Skocz do zawartości
stancor

Coralvue Lumenarc 250W Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,mam pytanie do tych którzy świeca tym typem oświetlenia.Ponieważ zastanawiam się nad zmianą oświetlenia do mojego narożnego baniaka 300L chciałbym zapytac was czy w ten zestaw który znalazłem http://cgi.ebay.co.uk/Coralvue-Lumenarc-250w-S-E-Halide-Complete-Lighting-Kit-/260421544725?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3ca2556b15#ht_2275wt_1192 był by dobrym rozwiązaniem czy może lepszy 400W o barwie BLV 14k lub Reeflux 12k, mam baniak wypchany sps-ami i wszystko ładnie w miarę ładnie rośnie tylko boki przy obecnym oświetleniu a jest to 1x250W BLV14k 2x39W T5ATI BLUE PLUS mam słabiej doświetlone. Myślę że przy większym reflektorze jakim jest Lumenarc mógłbym otrzymac więcej światła na bokach i światło było by ładniej odbijane od jego powierzchni niż z obecnego który jest matowy a nie jak to lumenarc ma lustro.Konsultowałem sie już z kolegą chodim ale chciałbym poznac więcej za a może przeciw.

Aha podam wymiary zbiornika, wysokosc 64cm, między przednią szybą a tylnym rogiem jest 72cm noi najdłuższy wymiar przedniej szyby mierzony w lini prostej wynosi 124cm.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten reflektor jest dość duży i wydaje mi się że bez problemu doświetli więcej niż ten w tej chwili. 400 W to może być za dużo na taki zbiornik, moim zdaniem lepiej dać 250 W i doświetlać T5. Taka kombinacja da ci możliwość lepszego doboru barwy a co więcej jak się okaże że jest za mało to dołożysz jakąś świetlówkę a w przypadku 400 W jak będzie za dużo światła to niewiele będziesz mógł zrobić. Zobacz jeszcze czy w zestawie masz szybkę zakrywającą żarnik, wydaje mi się że dokupuje się oddzielnie.

Pozdrawiam


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem nad kostką 67x67x67 więc prawie 300 litrów - lumenarca z 250 W reeflux 12kk + ten balast coralvue

super świeciło i było wystarczające - ja dodałem 3 x 24 T5 żeby pobawić się barwą i mieć na rano i wieczór lżejsze oświetlenie...

400 W jest na bank za mocne do Twojego baniaka...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem wczoraj z Grzegorzem i tak wlasnie wpadlismy na pomysl tej 400w. Problemem jest ksztalt akwarium (trojkat z profilowanym przodem) przez co boki sa nie sa oswietlone wystarczajaco. Zastanawialismy sie czy 400w powieszone odpowiednio wysoko, nie oswietli rowno calosci i zapewni dostateczna ilosc swiatla?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Grzegorz zobacz:

Lumen arc 3 large, 250w SE reflector, electronic ballast and hanging chains.

10K lamp has had 3months use.

The best halide set up money can buy.

&襛150

jak cos to pisz na gg lub PW to zapodam linka :googleye

albo:

Top specification Metal Halide Light setup including:

1x Mini Lumenarc Reflector 1 year old Excellent condition

1x 400 Watt Digital Electronic ballast 6 months old Excellent Condition

1x 400 BLV Nepturone Bulb (10k) 6 months old Excellent condition

1x 400 spare bulb

1x Contact Breaker for timer 6 months old Excellent Condition

Absolute top of the range setup for maximum coral growth. Cost new for this little lot in excess of £400

za f250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał 2 x lumenbright i do tego 2 zarniki po 250W. jak dasz lumenarka to nie bedzie zbyt dobrze, bo masz za mala powierzchnie zbiornika na lumenarca, a lumenarki sie najlepiej sprawdzaja w szerokich zbiornikach

jak juz masz wypchany zbiornik spsami po brzegi to smialo uderzaj na zarniki RADIUM 20000K, chyba ze masz juz balast elektroniczny, no to wtedy co innego - poszperaj na manhattanreefs.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i wielkie dzięki za odzew, kris77 jeżeli chodzi o twoje info to śmiało moge się zgodzic że powinno 250w wystarczyc bo przecież lumenarc ma dużą średnice i sam miałeś do czynienia z podobnym zestawem więc masz pełną wiedze w tym temacie , natomiast co do wypowiedzi KIDULTa 2x250w nad moim baniakiem podejrzewam że to by mogło byc troche za dużo doliczając jeszcze jakieś T5,choc zastanawia mnie jak może byc lumenarc za duży do mojej powierzchni podałem wymiary wyżej i z tego co widzę to lumenarc wpada mi w baniak spokojnie i jeszcze zostaje miejsca po bokach fakt jest że jak go podwieszę 20cm nad wodą to trochę światła może padac na podłogę z przodu akwa i w tym wypadku możliwe że proponowany przez ciebie lumen bright był by lepszy.

Czy ktoś jeszcze miał by jakieś inne propozycjie jak oświetlic mój narożny baniak,aha zapomniałem dodac że jest w planach zamiana zbiornika na 90x75x50 więc też chcę lampe wybrac tak aby mogła też zawisnąc nad nowym akwa które prawdopodobnie będzie latem bo w tym robi sie powoli ciasno mając w baniaku ponad 40 różnych sps-ów.

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje lumenbrighty maja po 38cmx38cm, ich konstrukcja bardziej skupia swiatlo niz lumenarci, a mimo to troche swiatla ucieka na boki w akwarium o szerokosci 82cm. dlatego polecam lumenbrighta albo cos innnego z kategorii reflektorow skupiajacych, bo lumenarci to sa polecane do akwarium powyzej 80cm szerokosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, widziałeś tą wersje mini? Może ta wersja by była odpowiednia bo jest sporo mniejsza.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No borsi ma racje są lumenarci 37cm i też możliwe że by ładnie spasował u mnie nad baniakiem i boki by były doświetlone.

Ale co do lumenbriht wygląd maja chyba ładniejszy bo patrząc na fotki nie straszą kantami,hehe.

Tylko pytanie gdzie je mogę dostac,KIDULT ty robiłeś zakup w polsce czy sprowadzałeś?


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się zastanawiał nad Lumenbrightami, to tutaj jest fajny artykuł jak je dobrze "ustawić" a tutaj ciekawa dyskusja o wyborze odbłyśników. Trochę leciwe, ale warto poczytać.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zrobilem sam lumenbrighty. chcialem zrobic lumenmax elite ale nie znalazlem wykrojow w internecie. z lumenarca zrezygnowalem po obejrzeniu testow Sanjaya - slabo to wyglada w praktyce po prostu, nie wiem czemu sie tak ludzie zachwycaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za odzew, a co powiecie na taki zestaw wychodzi troszke taniej niż lumenarc z pierwszego postu.

http://cgi.ebay.co.uk/Coralvue-LumenBright-Metal-Halide-Retrofit-Kit-1-X-250w-/160534562279?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25609b05e7#ht_906wt_905

KIDULT twoja propozycja by była nawet OK. bo te mini LB mają po 36cm i faktycznie weszły by mi dwa nad akwa tylko czy watowo nie wysadzę baniaka, bo myślę nad żarnikami reefluxa 12k i nie wiem czy nie było by za jasno, noi ciężko by było jeszcze dokładac T5 do takiej masy watów a na zmierzch i świt coś muszę miec.

noi trzeba pamiętac o nowym baniaku który będzie latem i wstępne wymiary to 90-100x75x50cm więc daje nam to 400parę literków a i wysokoś baniaka się zmniejszy.

premiero poczytałem sobie troszkę i teraz mam mętlik w głowie. hehe

ale dzieki za namiar


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reefluxem 12000K nigdy nie bedzie za jasno. jak kupisz ten zestaw to zwroc uwage, jaki zarnik bedziesz mogl podlaczyc do tego balastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj KIDULT z tego co producent zaleca to reeflux,radium noi coralvue,na tej stronce jest to zaznaczone przy zestawach.

http://coralvue.com/lb-pendant-kits/

A czy ściemnialny twoim zdaniem był by lepszy czy żarnik np. na 60% mocy nie dale innej barwy?


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sciemnialnych, sa tylko takie balasty ze sobie pokretlem mozesz przestawic na slabsza moc. wiec nie wiem jak to mozna praktycznie zastosowac.

z tego co na tej stronce jest zaznaczone, ze wlasnie "do kazdego zestawu jest mozliwy upgrade do wersji kompatybilnej z radium"

nie czytaj co podaja producenci balastow tylko to co podaja producenci zarnikow i testy Sanjaya. radium i blv nie poleci na elektronicznym (tzn poleci ale bedzie bardzo brzydko swiecic).

ja polecam radium, bo rzeczywiscie kolorki ladne, jedna acra po kilku dniach zrobila sie bardziej fluo, przyrosty nie spadly. no i balast magnetyczny jest tak tani ze wogole jego koszty sa pomijalne. a zarniki na ebay tez tanie. i co najwazniejsze - nie jest to trupi niebieski zarnik i ma najwyzesze PPFD ze wszystkich niebieskich zarnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zrobilem sam lumenbrighty. chcialem zrobic lumenmax elite ale nie znalazlem wykrojow w internecie. z lumenarca zrezygnowalem po obejrzeniu testow Sanjaya - slabo to wyglada w praktyce po prostu, nie wiem czemu sie tak ludzie zachwycaja.

kidult mógłbyś podać z czego dokładnie zrobiłem lumenbrighty ??? jakiś adresik ?? może być na pw


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidult mógłbyś podać z czego dokładnie zrobiłem lumenbrighty ??? jakiś adresik ?? może być na pw

z blachy aluminiowej, ze sklepu z metalami kolorowymi. pozniej te blache dalem do polerowania do zakladu przy ul. cukrowniczej w warszawie, a nastepnie powycinalem i poskladalem na nity.

DarekB30 cos wspominal, ze jakies proby podejmowal produkcji tego na wieksza skale, i tam wychodzilo u niego duzo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

DarekB30 cos wspominal, ze jakies proby podejmowal produkcji tego na wieksza skale, i tam wychodzilo u niego duzo taniej.

No i już mnie wydałeś :wallbash:

z tego "dużo taniej" wyrzuciłbym określenie "dużo" a zostawił tylko "taniej" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT wiem że "kopałeś" mocno temat HQI. Jaki masz teraz balas? i jaki polecasz do 250W dla BLV? nie mogę niestety nigdzie tego w necie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.