Skocz do zawartości
dawidmNS

Juwel vision 180 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie mam okazje kupić akwarium Juwel vision 180. Za cenę 180f czyli około 800-850zl.

Ale, w zestaw wchodzi:

oświetlenie 2x 35W T5 3 miesiące stare 15000K i druga 10000K, wiem że mało ale dokupię drugą belkę i będzie 140W na 180l, będzie ok?

pompa w sumpie 1700l/h

power head 600l (nie jestem pewien jak po polsku nazwa)

skimmer deltec 500

I to w sumie wszystko, załączę kilka fotek.

Proszę o poradę czy warto kupić?

Pozdrawiam

Dawid

img0270hd.th.jpg

img0272yu.th.jpg

img0273ag.th.jpg

img0274rz.th.jpg

img0275w.th.jpg

img0276ie.th.jpg

img0277c.th.jpg

img0278p.th.jpg

img0280gm.th.jpg

img0281n.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny zestaw, moim zdaniem jak najbrdziej warto tylko trzeba ze swiatlem troche pokombinowac no i jakies 2 x 3000 l/h cyrkulacja.


Juwel Trigon 190l + sump 45l LR-35kg, LS-18kg, cyrkulacja 6000 l/h, pompa 2800 l/h, skimmer V2 800, oswietlenie T5 (2 x Arcadia 14000k, 2 x Red Sea Max aktynika/10000k) + T8 Moon Light zalozone 29-01-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło myślałem aby drugie takie same wsadzić już patrzałem na ebauy i są. 140W będzie wystarczająco na 180l?

Cyrkulacje zakupie jak już kupie zestaw :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze warto jednak oswietlenie z biegiem czasu do wymiany. Juwel robi swoje swietlwoki T5 ktore dlugoscia odbiegaja standartowym T5. W sklepie aktynike i biala kupisz jedna jezeli chodzi o wybor to nie ma zadnego. Nie wiem jakie sa dokladne wymiary tego Juwela ale chyba rozmiarowo nie odbiega wiele od fluval vicenza 180. Cyrkulacja jak kolega napisal wyzej a nawet mocniejsza.

Ponizej link gdzie kolega dokonywal podobnych poprawek

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=316538#316538


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180 funtow to tanio. Wymiary baniaka to 92 x 41 x 55 cm. W sumie dopoki nie bedzesz mial spsow to 70W wystarczy spokojnie. Calosc wyglada na solidny set-up.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli nie będzie problemów jakiś nie przewidzianych to kupuje. Więc jak z tym światłem zrobić? Póki co zostawić to i nie dokupywać? Bo póki co to będę się uczył co i jak i korale wiadomo że jakieś miękkie i mało wymagające. A potem dokupić albo drugą belkę albo tak jak podałeś Grzesiek w linku coś takiego bo używane są po okazyjnych cenach czasami:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200576155218&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120684569951&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Więc jak lepiej?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika nie kupiłem. Nagle podniósł cenę o 40f i mi wmawia że sobie wymyśliłem.

Ale w zamian kupuje również Juwel 180 ale prosty bez panoramy za 110f. Niestety bez sumpa i dodatków.

Teraz mam pytanko, jeżeli udało by mi się znaleźć zbiorniczki małe coś jak poprzedni zbiornik, to czy eheim 1260 nie byłby za mocny na takie akwarium? Bo mam obecnie tą pompę i nie wiem czy zostawić czy sprzedać i kupić coś mniejszego.

Obecnie mam również eheim 2217 filtr kubełkowy, może jakoś go można użyć? Zależy mi aby odpieniacza nie było tak widać i jakoś ten sprzęt cały ukryć.

Ma ktoś może jakiś pomysł jak to najlepiej rozwiązać? Z małym sumpem, bez, jakoś inaczej?

Dodam że mam zbiornik 65l pusty ale problem tego typu że szafka nie ma jak go pomieścić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy nie sprzedawaj- zawsze moze sie przydac - ot takie hobby :D O filtrze kubelkowym - zapomnij -nie bedzie Ci potrzebny. Sump jak najbardziej przydatny chociaz nie niezbedny. Jesli masz mozliwosc rob z sumpem - nie bedziesz zalowal. Co do malego akwa, to nie miesci sie czy nie mozna wlozyc do szafki? Moze wtedy warto na chwile rozkrecic szafke zeby wlozyc akwarium do niej. Aaa i jeszcze jedno. Jak chcesz polaczyc sumpa z duzym zbiornikiem? Srubunki czy przelew?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubel mozna uzyc, ale tylko na miedia filtracyjne takie jak wegiel, absorber fosforanow, czy wklad matrix seachemu. I pod warunkiem ze przeplyw przez filtr jest od dolu.

Dawid wyslalem Ci Priv.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku:

A czy ta pompa przyda się w tym zbiorniku do sumpa jak postawie czy nie bardzo? Sumpa bym chciał z względu na wygodę i estetykę, schowany sprzęt itd. Ale jeżeli nie wejdzie to trudno i bez tego też poradzę sobie.

Właśnie sprawdziłem zdjęcia szafeczki, możliwe że wejdzie, ale zobaczymy jak odbiorę zbiornik, bo bałem się że szafeczka to te jakby dwie kolumienki jak w większości Juwel 180.

http://www.flickr.com/photos/pinsanon/sets/72157625922797205/

Komina bym nie chciał, na śrubunki co masz na myśli? W ściance wlot wylot? Jeżeli tak, szklarz by się tym zajął?

Grzegorz, tak teraz sprawdziłem odnośnie piko rafki, mam od Ciebie wiadomość na która nie odpisałem, przepraszam. Piko rafka przeszła w zapomnienie kiedy poczytałem o tym że ciężko parametry, za dużo do tego też nie wpuszczę więc odpuściłem i zapomniałem o tym. Obecnie ten zbiorniczek jest zalany, biotop Amazon crystal waters. Potem bawiłem się trochę w pielęgnice jako iż nie było funduszy na morskie, ale teraz mam pracę i chciałbym postawić nieduży zbiorniczek :D

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid jak chcesz solniczke to dzwon:baby za 150 funciakow bedziesz zadowolony, a jak nie to przynajmniej bedziesz wiedzial w ktorym domu walic w szyby:D Jest nas tu kilku, pijackich zlotow nie robimy ale jak chcesz rafke to bedziesz mial. Przyjdz, obejrzysz jak dziala sump komin itp itd rozjasni Ci sie. Zapraszam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Londynie bedziesz mial problem z wywierceniem dziur w akwarium bez jego rozklejania. Przeszedlem przez to i wiem ze to slepy zaulek. Jesli w akwarium nie ma otworow na srubunki (srubunki to takie gwintowane rury z uszczelkami przykrecasz przez np dno akwarium) to bedziesz musial rozwazyc tak zwany overflow box czyli po polsku - pudelko przelewowe. Znam jednego goscia co robi takie pudelka z niczego i dzalaja :D Jest na forum w dziale DIY watek o pudelku przelwowym domowej konstrukcji. A do Grzeska koniecznie jedz jak zaprasza - zobaczysz jak wszystko dobrze funguje :D Poza tym Grzegorz D to taki nasz poludniowo-angielski tata. Maczal swoje palce w wiekszosci "polskich" zbiorniczkow na poludniu Anglii :D Taki nasz Prezes Dyzma :D

PS

Grzesiu sorki za tego "tate" LOL


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym overflow boxie miałem napisać bo ostatnio widziałem na ebauy ale właśnie nie wiedziałem jak to nazwać, a ta opcja była by najlepsza :D

Z Grześkiem jestem w kontakcie, kupie od niego zestaw ten co miał kiedyś 130l :D Oraz wpadnę jednego dnia zobaczyć jak to wszystko wygląda, pozadawać trochę pytań i popodziwiać akwarium. Zauważyłem właśnie że jest jak taki drugi tata :D Bardzo pomocny, fajnie że na wyspach tworzy się taka grupka ludzi chętnych sobie pomagających :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.