Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

polowanie na "potwory"

Rekomendowane odpowiedzi

4c8bdd343cdd8999med.jpg

jak często urządzacie aktywne polowanie na wieloszczety? i jakie metody stosujecie?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poluje na wieloszczety. Uważam że są bardzo pożyteczne. Chyba że zobaczyłbym metrowego w akwarium. Powiem więcej. Przez kilka tygodni mieszkałem w Aleksandrii u Syryjczyka który prowadził 2000 l morszczyzny. Chłopaki dowozili mu piach z M. Czerwonego i wtedy polowaliśmy w nim na wszelkie robactwo, w tym wieloszczety aby zasiedlać nimi DSB które było podstawowym systemem filtracji. Oczywiście zaraz usłyszysz żeby łapać wszystko co się rusza, ale moje zdanie już znasz.

PS. A jednak się pomyliłem (patrz niżej):D


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszać, dopóki w nocy nie wylezie i psa nie udusi to nie jest szkodliwe :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wieloszczety nie mają łatwo, bo są w menu krewetek :waving


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek już ma Chrysusa i to taaaaakiego ale jak się sika do akwa to wszystko większe rośnie:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz

nie należę do ludzi którzy panikują bo robaka zobaczą,mam ich dużo w akwarium i są ciekawe :p wystraszył mnie rozmiar ale do metra mu jeszcze brakuje więc ma czas,przekonałeś mnie :baby

seb

:) oby do tego nie doszło bo śpię przy akwarium :)

premiero

jakie to krewetki ?

Raffy14

takich rozmiarów chrysus nie rusza

robertk26

hm....wyjawiłeś moją tajemnicę na forum :cursin a na poważnie to mamy tu w rejonie taki text,że jak coś się źle dzieje w akwa to dlatego > że sika < a jak jest wszystko dobrze to dlatego > bo sika < , żeby ktoś nie wziął tego na poważnie bo nie wiem jakie skutki będą bo ja nie sikam :waving


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata amboinensis :waving U mnie w ogóle są dosyć "agresywne". Ostatnio zasmakowały w stomatellach. Może dlatego, że rzadko je dokarmiam.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętasz jak przyszedłem do ciebie a ty stałeś speszony na drabinie przy akwa z wężem w ręku?

Mówił coś o nowych szczepach bakterii:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO DOBRA !!!!!!

Zapodaje temat :

dorwałem jakiś czas temu brązowo-złotego wieloszczeta długości 98 cm ( wpadł do komina ) i grubości palucha - obrzydliwy !!! Niestety jak się okazało nie był sam w akwarium. Wypatrzyłem w nocy drugiego takiego drania , na oko jakieś 80 cm dł. Ten gatunek w przypadku braku pokarmu staje się agresywny wobec ryb , co też dzieje się u mnie. Co jakiś czas któraś rybka jest podgryzana i część z nich ginie. Z uwagi na stan zbiornika - 3 lata pięknego rozrostu korali i jego rozmiary 1200 L problem jest ze złapaniem drania. Szczypcami jest to niemożliwe.

Czy ktoś z Was Panie i Panowie wymyślił już pułapkę na takiego drania ???

Stosowałem kiedyś butelkę z wężykiem gr. 10mm i martwą stynką w środku , ale niestety drań nie skusił się na przynętę !

Czekam na sugestie , linki , rysunki , rozważania !

pozdrawiam

Brunon

http://brunon-reef.com


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon - duże akfa to i duże robale ;) ;)

Kiedyś czytałem że wsadzali rurkę - mniej więcej w okolice pełzania robala (taką jak mamy hydraulikę) jeden koniec zamykali i do środka jakieś żarcie wkładali, ale to pewnie jedna z wielu metod klasy DIY.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rurki / wężyka nie włazi - koleś jakiś cwany jest !!!

*


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rurkę trzeba zasłonić z jednej strony czymś przezroczystym żeby wieloszczet widział światełko w tunelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam skutecznych sposobów na wieloszczety chociaż różnych próbowałem,nie puszczą się skały,jakby wiedziały one czują kiedy zbliża się do nich ręka z pensetą ,jedyne dobre to że moje są czerwone ale tak jak widać na fotce (taki mały na piasku) ciągle się mnożą,wystarczy u mnie skałę odwrócić i widać że jest żywa bo się rusza

Brunon te co są u ciebie podobno są agresywne ale czy na pewno kaleczą ryby,może jakiś krab dzikus

wieloszczety najchętniej wychodzą ale tylko częścią ciała jak się żarcia (mrozonki) wleje i całkowicie ruch wody zatrzyma,widok jak z fantastyki o obcych ;)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Sprytny - światełko w tunelu - dobre !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja najchętniej to bym go prądem załatwił - jakieś 220V , ale szkoda mi ryb i korali .. :)

:banghead


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób wyspę skalną na piasku, ustaw tak kawałek skały aby nie stykał się z innymi kawałkami skały w baniaku i sprawdzaj co kilka dni czy przypadkiem pod nią nie siedzi dobrze jest wybrać jakiś mało porowaty kawałek aby nie miały się gdzie schować. U mnie zmieniają swoje kryjówki i ta metoda się sprawdza. wcześniej nie odławiałem ale któregoś dnia urządziły sobie zlot albo gody pod jedną półką skalną i okazało się że w 300l było ponad 50 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.