Skocz do zawartości
R0nin

co z rurówką?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chyba coś niedobrego dzieje się z moją rurówką http://img248.imageshack.us/i/rurwka2.jpg/ marnieje już od dłuższego czasu i nie mam pojęcia co jej dolega, jakieś sugestie? jaki powinna mieć ruch wody i jak intensywne oświetlenie. Z góry dzięki za wszystkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podgryza jej coś? Może głoduje?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podgryza. Czy głoduje? jedzie do mnie zestaw mrożonek z których będę robił pokarm dla korali z którego pewnie chętnie skorzysta to będę wiedział na pewno, ale wydaje mi się że jak wykierowałem pompy tak by w ogóle nie było wokół niej ruchu wody to jak by ożyła, może tak być, czy raczej rurówki wolą mały ruch wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj informacji o swoim zwierzaku, tutaj na forum tematów było sporo. Głupio tak trochę pytać po fakcie- zakupione zwierze zaczyna mieć się źle dopiero wtedy czegoś się o nim uczymy.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

zbyt silnego ruchu wody to one nie lubią z tego co zaobserwowałam u siebie, jak moja miała za mocną cyrkulację to też tak wyglądała. nie przejmuj się nic jej nie będzie:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#326945 kojaczek5 :

zbyt silnego ruchu wody to one nie lubią z tego co zaobserwowałam u siebie, jak moja miała za mocną cyrkulację to też tak wyglądała. nie przejmuj się nic jej nie będzie:) pozdrawiam

A u mnie ma duży ruch wody a czasami ją nawet kładzie i jest wszystko w porządku


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedna z pióropuszem 10 cm. Mieszka u mnie juz z pol roku . Lubi lagodny przeplyw wody, tak zeby nia nie szarpalo. Nigdy nie zauwazylem zeby jadla cos wiekszego od jaj krabow lubcopepoda. Kiedys probowalem ja karmic artemia ale nie jadla. Widac moj typ tak ma. Kiedys przez nieuwage wyjalem ja z rurki i zbudowala nowa. Widac ze jest zdrowa i zadowolona. Nie zajmuje sie nia specjalnie ani nie dokarmiam.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale opisz w jaki to sposob marnieje? Brzmi dosyć intrygująco. Mam masę rurówek a moja fioletowa ulubiona gdy przewietrzałem falownikiem skałę wręcz kąpała sie w strumieniu pradu. takze ciekaw jestem co tez ta Twoja rurówka Twoim zdaniem robi nie tak. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, zoltawego koloru na zdjeciu? Co to jest? Sorki za skojarzenie ale wyglada mi na pianke montazowa :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moja rurówka też lekko zmarniała ostatnio ale bardziej skłaniam się do tezy że coś ją zaczęło niepokoić, podgryzać nocą.

Albo Wundermanni albo jakiś dziki krab.

Też pióropusz mocno jej oklapł i pióra ma jakby krótsze. Teraz przeniosła się w inne miejsce za skały i to wcale nie znaczy że mniej tam wieje bo za skałami mam też cyrkulator.


120l 60x50x40h, Kaskada FZN-2 z Chemipur Elite i Purigen + Phos i Carbon absorber.

Koralia evolution 2800 + koralia evolution nano 1600 + koralia evo nano 900

3x24W ATI Actynica

3x24W ATI AquaBlue

Sól - ReefCrystals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając:

szarykruk - szukałem informacji, ale specjalnie wiele nie znalazłem, a tym bardziej nt cyrkulacji przy czym nie wszyscy dysponują taką ilością czasu by przeszukać całe forum

kojaczek5 - mam nadzieję że też się polepszy jak dostosuję odpowiedni ruch wody

Tester - te żółtawe to klej dwuskładnikowy aquamedica, dokleiłem więcej bo menda zawsze wyłaziła

luft - wcześniej rurówka miała dużo "bujniejszy" pióropusz, posiadała jakby "włoski" których teraz w ogóle nie ma i poza tym zawijają się końcówki do środka

rafi-r - ani razu nie widziałem aby którekolwiek zwierze w dzień czy w nocy wykazywało jakieś zainteresowanie nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.