Skocz do zawartości
cviet

Swiatlo z HQI czy T5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie zrozumiałem ? nie napisaleś o dodaniu do hqi...

http://www.francenanorecif.com/index.php?option=com_myjspace&view=see&pagename=gim83

Ten reeflux swiecił tak jak tutaj z T5 ? wygląda to tragicznie :waving

Co jak co ale sam się boję ze kupując 250w przebicia białego beda tak mocne ze przy 4xt5 nie będzie można operować aktyniką jak w przypadku 150w i 4x24w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Wam powiem, że zmieniłam z 8xT5 39W na 2x150W reeflux 12 000K + 3xT539W i ... jest niebo a ziemia.

w pierwszej opcji sps-y rosły w "oczach" i to z samego dna, bez znaczenia gdzie stały (wysokość akwa 55cm).

przy drugiej opcji, cóż są bliki, lps-y rozszalały się i zwiększyły n-razy rozmiary, ale sps-y... hm... te które są dość wysoko jakoś sobie radzą. Ale pamiętając ich "możliwości" pod T5 to nie ma co porównywać.

a o kolorystyce już nie wspomnę, nie tylko sps-ów. T5 dają na dużo większe pole manewru, a jeśli HQI i sps-y to naprawdę przy żarnikach 250W, no ewentualnie przy zbiorniku 40cm można próbowac z 150W, ale to nie będzie to samo.

edit:

ani przy T5 ani przy HQI u mnie akurat nie było problemu z temperaturą i grzaniem wody.

poza tym jestem przeciwnikiem "gotowych" lamp HQI+T5, ponieważ uważam, że powinny wisieć na różnych wysokościach.

ale to moje zdanie.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika a jaką lampę masz i odbłysniki czy 150hqi nakłada się na siebie na środku?

Jak T5 będą wisieć z 2 stron bliżej tyłu i frontu i hqi będzie wyżej to belki t5 nie będą blokować światla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage, ja nie mam gotowca. Kiedyś miałam też 2x150W + T5 i pamiętałam jak świeci, dlatego teraz, HQI mam oddzielnie i wyżej, a T5 oddzielnie i niżej, prawie nad taflą wody.

teraz tak to wygląda, a reszta w moim linku.

Poza tym masz ode mnie plusika :waving

zdarza Ci się dać mi powód do różowienia, czasem nawet często :baby, ale zawsze pięknie dokonujesz korekty i za to PLUS.

:p


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jakiś tam szacunek do rozmówcy, ktoś się stara i męczy a ja wale byki na odwal... tak być nie może.

Co do patentu w/w dobra sprawa ale nie jestem fanem górnej zabudowy(ostatnio pale się na kostkę a przy niej to szpeci).Czasami można to pogodzić z efektem jak u ciebie przy prostokącie + duża oszczędność gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, korona to oczywiście kwestia gustu i z tym nie dyskutuję :waving

ale ja np. nie wyobrażam sobie akwa bez korony:

-nie widzę wzmocnień (bez nich też nie wyobrażam sobie akwa :baby)

-zasłania linię wody, co wg. mnie jest korzystne,

-zasłania "bujania" waveboxa :p

-zabezpiecza rybki, chociaż troszkę

-i ... pasuje zawsze do "spodu" np. szafki, ale tu wchodzimy w gusta, bez korony akwa jest "gołe" wg. mnie :)

ps. a na Twoim podejściu do "korekty" kilka osób mogłoby się wzorować.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327905 nika :

ps. a na Twoim podejściu do "korekty" kilka osób mogłoby się wzorować.

ja również jeśli zauważe róż w swoim poście zawsze dokonuje korekty , a na Benku się nie wzorowałem :waving

@mrozikulus, pełna racja i pełna zgoda :baby

Ty również jako jeden z nielicznych (niestety) dokonujesz korekty. i w sumie też dam Ci plusika--> zasługujesz :p

po Prosty @Ben'owi, ciut częściej się zdarzają :) ale zawsze, zawsze jest korekta.

bez obraźliwych PW i innych pretensji.

Pozdrawiam

:)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327910 Ben_sage :

promocja plusów się skończyła :waving

mi tam wsio ryba, może być minus :baby

a poważne to właśnie dzięki naszej moderatorce , zaczynam coraz częściej pisać z polskimi ogonkami :p wiem wiem ,że @nika za to różem nie karciła , ale wspominała kilka razy i mi to w głowie siedzi :)

ok koniec OT

już, już :)

już daję plusa :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niezla dyskusja rozgorzala...

Moze jakas ankiete dolaczyc do topika..

Idac sladem logiki to masz absolutna racje Nika: T5 powinny byc nizej od HQI. Problem w tym ze ja np. nie mam zbyt checi i czasu aby bawic sie w oswietlenie DIY, wiec wole gotowca. Samo akwa, sump i wszystkie inne rzeczy zajely mi za duzo czasu a mam jeszcze mase innych projektow do realizacji.

Pracuje teraz nad automatyka calego akwarium, ale to juz bedzie inny watek.

Ciagle nie wiem co wybrac, a im glebiej w las tym wiecej drzew.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma się nad czym zastanawiać - jak chcesz mieć ładne spsy wal t5

jak ładne lpsy wal t5

nikt tego nie podważy

lpsy i hqi nigdy nie szły w parze

spsy przy 150 hqi nie będą tak ładne...

sorki, że zrobiłem to za Ciebie :waving ale już wybrałeś :baby


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327938 Kris_77 :

...

jak ładne lpsy wal t5

nikt tego nie podważy

lpsy i hqi nigdy nie szły w parze

...

no z tym się absolutnie nie zgodzę :waving

oczywiście kwestia mocy żarników i wysokości akwarium, ale za mocno uogólnione stwierdzenie.

zdecydowanie :baby

#327935 cviet :

...

Idac sladem logiki to masz absolutna racje Nika: T5 powinny byc nizej od HQI. Problem w tym ze ja np. nie mam zbyt checi i czasu aby bawic sie w oswietlenie DIY, wiec wole gotowca. ...

ale cały Twój wkład, to powiesić to na suficie/ścianie :p

ja kupiłam gotową obudowę już połaczoną ze statecznikami, tylko poprosiłam o elektroniczne.

stateczniki na ścianę a oprawy na sufit.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie Kris_77 pocieszyłeś:waving

A ja właśnie kupiłem lampę 2x150W HQI , a w baniaku będą prawie same LPS-y i to przy 45cm wysokości tegoż :baby


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika - nie mowie o rożnych mocach i konfiguracjach

tak jak pisałem 250W + t5 w proporcjach 50:50 do dużych zbiorników jak najbardziej :waving

mówię o konkretnym przykładzie

Danielj - poszukaj plusów - pod hqi będą szybciej rosły jak dasz żółtsze żarniki :baby jak korale podrosną to wymienisz na t5 dla poprawy kolorków:)

to, że lps ładniej wygląda przy świetlówkach to chyba oczywiste :p zobaczysz jak zostaną wieczorem same świetlówki włączone:)

sps-om przy 150 będzie gorzej - ale zawsze możesz dać jakieś blisko tafli - szczególnie przy 45 cm :)

no i na koniec - to tylko moje zdanie - przerobiłem różne konfiguracje hqi i t5 - teraz tylko t5 :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że po świetlówkami nie ma takich blików jak pod hqi:banghead


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327958 adamus_23_as :

szkoda tylko że po świetlówkami nie ma takich blików jak pod hqi:banghead

to fakt - ale kolory rekompensują tą stratę :waving dlatego idealnie mieć i bliki i super kolory czyli hqi i duuuużo świetlówek :baby


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hqi i duuuużo świetlówek "-

no, nareszcie, az mi ulzylo :waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie łączy hqi + hqi w jednym white w drugim blue ? :waving

Nie mowie tu o lampie ze stałym odbłyśnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327992 Ben_sage :

Czemu nikt nie łączy hqi + hqi w jednym white w drugim blue ? :waving

Nie mowie tu o lampie ze stałym odbłyśnikiem.

bo są bardziej punktowe? :baby i będziesz miał 2 połówki inaczej oświetlone :p


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale hqi trzymasz wyżej nad baniakiem 25-30cm więc power się rozchodzi i nie skupią chyba tak?

Jakby się puściło oprawy alla brillux symetryczne obok siebie(stykajace się oprawy) zaczynając od frontu blue z to chyba nie było tego problemu - nie wiem.

(w przypadku długich akwariów wszystko mnożyć razy 2 ale mam namyśli jakąś kosteczkę)

Nie jestem pewien ale chyba w necie gdzieś widziałem puszczoną oprawe 400w a po bokach gość miał puszczone albo po 150x2 lub 250x2 i to nawet spisywało się.

Zwisające t5 + hqi osobno by dosyć szpeciło w porównaniu do 2 hqi.

I jest pewność że kolory się pokryją identycznym powerem jak w przypadku t5 white + blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupiaja sie tak, ze bedzie pol/pol. To by moze przeszlo, gdyby zbiornik byl wbudowany (zasloniete boki) a lampa powieszona prostopadle do patrzacego.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze 2 zarniki po 250W radium 20000K? ja sobie ostatnio zamontowalem takie za namowa kolegow zza oceanu i potwierdzam ich zdanie - czyli innego juz nie zamierzam zakladac. przy takich dwoch zarnikach oswietlenie Ci wyjdzie smiesznie tanio i zgrabnie bardzo, bo 2 lampki(klosze) wiszace nad baniakiem sa wygodne takie "lekkie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328008 KIDULT :

a moze 2 zarniki po 250W radium 20000K? ja sobie ostatnio zamontowalem takie za namowa kolegow zza oceanu i potwierdzam ich zdanie - czyli innego juz nie zamierzam zakladac. przy takich dwoch zarnikach oswietlenie Ci wyjdzie smiesznie tanio i zgrabnie bardzo, bo 2 lampki(klosze) wiszace nad baniakiem sa wygodne takie "lekkie".

500 W samych hqi to raczej za dużo jak na kolegi zbiornik - a i przydałyby się świetlówki - więc dochodzą kolejne waty - po co kombinować :waving


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe dlaczego to niby ma być za dużo? Bo "pisali" że jak HQI to 1W/l? A moze ci "oni" już dawno pomidory hodują bo im z morskim coś nie bardzo?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328017 tomasz :

A ciekawe dlaczego to niby ma być za dużo? Bo "pisali" że jak HQI to 1W/l? A moze ci "oni" już dawno pomidory hodują bo im z morskim coś nie bardzo?

a to temu, że kolega ma 300 litrów a 500 do 300 to nie 1W/l :waving

dodaj 2 x 54 t5 i mamy 600 W nad tym akwa - będzie za mocne...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.