja mam tak że mi się zawsze podoba co ułożę...

.... 3 dni :) a potem już tylko zmieniam :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 18 - maczuga - zaj......e ułożona skała, kilka razy coś takiego w Egipcie widziałem, tylko że dużo większe.

Nr 10 - też bardzo fajnie, Kubaaas pasowałoby pod twój wymiar akwa.

Myślę, że trzeba chwalić to co nasze, swojskie :) Kris_77 :googleye

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że pokazaliście mi te zdjęcia, jestem przed zalaniem większego szkła i te zdjęcia w znaczny sposób wpłyną na układ skały. Jak dla mnie rewelacyjny jest zbiornik nr 3. Chciałbym zobaczyć go zalanego.

Mały offtop, czy macie może jakieś sprawdzone nieinwazyjne sposoby łączenia skały? Jakieś usztywnienia? silikon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje bardzo. Genialnie wygląda, piękne ułożenie.

Co do klejenia skały znalazłem gdzieś na forum klej milliput, ale skuteczność jest niepotwierdzona. Czy ktoś może próbował z silikonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat :googleye szczególnie, że też jestem na etapie układania skały, co prawda na razie w mojej głowie ale liczę, że jak Kubie szkło dowiozą w końcu w ten wtorek to może i moje też dojedzie :).

Jeśli można to dorzucę moje ulubione, od razu zaznaczam, że wszystkie z netu, więc autorów nie znam i mogą też pojawić się nasze forumowe zbiorniki,za co z góry przepraszam, ale wszystko co mi się podoba wklejam w jeden folder.

233573-1346317953.jpg

243573-890-ak3.jpg

253573-ftsmainsm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pare fotek, ktore nie zalapaly sie do pierwszego posta.

Proponuje kontynuowac numeracje zdjec zeby bylo latwiej w razie czego odnosic sie do konkretnego akwarium.

26.

27.jpg

27.

28.jpg

28.

29.jpg

29.

30.jpg

30.

31.jpg

31.

32.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Kubaaas

pojechałeś po całości :googleye

Niedługo fotka Twojego akwarium też tu będzie :)

Kris_77 jesteś na 4 miejscu więc uważaj, odwiedziny murowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325330 DarekB30 :

Kris_77 jesteś na 4 miejscu więc uważaj, odwiedziny murowane :googleye

ale najpierw tajlandia, kanada, portugalia - więc spokojnie.. mam czas :)

jako, że to zbiór dla potomnych - wrzuce jeszcze swoje stare - jak to zrobiłem to byłem baaaardzo zadowolony - niestety korale małe i w marnej jakości więc troszkę zabierają tej tajności - ale kto widział na żywo to wie o czym mowie :)

32.

img_6733.jpg

img_6755.jpg

img_6676.jpg


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie zdawalem sobie nawet sprawy, ze moja zona uprawia aquascaping jako taki ;-) Po totalnej klesce w akwarium spowodowanej dlugim wyjazdem podjalem decyzje o likwidacji zbiornika. Rece mi po prostu opadly - zapal odszedl. Chodzilem jak struty kilka dni ogladajac zwloki w akwarium... Wtedy zona stanowczym tonem stwierdzila, ze nie ma mowy! Boi sie myslec jakie kolejne hobby sobie znajde, bo kazde nastepne co raz lepsze od poprzedniego :googleye A rafe pokochala pod przymusem i nie wyobraza sobie salonu bez akwarium :) Wydala rozkaz by zdobyc kilka opakowan kleju do skal i sie nie wtracac :);p

3377-moje akwarium.jpg

Same szczepki, bez szalu, no ale... Czuc reke kobiety w porownaniu do mojego gruzowiska ;d


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glass box design

bardzo minimalistyczne - ale mi się podoba...

Aquascape-Angle-420x280.jpg

więcej zdjęć na: http://glassbox-design.com/2009/aquascaping-the-glassbox/

i to kiedyś już pokazywałem - super cyrkulacja przy tej aranżacji:

asc.jpg

kolejne - tym razem z Bukaresztu :googleye

4uv09i.jpg

http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1827226&page=18


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiorniczek ze zdjęć nr7 i nr8, ściągałeś z jakiejś konkretnej strony czy z goggle?? Bo bardzo ciekawy jestem jak powstawał ten piękny zbiornik z takimi "pierwszymi" zdjęciami. Wiem, żę dostał TOTM ale nie było niestety zdjęć z początków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też dużo fajnych zbiorników zarówno słodkich jak i słonych, ciekawie zaaranżowanych, równie ciekawie wkomponowanych we wnętrza, w których się znajdują...

http://www.aquariumdesigngroup.com/index2.php?v=v1


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek, tutaj jest caly opis z TOTM Pietera van Suijlekoma z Holandii. ( Akwarium ze zdjec 7 i 8 ) Od tego czasu ten facet zrobil totalna przebudowe a zdjecia, ktore tu umiescilem sa z nowej aranzacji.

A tutaj aktualne zdjecia po przebudowie. Szczena opada...

pieter.jpg

Kris: Watek Andytripa z Bukaresztu tez sledze od jakiegos czasu. Bardzo bardzo fajny projekt ale mam przeczucie, ze ta sciana z tylu akwarium prosi sie o katastrofe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna kostka..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam.swietny aquascaping w niektorych przypadkach...sam zrobilem bonsaia z zywicy epoksydowej zmieszanej z piaskiem i zwirem...zalety...?...jak masz brudne dno (nie majac piachu)szybko sie z tym uporasz...zaleta.Bonsai dotyka tylko bardzo malej czesci dna i jest latwo przesuwalny...zaleta,nie robia sie sfery beztlenowe,skala oddycha...zalety.Bonsai raz zrobiony moze byc modyfikowany,gdyz nie ma wielkiego znaczenia tu nitryfikacja czy denitryfikacja...od tego jest zywa skala w sumpie...zalety.Bonsai,jezeli zrobiony ze szczypta artyzmu,wyglada slicznie...Uwaga,mozna latwo zjechac efekt...zalety (to moze sie nie spodobac)ale ledy 10,20,30watt spotowe moga dac efekt o jakim nam sie nie snilo...HqI,wypada przy tym jak za jasna na romans swieczka...wady...Kidult pisze mala litera Pamela Anderson...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.