Skocz do zawartości
szczygiel2

200l - 100x40-50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po raz kolejny :googleye zastanawiam się nad zamianą słodkowodnego akwarium na wymarzone morskie.

Pomysł jest taki:

Akwarium 200l o wymiarach 100x40x50.

Oświetlenie - Blau 200C 150 W HQI + 2 x 24 W T5

Odpieniacz - Blau Scuma 400 Ext (zawieszany zewnętrzny)

Pompy cyrkulacyjne - AquaEl Reef Circulator 2600

Chłodzenie - widziałem w rozsądnej cenie moduły 4 wiatraków

Brak sumpa i panelu. wszystko filtrowane przez skałe.

Co wy na to?

Ile skały trzeba wsadzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko pieknie fajnie ale sump jednak by sie przydal bo jezeli teraz zaoszczedzisz to potem bedziesz slono placil a po co pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich tankow to wlasnie dwusetka. Na poczatku wydawal sie duzy ale juz mysle o wiekszym :googleye

Swiatlo zalezne jest od tego co chcesz trzmac. Na miekaski za duzo na SPSy wydaje sie OK. Odpieniacza nie znam ale z opisu wydaje mi sie za slaby. Poszukaj jakiegos z wirnikiem igielkowym. Za niewiele wieksze lub podobne pieniadze kupisz nawet uzywany MCE600. Co do hardware'u to nie jestem specem - pewnie inni Ci poradza cos innego. A w ogole to przemysl sprawe z sumpem - naprawde warto. Tu pewnie inni poradza Ci to samo :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wymiary i brakuje mi głębi, jest mało przestrzeni na piasku, ale ostatecznie

jest jak jest więc się da.

Oświetlenie HQI pod ten wymiar wybierz ze świetlówkami 39W

Pompy będą za słabe

Sump to wygoda więc przemyśl to jeszcze 10 razy

Skały mam 34 kg weszłoby jeszcze kilka kilogramów.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę oszczędzać tylko wykorzystać obecne akwarium i szafkę. czy ktoś ma lub widział takie rozwiązanie i jakie mogą być problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmirko - jest na czym się wzorować. piękny film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie ale no zalezy co chcesz czymac ,ale posluchaj dobrej rady sump rozwiazac moze ci wiele problemow na przyszlosc

a w miare czasu apetyt rosnie

Zapraszam do dzialu nasze akwaria poczytaj i popatrz na zdjecia i opinie naprawde fajna sprawa

pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#325544 szczygiel2 :

Witam,

Po raz kolejny :googleye zastanawiam się nad zamianą słodkowodnego akwarium na wymarzone morskie.

Pomysł jest taki:

Akwarium 200l o wymiarach 100x40x50.

Oświetlenie - Blau 200C 150 W HQI + 2 x 24 W T5

Odpieniacz - Blau Scuma 400 Ext (zawieszany zewnętrzny)

Pompy cyrkulacyjne - AquaEl Reef Circulator 2600

Chłodzenie - widziałem w rozsądnej cenie moduły 4 wiatraków

Brak sumpa i panelu. wszystko filtrowane przez skałe.

Co wy na to?

Ile skały trzeba wsadzić ?

Szczerze to nic mi sie nie podoba.

Pracowalem w sklepie zoologicznym Aquael to byl najwiekszy chinski syf.

40 szerokość mam i uważam że padaczka.

Oświetlenie daje rade....

Odpieniacz chyba nie znany na forum - nie ukrywam myśli ale nie jestem tu optymistą.

Odpowiednio zawiesisz to chlodzenie odejdzie.

Sump nie jest konieczny ale ukrywa cały ten syf który bedzie ci przeszkadzać i po pewnym czasie wkurzać,np czyszczenie szyby... Jeśli chcesz zewnetrzny odpieniacz kup mce600 bo to chyba jedyny zewnetrzny odpieniacz sprawdzony ewentualnie AM Multi SL czy jakos tak też zewnetrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnej wizycie w sklepie plan zbiornika ulega na:

Akwarium 200l o wymiarach 100x40x50 (bo już mam)

Pudełko przelewowe i pompa obiegowa AS new jet 1700

SUMP 3 komory

filtracja - glony wyższe,

Oświetlenie - 6x39W T5

Odpieniacz - Blau IT 110

Pompy cyrkulacyjne - 2 szt. Hydor Koralia 2

30 kg skały + piach

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomy cyrkulacyjne za cienkie wybrales,2x koralia 4 bedzie idealnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Kmirko ma rację 40cm to mało ja teraz mam 40cm i lipa zmieniam na 60cm.Ale jak już masz takie akwarium to możesz go wykorzystać.Myślę że szklarz wytnie Ci otwory i zrób sobie komin bo pudełko ponoć nie jest najlepszym rozwiązaniem ale napisz sobie do Kmirko bo on chyba ma to Ci powie jak się sprawdza.Oświetlenie jest o.k nawet 4x39w wystarczy Ci pod miękasy i lpsy.Cyrkulację daj sobie tunze 6045 bo maja regulację wydajności a na targowsiku idzie tanio kupić czasem a pompy rewelka.A odnośnie odpieniacza jak używka napisz do Stani on ma czasem super odpieniacze.Pompa obiegowa wedlug mnie o.k.Skały minimum 20kg ale jak byś mógł kup sobie ok.30-40 kg

Pozdrawiam i życzę szybkiego startu solniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też składam właśnie zbiornik tych samych wymiarów. Pewnie tak jak piszą wszyscy będzie wąsko ale jak się pokombinuje ze skałami to też może fajnie wyglądać. Ja jednak nie zaczynam od filtracji glonowej. Z cyrkulacją to pomyśl nad czymś innym i troszkę mocniejszym.

pozdrawiam i życzę powodzenia


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem ze 30kg skaly to bedzie malo , w tej chwili w takim samym zbiorniku mam 22kg i biorac pod uwage ze wiekszosc korali jakie dokladam sa na jakis skalkach to jest ok - no chyba ze ktos lubi mocno zagracone akwarium

ja mam identyczne akwarium bez sumpa i jak na razie wszystko jest ok jak na taki litraz, z zawieszanych na szybie odpieniaczy mozesz pomyslec nad Turboflotorem Blue 500/1000.

Cyrkulacja u mnie miala byc 2x jvp102 (tak jak mi radzono)a jak sie okazalo jest za silna i starcza 1x jvp 102 bo z dwoma byla wirowka - wkrotce mam zamiar je zamienic na 2x Tunze Turbelle Nanostream 6015.

Oswietlenie mam takie jak proponujesz 6x39 zapalane parami po 2szt.

powodzenia!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy takiej szerokości to tylko komin zewnętrzny szklarz wytnie kawałek szyby i dokleji komin,Jeżeli wewnątrz to od strony ściany tam gdzie masz nie widoczną strone. Rozmiar jak na początek to spoko ale i tak zmienisz na większe jak zobaczysz u kogoś akwarium minimum 60 80 cm głębi to szczena opada.

Co do skały to różnie bywa bo skała dla tego akwa może mieć 22 albo 42 kilo zależy jaką uda ci się kupić. Warto się zastanowić nad ledami od kolegów z sąsiedniego forum albo diy wychodzą dość tanio i są tanie w eksplatacji bo nie trzeba wymieniać żarników świetlówek i masz płynną regulacje światła.

Glony wyższe w filracji mało kto stosuje jeżeli chcesz użyć glonów polecam spagetti albo algeascruber .

Nie polecam cyrkulacji koralii opinie są podzielone ale jak dla mnie cena nie adekwatna do jakości, wybór jest pomiędzy JVP a TUNZE ale ja jestem bardziej niż zadowolony z moich JVP więc ogólnie polecam .


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.